یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/10/01 08:00
قطر در ژانویه آسیا را منفجر می کند؛
کد خبر: 3236

تقابل مانژوکیچ- کاوانی با پرسپولیس و استقلال؟

فوتبال قطر در آستانه دو انتقال بسیار بزرگ بین المللی قرار دارد و بار دیگر توجه دنیای فوتبال را به خود جلب خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛ فوتبال آسیا در سال های اخیر خود را به بازار جهانی نقل و انتقالات نزدیک و نزدیک تر کرده و تبادل بازیکنان از این قاره به فوتبال اروپا یا برعکس، با شیب زیادی در حال افزایش است.

در بین تمام کشورهای آسیایی، پرچم دار مبادله بازیکن با فوتبال اروپا، چین و قطر هستند که با پشتوانه منابع مالی فراوان، بازیکنان بین المللی مختلفی را به قاره آسیا می آورند. در بین این دو کشور هم می توان یک روند جالب را مشاهده کرد. هرچه فوتبال چین ستاره های نامداری را در ابتدا به سمت خود جذب می کرد، حالا چند سالی است کیفیت بازیکنان وارد شده به کشور قطر بیش از سایر نقاط آسیا است.

ژاوی هرناندز، گابی فرناندز، وسلی اسنایدر و مهدی بن عطیه بهترین شواهد برای این مدعا هستند و نشان می دهند فوتبال قطر روز به روز تبدیل به مکانی بهتر برای ستاره های دنیا شده است. پله بعدی این پیشرفت هم به نظر می رسد در حال طی شدن باشد؛ جایی که نام دو ستاره بین المللی دیگر در نزدیکی لیگ ستارگان قطر شنیده می شود.

59

 

ماریو مانژوکیچ، ستاره 33 ساله کروات که به انتهای همکاری خود با باشگاه یوونتوس ایتالیا رسیده، هم اکنون در دوحه به سر می برد و آخرین مراحل انتقال خود به یکی از تیم های قطری را طی می کند. شنیده می شود او در آستانه پیوستن به الدحیل قطر قرار دارد. در تابستان هم شایعات انتقال مانژو به الدحیل وجود داشت اما در نهایت این ترنسفر انجام نشد. البته در روزهای گذشته خبرهای پیرامون مانژو، درباره باشگاه الریان منتشر شده بود و گفته می شد او به حریف احتمالی دور پلی آف تیم استقلال ایران ملحق می شود.

60

دیگر ستاره ای که صحبت از حضور او در قطر به میان آمده، ادینسون کاوانی است. ملی پوش اروگوئه ای تیم پاری سن ژرمن یکی از بازیکنانی است که به طور جدی یکی از گزینه های احتمالی حضور در لیگ ستارگان قطر شناخته می شود. البته درباره مقصد کاوانی هم اسم از باشگاه الدحیل برده شده که به نظر می رسد از بین او و مانژوکیچ، یک نفر راهی این تیم قطری شود. الدحیل در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2020 با پرسپولیس ایران همگروه است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2lode2