سه‌شنبه 08 اسفند 1402 - 27 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1400/10/02 06:28
استقلال و پرسپولیس
کد خبر: 18442

اتفاق وحشتناک برای استقلال و پرسپولیس | پرسپولیس و استقلال در یک قدمی حذف از لیگ قهرمانان آسیا

با تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس از فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. موضوعی که البته مقامات فدراسیون فوتبال بدون ارائه هیچ مستندی آن را تایید نمی‌کنند و تاکید دارند که مهلتی برای تایید مدارک داده شده است.

تیم های فوتبال استقلال و پرسپولیس از تیم‌های محبوب باشگاهی ایران است. تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس از فصل ۲۰۲۲ لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. در نامه کنفدراسیون فوتبال آسیا حذف قطعی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا مطرح نیست و این باشگاه‌ها تا ۲۸ دسامبر ( ۸ دی) فرصت دارند. کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز حرفه‌ای سه باشگاه گل گهر سیرجان، استقلال و پرسپولیس را باطل و آنها در یک قدمی حذف از لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتند.

 

پرسپولیس و استقلال در یک قدمی حذف از لیگ قهرمانان آسیا 

از فدراسیون فوتبال، کنفدراسیون فوتبال آسیا در روز ۲۲ دسامبر ۲۰۲۱ (اول دی ۱۴۰۰) دادخواستی را در رابطه با عدم رعایت برخی معیارها و الزامات اجباری (A Criteria) از سوی باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر تسلیم بخش کنترلی AFC Entry Control Body کرد. این بخش مسئول مشخص‌کردن امکان حضور باشگاه‌ها در مسابقات باشگاهی تحت نظر کنفدراسیون است.

بر اساس این دادخواست‌ها، مدارک ارسالی قبلی باشگاه‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در تاریخ ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ (۱۹ آبان ۱۴۰۰) از سوی شرکت مستقل حسابرسی به نام Ballympics بررسی شد. دادخواست‌ها و گزارش حسابرسی به صورت مستقیم برای باشگاه‌های ایرانی دریافت‌کننده مجوز حرفه‌ای ارسال شده و نواقص به هرکدام از باشگاه‌ها برای آنها با ذکر جزئیات و مستندات ارسال شده است.

بر اساس این گزارش، سه باشگاه استقلال، پرسپولیس و گل‌گهر موفق به رعایت الزامات و معیارهای A قوانین و مقررات مجوز حرفه‌ای AFC نشده‌اند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در دادخواست تقدیمی، از مرجع Entry Control Body خواهان ابطال مجوزهای حرفه‌ای اعطاشده به این سه باشگاه ایرانی، پس‌گیری سهمیه مربوطه‌ در لیگ قهرمانان فصل جاری و ارسال پرونده باشگاه‌ها به کمیته انضباطی کنفدراسیون شده است.

باشگاه‌ها ۵ روز و تا ساعت ۱۱:۵۹ شب به وقت محلی مالزی روز ۲۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۶ دی ۱۴۰۰) فرصت دارند دفاعیات، مدارک و مستندات خود را برای تصمیم‌های آتی به کنفدراسیون آسیا ارسال کنند.

استقلال و پرسپولیس

تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های استقلال و پرسپولیس

قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران همچنان با ۱۶۳۵ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه سوم قاره کهن ایستاده است. تیم یحیی گل محمدی در سطح جهانی نیز در مقایسه با رده بندی قبلی ۲ پله صعود کرده و در رتبه ۸۴ جهان قرار گرفته است.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۲۶ امتیاز و بدون تغییر مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارد. تیم فرهاد مجیدی در قاره آسیا نیز همچنان در رتبه دوازدهم است و در سطح جهانی با ۴ پله سقوط نسبت به هفته قبل در رده ۲۳۴ جای گرفته است.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۲۰ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۴ آسیا قرار دارد. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با یک پله سقوط در رتبه ۲۴۸ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد، شهر خودرو و صنعت نفت آبادان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هفتم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۴ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۷۰۱ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی ۱۶۴۱ امتیازی در رتبه دوم جای دارد.

پس از تیم رده سومی پرسپولیس، تیم چونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۴ امتیاز در رتبه چهارم قاره کهن قرار دارد. اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۱۳ امتیاز به رتبه پنجم صعود کرده و جای الدحیل قطر را گرفته است.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۱۰ تیم اول جدول تغییری نداشته و بایرن مونیخ با ۲۰۵۸ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است.

پس از سرخپوشان آلمانی، تیم منچسترسیتی با ۱۹۷۳ امتیاز در رتبه دوم جای گرفته است. لیورپول انگلیس با ۱۹۵۱ در رتبه سوم قرار گرفته است. چلسی و اینترمیلان با امتیاز مشابه ۱۹۳۸ به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان قرار دارند.

بر اساس این رده بندی بارسلونا نیز همچنان در رتبه هفدهم جهان قرار دارد.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

منچسترسیتی

لیورپول

چلسی

اینتر میلان

رئال مادرید

پاری سن ژرمن

ناپولی

آژاکس

اتلتیکومادرید

دربی استقلال و پرسپولیس؛ هفته هشتم

پس از برگزاری مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، مشخص شد که دربی تهران در هفته هشتم برگزار می شود.

مراسم قرعه کشی بیست و یکمین دوره رقابت های لیگ برتر، امروز در مجتمع تجاری معین مال برگزار و برنامه فصل جدید فوتبال ایران نیز مشخص شد. پیش از آغاز مراسم حسن کامرانی فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون متنی را به نمایندگی از شهاب عزیزی خادم رئیس فدراسیون فوتبال قرائت کرد و در ادامه نیز مراسم قرعه کشی برگزار شد.

در قرعه کشی انجام شده، ابتدا تیم های همشهری و یا تیم هایی که از استادیوم مشترک بهره می برند و باید قرعه متناظر داشته باشند مشخص گردید که فرشید طالبی بازیکن سابق سپاهان از یک سمت با برداشتن گوی دو تیم استقلال و پرسپولیس و محسن بیاتی نیا با برداشتن گوی های شماره 8 و 9 مشخص کردند که دربی تهران در هفته هشتم برگزار می شود.

در جدول اختصاصی مراسم قرعه کشی، عدد 8 به تیم استقلال و عدد 9 به پرسپولیس تعلق گرفت. نکته جالب اینکه در فصل گذشته و در لیگ بیستم نیز دربی تهران در هفته هشتم برگزار شد و حالا برای دومین فصل متوالی استقلال و پرسپولیس باید در این هفته به مصاف هم بروند.

طبق قرعه به دست آمده، استقلال باید در هفته نخست به مصاف هوادار تهران برود و پرسپولیس نیز در گام اول باید با فولاد و در اهواز دیدار کند. نکته دیگر اینکه استقلال در هفته سی ام و پایانی لیگ برتر میزبان خواهد بود و پرسپولیس نیز مهمان حریف خود است.

منبع: باشگاه خبرنگاران


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2rag7w