چهارشنبه 23 خرداد 1403 - 12 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1400/09/13 04:25
دربی| بازی دربی | ساعت بازی دربی
کد خبر: 18016

ساعت بازی دربی امروز شنبه ۱۳ آذر | ساعت پخش بازی دربی

تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس برای هفتمین دربی، امروز شنبه ۱۳ آذر ماه به مصاف هم می روند.

طرفداران دو تیم استقلال و پرسپولیس منتظر رویایی دوباره تیم های محبوب خود در دربی امروز هستند. دربی امروز از حساسیت بالایی برخوردار است که دو تیم محبوب استقلال و پرسپولیس به مصاف یکدیگر می روند تا هفتمین دربی را رقم بزنند. پخش زنده مسابقه حساس دربی از شبکه سه ساعت 16:00 روز 13 آذر در چارچوب دیدارهای رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران برگزار می‌‌شود.

هفتمین بازی بین استقلال و پرسپولیس در آذرماه

تیم استقلال شنبه در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر ساعت 16 به مصاف پرسپولیس می‌رود.

استقلال بهترین پرسپولیس بیشترین؛ این شما و این هفتمین شهرآورد آذرماهی

شهرآورد نود و هفتم در چارچوب هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روز شنبه سیزدهم آذرماه در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

این هفتمین تقابل استقلال و پرسپولیس در نهمین ماه سال یعنی آذرماه است. در ۶ رویارویی قبلی سرخپوشان بردهای بیشتری را کسب کرده‌اند(چهار برد) اما بهترین برد برای استقلال است(۳-۰).

در این ۶ دیدار به جز چهار برد پرسپولیس، یک تساوی و یک پیروزی هم برای استقلال ثبت شده است. هیچکدام از این مصاف‌ها بدون گل نشده و حداقل یک گل و حداکثر سه گل داشته است. پرتکرارترین نتیجه ۲-۱ بوده(سه بار) و از آخرین جدال حدود هفت سال می‌گذرد.

صفر ایرانپاک با به ثمر رساندن سه گل بهترین گلزن آذرماهی شهرآورد است. در مجموع ۱۵ گل رد و بدل شده هشت گل برای تیم قرمزپوش و هفت گل برای تیم آبی‌پوش بوده است. بهترین برد هم نصیب استقلال شد که توانست در دربی شماره ۷۴ با نتیجه سه بر صفر رقیب سنتی خود را با درخشش مجتبی جباری از پیش رو بردارد.

اولین جدال آذرماهی در سال ۱۳۵۲ بود و آخرین پیکار در سال ۱۳۹۳ به انجام رسید. شروع ماجرا با تساوی یک بر یک بود و پایان داستان به برتری ۲ بر یک پرسپولیس انجامید. این اولین تقابل ۲ تیم در روز سیزدهم آذرماه است.

غلامحسین مظلومی مرد ویژه آذرماه است. او در دربی دومِ آذرماه(۲۷ آذر ۱۳۵۳) زننده تک گل استقلال بود و در شهرآورد شماره ۸۰ در فقدان از دست رفتنش استقلالی‌ها با لباس یکدست مشکی وارد میدان شدند.

از بین بازیکنان حاضر در ۲ تیم تنها امید عالیشاه سابقه گلزنی دارد. او در دربی شماره ۸۰ که در سال ۱۳۹۳ برگزار شد زننده یکی از ۲ گل تیمش به محسن فروزان بود.

در ادامه نتایج آذرماهی ۲ تیم را در کنار گلزنان مشاهده می‌کنید:

دربی شماره ۱۴: ۱۸ آذر ۱۳۵۲: استقلال ۱-۱ پرسپولیس: جباری/بهزادی

دربی شماره ۱۶: ۲۷ آذر ۱۳۵۳: پرسپولیس ۲-۱ استقلال: ایرانپاک، حاج رحیمی‌پور/ غ مظلومی

دربی شماره ۲۲: ۱۸ آذر ۱۳۵۶: پرسپولیس ۲-۱ استقلال: ایرانپاک(۲)/ روشن

دربی شماره ۳۲: ۱۷ آذر ۱۳۶۸: استقلال ۰-۱ پرسپولیس: عابدیان

دربی شماره ۷۴: ۱۸ آذر ۱۳۹۰: پرسپولیس ۰-۳ استقلال: جباری(۲) و شریفات

دربی شماره ۸۰: ۲ آذر ۱۳۹۳: استقلال ۱-۲ پرسپولیس: شهباززاده/ نوری و عالیشاه

دربی

رده بندی استقلال و پرسپولیس

بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۲۰ مهر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران همچنان با ۱۶۳۵ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه سوم قاره کهن ایستاده است. تیم یحیی گل محمدی در سطح جهانی نیز در مقایسه با رده بندی قبلی ۲ پله صعود کرده و در رتبه ۸۴ جهان قرار گرفته است.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۲۶ امتیاز و بدون تغییر مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارد. تیم فرهاد مجیدی در قاره آسیا نیز همچنان در رتبه دوازدهم است و در سطح جهانی با ۴ پله سقوط نسبت به هفته قبل در رده ۲۳۴ جای گرفته است.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۲۰ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۴ آسیا قرار دارد. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با یک پله سقوط در رتبه ۲۴۸ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد، شهر خودرو و صنعت نفت آبادان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هفتم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.

تغییر ساعت بازی دربی

ساعت بازی استقلال و پرسپولیس قرار بود روز شنبه 13 آذر از شبکه سه سیما در ساعت 16 پخش گردد این بازی با تاخیر مواجه شد و ساعت بازی تغییر کرد . شهرآورد تهران قرار است در با یک ربع تاخیر در ساعت 16:15 روی آنتن برود . این بازی با توجه به شرایط دو تیم در جدول از حساسیت بالایی برخوردار است . فرهاد مجیدی سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت : به دنبال سه امتیاز بازی هستیم و یک امتیاز به درد هیچ کدوم از دو تیم نمی خورد . او درباره این بازی نیز گفت که با ترکیب هجومی بازی خواهد کرد فرهاد مجیدی در ادامه تاکید کرد که بهترین تیم لیگ برتر را دارد و به استفاده از جوانان در ترکیب استقلال اهمیت ویژه ای می دهد . 

در دیگر سوی میدان در نشست خبری سرمربی پرسپولیس حاضر نشد و مربی این تیم علت غیبت یحیی گل محمدی را کسالت عنوان کرد اما بعد از گذشت چند ساعت سرمربی سرخ ها با حضور در تمرین این تیم روی کارهای تاکتیکی شاگردانش نظارت داشت . 

پرسپولیس دو غایب در دیدار مقابل استقلال دارد و و سیدجلال حسینی و احسان پهلوان را در اختیار ندارد در آن سوی میدان نیز استقلال بدون کاپیتان خودش به مصاف رقیب قدیمی خواهد رفت . 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4p5wyo