دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/21 04:27
کد خبر: 2702

ترکیب فتح‌الله زاده-استراماچونی قهرمان است

پیشکسوت باشگاه استقلال به خبرورزشی گفت: فتح الله زاده مهره مار دارد و اگر استراماچونی برگردد بهترین زوج برای ادامه مسیر است.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛  بهتاش فریبا درباره تغییر و تحولات صورت گرفته در باشگاه استقلال و تغییراتی که قرار است در این تیم رخ بدهدبا ما همکلام شد. او معتقد بود اگر فتحی دو اشتباه را مرتکب نمی‌شد هرگز با این وضعیت از تیم نمی‌رفت.
فتحی به موقع از مدیرعاملی استقلال استعفا کرد یا نه؟
نه! البته باید این را بگوییم که نباید از حق گذشت. او در این مدت شرایط سختی داشت و با بدترین روز‌های استقلال طی سال‌های اخیر کار را پیش برد. او در روز‌هایی در استقلال مدیریت می‌کرد که هزار طلبکار از این تیم پول‌شان را می‌خواستند. از چلوکبابی، راننده اتوبوس، هتل، بازیکن و مربی گرفته تا شرکت‌های هواپیمایی و خارجی‌هایی که در همه این سال‌ها با استقلال کار کرده‌اند. این‌ها همگی پول‌شان را می‌خواستند و از طرف AFC هم فشار‌های دیگری بر باشگاه وارد می‌شد.
اما باشگاه اسپانسر‌های خیلی خوبی دارد؟
متأسفانه پول یک سال اسپانسر‌ها هم پیش‌خور شده است. البته فارغ از این مشکلات او دو اشتباه مهم هم داشت.
چه اشتباهی؟
از جمله کار‌های خوب در دوران مدیریت افتخاری در استقلال این بود که باشگاه پول بازیکنان و مربیان را به‌طور یکسان پرداخت می‌کرد. در نهایت هم در پایان فصل همه ۸۰ تا ۹۰ درصد قراردادشان را دریافت کردند که فکر می‌کنم در تاریخ این سال‌ها بی‌سابقه بود، اما فتحی این رفتار مالی را پیشه نکرد.

17


بیشتر در این‌باره توضیح می‌دهید؟
در روز‌هایی که عضو کمیته فنی باشگاه بودم در جلسه‌ای با حضور فتحی به او گفتم در پرداخت پول به بازیکنان دقت داشته باشید تا پول یکسان بین همه تقسیم شود. کسی که قراردادش ۵۰۰ میلیونی است یا کسی که ۲ میلیارد، وقتی می‌خواهید پول بدهید به همه ۱۰ درصد طلب‌شان را بدهید که گفت بله این کار را می‌کنیم ولی هرگز این کار را نکرد.
اما در ابتدای فصل برخی بازیکنان به‌راحتی حاضر به تمدید قرارداد نبودند؟
این را قبول دارم و او می‌توانست اگر به یک نفر به جای ۱۰ درصد ابتدای فصل ۳۰ درصد پول داده شرط می‌کرد که در پرداختی‌های بعدی طوری پول بگیرد که با بقیه یکسان‌سازی شود. اینجاست که بازیکنی مانند دشتی وقتی می‌فهمد خودش ۱۰ درصد گرفته یکی ۸۰ درصد تحمل نمی‌کند.
اشتباه دومش کجا بود؟
اینکه وقتی استراماچونی برای دومین بار درباره پولش اعتراض کرد استعفا نکرد. او که می‌دانست اوضاع مالی استقلال خوب نیست و هر هفته از قبل بدتر می‌شود وقتی می‌دیدید استراماچونی این شرایط را درک نمی‌کند باید می‌رفت و شاید عزیز هم می‌شد ولی او این اقدام را خیلی دیر انجام داد.
حالا بهترین گزینه کیست؟
الان وزارت ورزش هر کسی را می‌آورد باید پول کافی هم در اختیارش بگذارد، چون الان وقتی نیست که بدون پول کسی به باشگاه بیاید، اما اگر قرار است کسی بیاید و پول هم نیست بهترین گزینه فتح‌الله زاده و دسته چکش است. او مهره مار دارد و اگر استراماچونی برگردد زوج او و فتح‌الله زاده بهترین زوج برای ادامه مسیر است. چون فتح‌ا... زاده کارش را بلد است. گرچه کار مانند قبل آسان نیست ولی فتح‌ا... زاده جایگاه مردمی خوبی دارد و می‌توان از این طریق روی او حساب کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/275bv3