جمعه 18 خرداد 1403 - 07 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/20 06:38
کد خبر: 1039

توضیحات چهره استقلالی درباره بحران دلار!

مدافع اسبق استقلال همیشه حرف‌هایش را رک به زبان می‌آورد. او این بار وقتی با سوالی درباره وضعیت دستمزد خارجی‌ها روبرو می‌شود می‌گوید این مربیان و بازیکنان حق دارند و باید مدیرانی پاسخگو باشند که آنها را آورده‌اند.

به گزارش خبرنگار رصدورزشی و به نقل از خبرانلاین: پیروز قربانی مدافع سابق استقلال که قبلا منتقد جدی استراماچونی بود حالا از این مربی دفاع می کند و می گوید: «من که واقعا از نظر فنی از بازی استقلال لذت می برم. قبلا منتقد بودم ولی وقتی تیم خوب شده، باید تعریف کرد. در سه چهار بازی گذشته استقلال هم موقعیت ایجاد کرده و هم گل زده است. در خط دفاع هم عالی عمل می‌کند. واقعا استراماچونی توانسته ایده‌هایی را که در نظر دارد، در استقلال پیاده کند. ایشان یک مربی حرفه‌ای است. وقتی تیمش خوب کار می کند از باشگاه هم توقع دارد که دستمزدش را پرداخت کنند.» او در پاسخ به این سوال که بازیکنان انتقاد دارند اگر استقلال از فصل قبل اینقدر درآمد داشته چرا باشگاه به آنها همچنان پول نمی‌دهد؟ جواب می دهد: «ببینید سازمان‌هایی هستند که بررسی درآمدها و خرج‌های باشگاهها با آنهاست و من واقعا نمی‌توانم بگویم که باشگاه چرا در بخش مالی ضعیف عمل کرده است؟ به نظرم متاسفانه ورزش قهرمانی ایران با تصمیماتی که مجلس می‌گیرد، قدم در راه نابودی گذاشته است. ببینید بعضی از کسانی در مجلس برای ورزش تصمیم می‌گیرند که سررشته‌ای در این زمینه ندارند. شما بررسی کنید چه کسانی در کمیسیون ورزش مجلس هستند. کدام از آنها قهرمان بوده؟ کدام یک از آنها اصلا ورزش می‌کنند؟ امیدوارم در انتخابات اسفندماه مجلس کسانی انتخاب شوند که از ورزش سررشته دارند.»

قربانی درباره نقش مدیران ناکارآمد در این بحران ها هم می گوید: «یکی از مشکلات ورزش ما همین است. مدیران انتصابی هستند. کسی را مدیر باشگاه می گذارند که یا حراستی بوده یا شهردار چی یا مهندس صنایع. طرف سررشته ای در ورزش ندارد. ما اینهمه دانشجو در رشته مدیریت ورزش تربیت کرده ایم برای راننده تاکسی شدن؟ طرف در شهرداری عملکرد ضعیف داشته او را می آورند و مدیر یک باشگاه می گذارند. از طرفی یکی نیست از این مدیران جواب بخواهد. طرف اینهمه پول هدر داده، یک بار او را سوال و جواب نمی‌کنند. فقط این وسط مردم سرکار هستند. 30 میلیون نفر دارند حرص می خورند. آقای مدیر هم ککش خداراشکر نمی گزد.»

و در پاسخ به این سوال که اگر پول نداریم چرا فکر می کنید باشگاهها و فدراسیون ها مربی خارجی می آورند و تنها شرایط را برای آیندگان سخت می کنند؟ جواب می دهد: «به نظر من وقتی مدیری مربی یا بازیکن خارجی می آورد، باید پاسخگو باشد. وقتی مربی جذب می کنیم باید بدانیم از کجا و چطور پول را جور کنیم؟ باید بدانیم وقتی تحریم هستیم راهی هست پول را منتقل کنیم یا نه؟ اینها چیزهایی است که باید اول کار مورد بررسی قرار بگیرد. اگر مدیر نتواند این کارها را کند برای چه خارجی آورده است؟! کالدرون و ویلموتس و استراماچونی حق دارند. به آنها ربطی ندارد ما مشکل داریم. طرف می گوید اگر مشکل داشتی بیخود کردی ما را آوردی. »

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2oagl3