جمعه 22 تیر 1403 - 12 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/08 08:44
مرتضی پورعلی گنجی | پرسپولیس | تیم ملی
کد خبر: 123663

جانشین ستاره جذاب پرسپولیس مشخص شد | این ستاره محبوب استقلالی جانشین مرتضی پورعلی گنجی می شود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تصمیم خود برای جایگزینی بازیکن مصدوم قلب دفاع این تیم در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را گرفته است.

به گزارش رصدورزشی :مرتضی پورعلی گنجی (زادهٔ ۳۰ فروردین ۱۳۷۱؛ بابل) بازیکن فوتبال اهل ایران است که در پست مدافع میانی برای باشگاه فوتبال پرسپولیس در لیگ برتر خلیج فارس و تیم ملی فوتبال ایران بازی می‌کند. مرتضی پورعلی گنجی پس از بازی‌های جام ملت‌های آسیا در استرالیا از باشگاه‌های مختلف خارجی پیشنهاد بازی دریافت کرد و در نهایت در اسفندماه ۱۳۹۳ درحالی که با تیم نفت تهران در پایان هفته ۲۱ صدرنشین لیگ برتر بود، به پیشنهاد تیان جین چین پاسخ مثبت داد مرتضی پورعلی گنجی رسماً با دریافت ۵۰۰ هزار دلار و برای مدت یک فصل به این تیم چینی پیوست. مرتضی پورعلی گنجی پس از آن پرسپولیسی شد. مرتضی پورعلی گنجی مدافع میانی پرسپولیس که در ترکیب امشب تیم ملی مقابل قطر حضور داشت، در اوایل نیمه دوم با مصدومیتی نگران کننده مواجه شد تا زمین بازی را ترک کند.

مرتضی پورعلی گنجی پس از مصدومیت از ناحیه رباط صلیبی در جریان دیدار دوستانه تیم ملی ایران و قطر در فینال تورنمنت چهارجانبه اردن زیر تیغ جراحی رفت تا نقاهت ۶ ماهه او برای درمان این آسیب دیدگی به طور رسمی آغاز شود.

پورعلی گنجی که دنبال سومین حضور در جام ملت‌های آسیا با پیراهن تیم ملی ایران بود حالا باید مقابل تلویزیون نشسته و دیدارهای این تیم و باشگاهش پرسپولیس را تماشا کند.

انتخاب جانشین پورعلی گنجی در تیم ملی ایران تبدیل به یکی از سوژه‌های چند روز اخیر فوتبال ایران ش تا از مجید حسینی بازیکن کایسری اسپور ترکیه به عنوان نفر جدید در اردوهای پیش روی تیم ملی ایران یاد شود. این در حالی است که امیر قلعه نویی ترجیح می‌دهد امین حزباوی و سامان فلاح را همچنان به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت کند تا ضمن جوان‌گرایی بتوانند خود را برای حضور در قلب دفاع تیم ملی ایران آماده کنند.

حزباوی که تبدیل به بازیکن اصلی السد در لیگ ستارگان قطر شده است در اردوهای سال جاری تیم ملی ایران نیز حضور داشته اما فرصت بازی پیدا نکرده است با این حال گزینه اول کادر فنی تیم ملی ایران برای جانشینی پورعلی گنجی است. ضمن اینکه مجید حسینی و سامان فلاح نیز احتمالا دعوت خواهند شد اما پس از شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان از حزباوی به عنوان گزینه اصلی حضور در قلب دفاع تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا یاد می‌شود.

تیم ملی ایران در گروه C مقدماتی جام ملت‌های آسیا با امارات، هنگ‌کنگ و فلسطین همگروه است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2obwnv