جمعه 28 اردیبهشت 1403 - 17 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/24 11:50
کد خبر: 38490

حقوق بازنشستگان در فروردین‌ چرا با رقم جدید پرداخت نشد؟ + جزئیات

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران درباره عدم پرداخت حقوق بازنشستگان براساس مصوبه جدید شورای عالی کار، گفت: باید منتظر ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان توسط دولت و سپس مدیرعامل سازمان باشیم. به دلیل تعطیلی همه جا تا پانزدهم ماه جاری و عدم شناسایی وضعیت بازنشستگان در سایر سطوح، سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان بر اساس مبالغ سال گذشته پرداخت شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران درباره دلیل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان براساس رقم جدید در فروردین ماه توضیح داد. علی دهقان کیا با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: پرداخت حقوق بازنشستگان همانطور که در گذشته بوده، از بیستم هر ماه براساس حروف الفبای نام خانوادگی شروع و تا پایان آن ماه ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: نخستین حقوق بازنشستگان این سازمان در سال جاری از بیستم فروردین‌ماه آغاز شده است و این روند تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت.

دهقان‌کیا در پاسخ به این پرسش که آیا حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در فروردین‌ماه افزایش یافته است یا خیر، گفت: بازنشستگان در فروردین‌ماه، همانند سال گذشته حقوق خود را دریافت کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار ادامه داد: باید ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان توسط دولت و سپس مدیرعامل سازمان صادر شود و با توجه به اینکه تا پانزدهم‌ماه جاری همه جا تعطیل بود و تکلیف بازنشستگان سایر سطوح مشخص نبود به همین جهت سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان بر اساس رقم سال گذشته پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت‌ماه، حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار به بازنشستگان پرداخت خواهد شد به‌طوری که حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیران ۲۷ درصد و سایر سطوح ۲۱ درصد به اضافه ۲۵۰ تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش از اول فروردین‌ماه خواهد بود به‌طوری که مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان نیز در اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

دهقان‌کیا گفت: احکام جدید حقوق بازنشستگان در اردیبهشت‌ماه صادر خواهد شد.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2rbyly