چهارشنبه 09 اسفند 1402 - 28 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/23 02:56
کد خبر: 2773

ترکیب استقلال مقابل شاهین مشخص شد

در دومین بازی متوالی استقلال با نیمکت خالی از مربی گام به لیگ برتر می گذارد بلکه بار دیگر صدر جدول را از رقبای سرسخت خود پس بگیرد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛ روزهای بدون مربی در استقلال به دومین بازی کشیده شد، اتفاقی که شاید در کمتر نقطه ای از جهان نمونه آن را بتوان یافت. آندره آ استراماچونی مشکلاتش با باشگاه حل نشد تا با وجود وعده وعیدهای تمام نشدنی مدیران استقلال او به جای تهران و نیمکت استقلال همچنان در رم و کنار خانواده حضور داشته باشد.

در شرایطی که استقلالی ها در بهترین شرایط روحی روانی با شوک نابودکننده قهر سرمربی ایتالیایی روبرو شدند با این حال تمرینات خود را با کنترل از راه دور استراماچونی برای بازی پایانی نیم فصل مقابل بوشهری ها زیر نظر کاپیتان در ادامه آنالیزور باشگاه پیگیری کردند تا امروز در آزادی دومین تجربه عجیب خود در این فصل یعنی بازی بدون مربی روی نیمکت را تجربه کنند.

در مصاف امروز سیدحسین حسینی همچنان مرد شماره یک استقلال خواهد بود. گلر شیرازی که مقابل پیکان به هر دری زد تا برد سه امتیازی را تقدیم طرفداران سرخورده استقلال کند بعد از سیو دیدنی ضربه پنالتی باز هم اسیر کابوس وقت های تلف شده شد و گل خورد تا امروز به دنبال یک نمایش بهتر باشد.

در خط دفاع همچنان مثلث چشمی- دانشگر- غلامی به میدان خواهند رفت چون سیاوش یزدانی با وجود بازگشت به تمرینات گروهی هنوز به فرم مطلوب بدنی نرسیده است. این مثلث که مقابل پیکان تمرکز لازم را نداشت امروز اگر بخواهد باز هم غفلت کند ممکن است اسیر مهاجمان ناشناس بوشهری شود.

12

وریا غفوری به عنوان کاپیتان و رهبر این روزهای استقلال در پست بک راست به میدان خواهد رفت تا همه نگاه ها به او و توانایی هایش برای عبور تیم از شرایط بحرانی فعلی دوخته شود. در چپ هروه میلیچ بدون این که رقیبی داشته باشد یک بازی دیگر به کارنامه قبلی خود اضافه خواهد کرد تا در انتظار تعیین تکلیف وضعیت سرمربی ایتالیایی باشد.

در میانه میدان اما استقلال دستخوش تغییراتی خواهد بود. علی کریمی و مسعود ریگی دو یار ثابت آبی ها خواهند بود، بازیکنانی که به هماهنگی و شناخت کاملی رسیدند و این هفته ها نمایش خوب آنها هر روز کامل تر از روزهای قبل شده است. اما با مصدومیت فرشید اسماعیلی و دوری او از میادین این بار شانس به آرش رضاوند رو کرده تا برای دومین بازی متوالی از ابتدا به میدان برود و پشت سر زوج ویرانگر نقش مهمی در تغذیه آنها داشته باشد.

بازگشت شیخ دیاباته از محرومیت می تواند خبری تسکین دهنده برای استقلالی ها در این روزهای بحرانی باشد. مهاجم اهل مالی در کنار مهدی قائدی یک بار دیگر زوج ویرانگر این فصل آبی ها را تشکیل می دهند تا شانس برد استقلال مقابل حریف انتهای جدولی بیشتر از قبل شود.

با این تفاسیر ترکیب احتمالی استقلال در چیدمان 2-5-3 برای بازی امروز با شاهین شهرداری بوشهر به این ترتیب خواهد بود؛

"سیدحسین حسینی؛ محمد دانشگر، روزبه چشمی، عارف غلامی، وریا غفوری، هروه میلیچ؛ علی کریمی، مسعود ریگی، آرش رضاوند؛ شیخ دیاباته، مهدی قائدی".

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/36ogz3