یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/02/14 09:16
جام جهانی
کد خبر: 39160

ایران چند گل برای صعود در جام جهانی کم داشت؟

رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال(فیفا) در سخنرانی خود در کنگره اخیر کافا درباره جام جهانی 2022 و حضور تیم ملی ایران در این مسابقات هم اشاراتی داشت.

جام جهانی یک رقابت فوتبال بین المللی است که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. در جام جهانی تیم‌های ملی فوتبال از سراسر جهان به منظور رقابت در مسابقات فوتبال مرکزی شرکت می‌کنند.جام جهانی با حضور تیم‌های ملی فوتبال از سراسر جهان و با خط کشیدن یک نماد سفید بر روی توپ، آغاز می‌شود.جام جهانی که اولین بار در سال ۱۹۳۰ در اروگوئه برگزار شد، به‌عنوان بزرگترین رقابت فوتبالی جهان شناخته می‌شود و هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود. این رقابت در سراسر جهان پخش شده و طرفداران زیادی دارد که برای دیدن بازی‌های جام جهانی به کشورهای مختلف سفر می‌کنند.جام جهانی یکی از رویدادهای برجسته و مهم در تاریخ ورزش جهان است که همواره با حضور ستارگان بزرگ فوتبالی از جمله پله، مارادونا، پل گاسکوین، رونالدو، زیدان و مسی، مورد توجه قرار گرفته‌است.

هشتمین کنگره کافا دیروز در حالی در دوشنبه برگزار شد که جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال و نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم در آن حضور داشتند.

در همین حال، جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در سخنرانی خود در این اجلاس عنوان کرد: جام جهانی قطر، تجربه مهم و استثنایی برای فوتبال در قاره آسیا بود. فکر می‌کنم تیم‌های آسیایی تا مدت‌ها می‌توانند از تجارب فنی مربوط به این مسابقات بهره‌مند شوند.

وی افزود: من اکثر بازی‌ها را از نزدیک تماشا کردم. تیم ملی ایران هم مثل دو دوره گذشته جام جهانی در این مسابقات حاضر بود و بازیکنان این تیم برای رسیدن به موفقیت جنگیدند. هر چند فقط یک گل برای صعود کم آوردند اما تلاش تیم ملی ایران قابل تقدیر بود.

تیم ملی ایران برای صعود به دور دوم جام جهانی قطر به یک تساوی برابر آمریکا نیاز داشت اما در نهایت با شکست یک بر صفر برابر این تیم از راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی مسابقات بازماند تا حسرت ایران برای حضور در این مرحله ادامه داشته باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2lwbgk