پنج‌شنبه 10 اسفند 1402 - 29 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/07/27 12:19
استقلال | نکونام
کد خبر: 122918

مخالفت سر سخت نکونام از خارج شدن تهران | نه کیش نه مشهد، باید در تهران بازی کنیم

سرمربی استقلال صراحتا اعلام کرد که تمایلی به انجام بازی در خارج از تهران ندارد.

به گزارش رصد ورزشی : بحث برگزاری بازی های استقلال و انتقال آنها به شهری خارج از تهران در روزهای گذشته به طور جدی از سوی مسئولان باشگاه استقلال دنبال شده که دلیل آن، نیاز اساسی ورزشگاه آزادی به تعویض چمن و تعطیلی احتمالی ورزشگاه خانگی آبی پوشان است.

در همین راستا، روز گذشته علی خطیر، مدیرعامل استقلال، در جزیره کیش حاضر شد و از امکانات ورزشی این جزیره به منظور میزبانی احتمالی از بازی های خانگی استقلال بازدید کرد.

مدیرعامل آبی ها که پیشتر در یک برنامه تلویزیونی از احتمال میزبانی استقلال در مشهد و ورزشگاه امام رضا (ع) خبر داده بود، حالا در شرایطی در اندیشه جایگزین کردن کیش برای میزبانی استقلال است که سرمربی آبی ها معتقد است برگزاری بازی های خانگی این تیم در خارج از شهر تهران، به ضرر استقلال خواهد بود.

امروز و در نشست خبری پیش از دیدار برابر هوادار، نکونام در خصوص بحث حضور این تیم در کیش آن هم در شرایطی که خطیر برای بازدید از این استادیوم راهی کیش شده بود، گفت: با آقای خطیر جلسه داشتیم و درمورد چند موضوع صحبت کردیم. اولین موضوع این است که من می‌خواهم حرف دلم را بزنم که که فوتبالی است. واقعا برای فوتبال ما بد نیست که در تهران ورزشگاهی نداریم تا استقلال به آنجا برود و بازی کند؟ این واقعا برایمان بد است. این اولین نکته ای است که باید به آن فکر کنیم.

او گفت: اینکه برویم جای دیگری بازی کنیم راحت‌ترین کار است. مثلا بگوییم اینجا ورزشگاه خوبی نیست؟ خب به شهر دیگری برویم! واقعا برای فوتبال ما زشت نیست که استقلال برود در شهر دیگری بازی کند؟ با احترام به تمام استان‌ها و شهرهای کشور عزیزمان ولی برای ما بد است.

نکونام صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: این اولین نکته بود. به نظر من فوتبال برای ما باید تا نیم فصل در تهران ادامه داشته باشد. خواسته من هم از باشگاه همین بوده و تا آن زمان ادامه دهیم. در نیم فصل تیم ملی بازی هایش را در جام‌ملت‌های آسیا برگزار می کند و در آن مدت بتوانیم کاری را انجام بدهیم یا ورزشگاه دیگری را آماده کنیم.

سرمربی استقلال گفت: اینکه استقلال بخواهد از تهران بیرون برود، واقعا برای فوتبال ما بد است. روز آخر هم به آقای خطیر گفتم و اعلام کردم شرایط طوری نیست که به کیش برویم و میزبانی کنیم و تمام برنامه ما این است که در تهران باشیم. ان‌شاءالله مسئولین بتوانند دو، سه ورزشگاه را آماده کنند تا در تهران میزبانی کنیم. اگر قرار است بازی‌ها جای دیگری برود، بتوانیم در تهران میزبانی کنیم. خواهش من این است که بتوانیم تا نیم فصل در ورزشگاه آزادی بازی کنیم و بعد از نیم فصل با توجه به تعطیلی و استراحتی که فوتبال ما دارد، رسیدگی شود.

او گفت: چند هفته بدون تماشاگر در تهران بازی کردیم. الان دوباره می‌خواهیم بازی کنیم و بعد به شهر دیگری برویم. اینگونه فوتبال ما آسیب می‌بیند. الآن به هر شهری برویم، میزبان نیستیم. به هرشهری برویم بازی کنیم میزبان نیستیم، چون باید سوار هواپیما بشویم و به شهر دیگری برویم تا بازی کنیم. به آنجا بروم میهمان هستم، هفته بعد هم یک بازی بیرون از خانه دارم و دوباره مهمان هستم. پس ما میزبان نیستیم.

نکونام در پایان گفت: این موضوع به ضرر تیم ما خواهد شد. از باشگاه و آقای خطیر هم خواهش کردیم صحبت کنند تا ان‌شاءالله بازی‌ها در تهران برگزار گردد تا شرایط برایمان فراهم شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2rg9pm