جمعه 01 تیر 1403 - 21 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/26 03:04
کد خبر: 2984

استقلال هنوز همان طراوت را دارد

فوتبالی که استراماچونی در استقلال ساخته یک فوتبال راحت و روان است. در بازی با شاهین بوشهر هم مهاجمان این تیم گل زدند و هم هافبک‌ها و هم مدافعان.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از خبر ورزشی؛  استقلال بازی با پیکان کمی دغدغه‌مند بود. در شوک ترک اردوی تیم از سوی استرا بود و در نهایت بازی را با نتیجه مساوی دو بر دو به پایان برد، اما استقلال بازی با شاهین کمی از این استرس دور شده بود. گویی به این نتیجه رسیده بود که دیگر استرا نمی‌آید، اما زندگی ادامه دارد و باید واقعیت‌های فوتبال را درک کرد.

این تیم هنوز بوی استرا می‌دهد و با تاکتیک‌های او بازی می‌کند. البته تضمینی وجود ندارد که در صورت نیامدن مربی ایتالیایی تیم همان روند گذشته را داشته باشد. چون آندره‌آ باید باشد تا ایرادات جدید تیم را ببیند و آن را برطرف کند. استقلال برای اینکه همانند گذشته بازی کند باید سرمربی تیم را بالای سر داشته باشد. تیم نیاز به ارنج خوب دارد. بازیخوانی و تغییر تاکتیک. استقلال فقط تا چند هفته می‌تواند با همان شادابی و طراوت دوران حضور استراماچونی بازی کند و از جایی به بعد عدم حضور این مربی در تمرینات استقلال تأثیر خود را خواهد گذاشت.

71

البته فوتبال برای استقلال ادامه دارد. همچنین استراماچونی. فوتبال بدون استراماچونی به پایان نمی‌رسد و استقلال می‌تواند مسیر قهرمانی را دنبال کند. استقلال حتی می‌تواند مربی بهتر جذب کند، اما این‌طور نیست اگر مربی‌ای در حد و اندازه استراماچونی و یا مربی بهتر نیاورد نتایج گذشته تکرار شود. البته که تکرار نمی‌شود؛ تأثیرات حضور استراماچونی در استقلال بعد‌ها مشخص می‌شود. بعداً باشگاه متوجه می‌شود چه مربی خوبی را از دست داده است.

اما فوتبالی که استراماچونی در استقلال ساخته یک فوتبال راحت و روان است. در بازی با شاهین بوشهر هم مهاجمان این تیم گل زدند و هم هافبک‌ها و هم مدافعان. تیمی رو به جلو که به خوبی از فضا‌ها استفاده می‌کند و متوجه شده در صورتی به دروازه حریف خواهد رسید و در موقعیت قرار می‌گیرد که پیش از خلق موقعیت خوب بازی کند. این فوتبال بوی قهرمانی می‌دهد و اگر این موقعیت به بهانه از دست دادن استراماچونی از دست برود مدیریت استقلال گناه نابخشودنی مرتکب شده است.

مهدی قائدی پیش‌تر در مورد آندره‌آ گفته بود کلمه‌ای که می‌توانم برای توصیف او به‌کار ببرم فوق العاده است؛ او به من یاد داد چگونه به توپ ضربه بزنم و چگونه در موقعیت قرار بگیرم.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2lor82