جمعه 22 تیر 1403 - 12 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/09/07 04:47
استقلال | بازی استقلال - ذوب آهن
کد خبر: 125384

استقلال به سیم آخر زد | ادامه جنجال بازی استقلال - ذوب آهن را بدانید

با گذشت 48 ساعت از بازی تیم های ذوب آهن - استقلال در فولادشهر، هنوز جنجال های این بازی ادامه دارد.

به گزارش رصد ورزشی :  با گذشت 48 ساعت از بازی تیم های ذوب آهن - استقلال در فولادشهر، هنوز جنجال های این بازی ادامه دارد. در پایان بازی ذوب آهن و استقلال، جواد نکونام به همراه مهدی هاشمی نسب و علی سامره سرپرست استقلال با فیلمبردار کنار زمین درگیر شدند. این اتفاق از یکسو منجر به تحریم نشست خبری بعد از بازی جواد نکونام از سوی خبرنگاران شد و از سوی دیگر، اعتراض باشگاه استقلال را در پی داشت. واکنش استقلالی ها به اعتراضات علیه سرمربی تیم این بود که چرا فیلمبردار باید تا این اندازه به سرمربی و نیمکت تیم نزدیک شود؟

در هر حال، فارغ از اینکه جواد نکونام مقصر بود یا فیلمبردار، یا اینکه رفتار کدام یک غیر حرفه ای بوده است، از اصفهان به گوش می رسد که این فیلمبردار اصلا نیروی رسمی صدا و سیما نیست. قوانین صدا و سیما می گوید نیروی غیررسمی اجازه حضور در پخش زنده را ندارد و استفاده از نیروی غیررسمی در پخش تخلف سازمانی است.

همچنین از صدا و سیمای اصفهان شنیده ایم به همین خاطر حراست سازمان به کارگردان بازی تذکر داده است.

لازم به ذکر است در برنامه های غیر ضبطی صدا و سیما استفاده از نیروی غیررسمی مجاز است اما در پوشش زنده چنین اجازه ای داده نمی شود.

جدای از این تخلف، از وجه دیگر ماجرا نیز نباید گذشت که آیا اصلا حد و حدود یا استاندارد خاصی برای حضور فیلمبردار کنار نیمکت تیم ها مشخص شده است یا خیر؟

در فوتبال اروپا بارها شاهد بودیم که بعد از بازی دوربین به نزدیکی مربیان رفته و اتفاق خاصی را شاهد نبوده ایم، برعکس این اتفاق نیز به کرات مشاهده شده که با نزدیک شدن فیلمبردار، سرمربی یا بازیکن از کوره در رفته است.

در هر حال اینکه چنین اتفاقی زمانی رخ داده که فیلمبردار نیروی رسمی صدا و سیما نبوده، بر جنجال و حساسیت آن اضافه می کند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2lj5k8