یک‌شنبه 12 آذر 1402 - 03 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/04/14 06:12
علی پروین
کد خبر: 41811

واکنش تند علی پروین به ماجرای علیرضا بیرانوند | ماندنش به ضرر است!

ناگفته پیداست که علی پروین چه موضعی در قبال فوتبالیست‌هایی که قصد تغییر پیراهن تیم‌شان را دارند، دارد.

علی پروین بازیکن سابق فوتبال است. علی پروین بخاطر عشق به فوتبال تا مقطع ابتدایی بیشتر درس نخواند، به فوتبال آمد و به سلطان ایران مشهور شد، حالا علاوه بر شهرت و محبوبیت یک سرمایه دار است. علی پروین در محله بازار، کوچه غریبان بدنیا آمد. علی پروین فرزند پنجم یک خانواده 10 نفره (4 دختر و 4 پسر) است و بخاطر چشمان سبز خود به علی زاغی معروف بود پدرش احمد مغازه کلی پزی داشت و از لحاظ مالی متمول بود.

سلطان پرسپولیسی‌ها برای دومین متوالی در طرشت میزبان قدیمی‌های پرسپولیس بود؛ بازیکنانی از چند نسل مختلف از دهه ۶۰ تا ۸۰ که دور هم جمع شده و هنوز تشنه پیروزی در زمین فوتبال هستند.

دیروز، این جمع یک میهمان ویژه داشت و او کسی جز مجتبی محرمی، ستاره پیشین پرسپولیس نبود که اتفاقا وقتی با کفش صندلش وارد زمین چمن طرشت شد، اندک حاضران در ورزشگاه او را با ماجرای جنجالی پیوستنش به تیم متمول کشاورز به یاد آوردند.

آقا مجتبی سال‌ها بعد از شر و شور دوره جوانی، در حالی که با چهره‌ای متفاوت و یک عینک آفتابی مد روز روی نیمکت کنار علی پروین نشسته بود، با همان مدل خاص خود درباره هیاهوی این روزهای فوتبال ایران صحبت می‌کرد.

عباس کارگر یکی از پرسپولیسی‌های دهه ۶۰ است که به واسطه فعالیت‌های تجاری، سرایط مالی خوبی دارد و دستش به دهانش می‌رسد. او بی‌شباهت با آن مهاجم گریزپای پرسپولیس در سال‌های دور در جمع قدیمی‌های باشگاه حاضر بود.

البته با توجه به هیاهوی ایجادشده و بالا رفتن حساسیت‌ها و حضور فردی از نزدیکان خانواده پیشکسوتان پرسپولیس در راس مدیریت باشگاه باعث شده که علی پروین اظهارنظر مستقیم و تندی درباره موضوع به زبان نیاورد اما مشخص است نه سلطان پرسپولیسی‌ها چندان دل خوشی از این اتفاقات نداشته و ندارد.

البته او خیلی زودتر از زمانی که فوتبال با ایجنت‌ها تغییر شکل بدهد و بازیکنان صاحب قدرت و نفوذی بیش از سرمربیان بشوند، این رشته ورزشی را وداع گفته و با مقتضیات تازه چندان آشنایی ندارد.

با این حال نظر علی آقا همان است که انتظار می‌رفت. او روی نیمکت در پچ‌پچ‌های خودمانی به کنار دستی‌هایش می‌گفت: «اگر می‌خواهد برود، ادامه دادنش و به زور ماندنش به ضرر پرسپولیس خواهد بود.»

منبع: ورزش سه


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3kq6bq