چهارشنبه 20 تیر 1403 - 10 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/04/14 02:29
ولیعهد عربستان
کد خبر: 41801

طراحی منحصر به فرد ساعت مچی سوئیسی ولیعهد عربستان خبرساز شد+ عکس

صفحه ساعت بن سلمان ، تزئینات اسلیمی پیچیده را به نمایش می‌گذارد و نام ولیعهد را جایگزین اعداد سنتی کرده.در داخل طاق‌های زیبا، که یادآور ورودی‌های مسجد است، تعبیه شده‌است.

برخی از با ارزش‌ترین اقلام و جواهرات جهان در هفته بین المللی لوکس جده، در کانون توجه قرار گرفتند. یکی از آن‌ها ساعت یک تکه بود که در اصل برای ولیعهد محمد بن سلمان توسط رناد العمودی طراح جوان سعودی ساخته شد. این آیتم خیره کننده تمام توجهات را در این رویداد به خود جلب کرد تا طراح خود را در کانون توجه قرار دهد.

محمد بن سلمان

العمودی گفت: این بهترین طراحی است که من انجام داده ام و به آن افتخار می‌کنم، زیرا این ساعت نقطه عطفی در حرفه من است. علاقه العمودی به جواهرات به دوران کودکی او برمی گردد. او بعداً آن را به طور حرفه‌ای دنبال کرد تا اینکه بنیانگذار جواهرات رناد العمودی شد.

او گفت: «همه چیز با یک شور و اشتیاق ریشه‌دار شروع شد که در دوران کودکی من شعله‌ور شد. در سن ۱۶ سالگی پروژه مدرسه‌ای را شروع کردم که اولین تلاش من در طراحی شد. من جواهراتی ساختم که از داستان‌های جذابی که ما در جوانی درباره زندگی نامه، تمدن اسلامی، تاریخ و فرهنگ پیامبر به اشتراک می‌گذاشتیم، الهام گرفت».

او فاش کرد که طراحی این ساعت از ویژگی‌های رهبری محمد بن سلمان ولیعهد الهام گرفته شده است. این ساعت به دقت در سوئیس و تحت هدایت هوشیارانه شاهزاده منصور بن ناصر، سفیر سابق عربستان سعودی در سوئیس ساخته شده است.

طراحی منحصر به فرد ساعت مچی سوئیسی ولی عهد عربستان خبرساز شد+ عکس

العمودی گفت: «این ساعت از تیتانیوم سبک ساخته شده است و به دلیل حرکت پیچیده توربیلون که درون آن قرار دارد، احساس قابل توجهی را حفظ می‌کند.»

طراحی آن از تأثیرات معماری و اسلامی رایج در پادشاهی الهام گرفته. این صفحه، تزئینات اسلیمی پیچیده را به نمایش می‌گذارد و نام ولیعهد را جایگزین اعداد سنتی کرده. در داخل طاق‌های زیبا، که یادآور ورودی‌های مسجد است، تعبیه شده‌است.

وی افزود: این همچنین نماد پرچم عربستان است. یک سنگ مالاشیت پر جنب و جوش ساعت را زینت می‌دهد، در حالی که چهره آن دارای عقیق سیاه براق است.

منبع: ARABNEWS


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/366qz7