شنبه 02 تیر 1403 - 22 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1399/06/14 10:02
کد خبر: 11953

حواشی استقلال کم بود، استرا هم اضافه شد!

در حالی‌که روزها به سرعت برای استقلال سپری می‌شود و شمارش معکوس برای آغاز لیگ قهرمانان آسیا شروع شده است، آبی‌پوشان همچنان غرق در حواشی خودساخته هستند.بعد از قهر و استعغای فرهاد مجیدی پس از بُرد شیرین در دربی حذفی و پیش از فینال به دلیل سفر سعادتمند به ایتالیا و مذاکره با استراماچونی، جرقه اختلافات و حواشی در استقلال زده شد.

در حالی‌که روزها به سرعت برای استقلال سپری می‌شود و شمارش معکوس برای آغاز لیگ قهرمانان آسیا شروع شده است، آبی‌پوشان همچنان غرق در حواشی خودساخته هستند.بعد از قهر و استعغای فرهاد مجیدی پس از بُرد شیرین در دربی حذفی و پیش از فینال به دلیل سفر سعادتمند به ایتالیا و مذاکره با استراماچونی، جرقه اختلافات و حواشی در استقلال زده شد.

برخی طرف مجیدی را گرفتند و برخی نیز به سرمربی جوان استقلال به دلیل رفتار ناپخته و استعفای بدموقعش خُرده گرفتند، اما در نهایت این استقلال بود که قافیه را باخت و با دست خالی یک فصل فوتبالی دیگر را به پایان رساند.

از دیگر شاهکارهای مدیریتی باشگاه استقلال همین را بس که بازیکنانی که از نظر روانی، بعد از آن باخت دراماتیک در فینال جام حذفی و از دست دادن قهرمانی، شرایط روحی مناسبی نداشتند با هواداران عصبانی از ناکامی‌های سریالی تیمشان، در فرودگاه درگیر شدند تا شاهد صحنه‌های زشتی در فوتبال به ظاهر حرفه‌ای باشیم.

این‌که چرا مدیریت باشگاه تمهیدات لازم را برای نحوه خروج اعضای تیم از فرودگاه و پیش‌بینی اتفاقات احتمالی را نداشته است بسی جای تعجب است. حتی رمضانی سرپرست تیم نیز در این بین ساز جدایی کوک کرد که البته پیش از فینال اعلام کرده بود آخرین حضورش به عنوان سرپرست در استقلال خواهد بود، اما اینکه چرا مدیریت باشگاه بدون توجه به این موضوع هیچ راه چاره‌ای برای اتفاقات احتمالی بعد از فینال در نظر نگرفته بود، بسیار عجیب و غیرحرفه‌ای است.

البته مدیریت باشگاه استقلال بلافاصله بعد از شکست در فینال بیانیه‌ای با این مضمون که کار مجیدی در استقلال تمام شده و مذاکرات برای بازگشت استراماچونی از سر گرفته خواهد شد، منتشر کرد. اما اینکه بازگشت استراماچونی با وجود مخالفت‌های قانونی از نظر فدراسیون و سازمان لیگ چقدر با واقعیت منطبق است و پروژه بازگشت استرا چقدر شدنی به نظر می‌رسد، موضوعی است که در آینده‌ای نزدیک روشن خواهد شد.

حالا هر روز و هر ساعت زمان به سرعت برای استقلال از دست می‌رود؛ روزهایی که از آن به عنوان طلایی‌ترین روزها برای ساختن آینده یاد می‌شود و اگر تیمی نتواند آماده‌سازی‌ مناسبی برای پیش فصل داشته باشد یقیناً فصل را از دست خواهد داد.

از طرفی تعداد زیادی از بازیکنان اصلی استقلال در پایان فصل قراردادهایشان به اتمام می‌رسد و فعلاً برنامه‌ای از  سوی باشگاه برای تمدید با این نفرات اعلام نشده است به طوری که پنج - شش بازیکن در تست کرونای پیش از لیگ قهرمانان شرکت نکردند تا کار برای مدیریت باشگاه سخت‌تر از قبل شود و زمان برای این تیم از دست برود چرا که هر آن امکان از هم پاشیدگی استقلال وجود دارد تا باز هم یک فصل کابوس‌وار برای آبی‌پوشان رقم بخورد.

در سوی مقابل تیم‌های رقیب مانند پرسپولیس و سپاهان نه تنها استخوان‌بندی خود را حفط کرده‌اند بلکه حتی بیشتر خریدهای مورد نظر کادرفنی را نیز انجام داده‌اند تا آماده آغاز فصل جدید و حضوری قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا شوند، اما استقلال نه تنها برنامه‌ای برای ورود به نقل و انتقالات اعلام نکرده، بلکه حتی از داشتن سرمربی هم محروم است و دقیقاً مشخص نیست چه کسی هدایت این تیم را در مسابقات حساس لیگ قهرمانان آسیا که چند روز دیگر شروع می‌شود بر عهده خواهد گرفت.

اتمام قرارداد مهره‌های کلیدی استقلال در کنار عدم جذب بازیکن برای پوشش خلأهای موجود و تقویت تیم در لیگ قهرمانان آسیا از جمله چالش‌هایی است که مدیریت باشگاه استقلال با آن دست و پنجه نرم می‌کند و به نظر می‌رسد باید هر چه زودتر با ورود به بازار نقل‌وانتقالات و در گام نخست انتخاب سرمربی، تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود تا هواداران این تیم یک فصل کابوس‌وار دیگر را تجربه نکنند.

 

 

منبع: میزان

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2aq7y3