شنبه 23 تیر 1403 - 13 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/08 07:21
واکسن گارداسیل
کد خبر: 128397

تزریق این واکسن برای نوجوانان لازم است|چرا باید واکسن گارداسیل تزریق کنیم؟+ ویدئو

واکسن گارداسیل یک داروی موثر برای پیشگیری از زگیل تناسلی از شایع‌ترین عفونت‌های دستگاه تناسلی است. اگر ویروس HPV درمان نشود احتمال بروز زگیل تناسلی، سرطان دهانه رحم یا مقعد زیاد خواهد شد. از همین‌رو پزشکان استفاده از آمپول گارداسین را توصیه می‌کنند.

به گزارش رصدورزشی، واکسن گارداسیل بدن انسان را در برابر بیماری‌های مقاربتی که حتی کاندوم جلودار آن‌ها نیست، حفظ می‌کند. ویروس پاپیلومای انسانی در مواقع پرخطر باعث سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد، سرطان سر و گردن یا سرطان ناحیه تناسلی می‌شود. انواع دیگر این ویروس می‌تواند منجر به زگیل پوستی، زگل تناسلی و زگیل تارهای صوتی شود. تزریق به‌موقع واکسن گارداسیل (HPV) به پیشگیری از بروز این بیماری‌ها کمک می‌کند. زیرا اکثر افراد آلوده به ویروس HPV به‌دلیل نداشتن هیچ علائمی از بیماری خود مطلع نخواهند بود. سازمان غذا و داروی ایالت متحده آمریکا توصیه می‌کند دختران و پسران در سنین مدرسه با دریافت این واکسن باید در برابر ویروس ایمن شوند.

دکتر فریبا شیروانی، فوق تخصص عفونی اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به اینکه واکسن گارداسیل از ویروس پاپیلومای انسانی تشکیل شده که این ویروس‌ها احتمال عفونت را در دستگاه تناسلی زنان و مردان فراهم می‌کند که خطر ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی ، معقد ، سر و گردن را افزایش می‌دهد، می‌گوید: تزریق این واکسن در سنین ٩ تا ١٤ سالگی در دو نوبت و در سنین بالای ١٥ سال در سه نوبت خواهد بود. تزریق واکسن فقط مخصوص دختران نیست و در پسران هم توصیه می‌شود و آنان و شریک جنسی شان را نسبت به سرطان های دستگاه تناسلی ایمن می‌کند. تزریق این واکسن هیچ عوارضی بهمراه ندارد. بهتر است تزریق این واکسن قبل از داشتن روابط زناشویی تزریق شود ، اما تزریق آن حتی پس از آن هم توصیه می شود و در ارتقاء سطح سلامت فرد و ایمنی نسبت به سرطان‌های وابسته به ویروس پاپیلوما بسیار موثر است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/369wyy