یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1403 - 19 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/21 14:41
جواد نکونام
کد خبر: 126628

آرای کمیته استیناف | آب پاکی روی دست نکونام، استقلالی ها را نبخشیدند!

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال آرای جدید خود را صادر کرد.

به گزارش رصد ورزشی - جواد نکونام  نسبت به محرومیت استقلالی ها اعتراض کرده بود. اما کمیته استیناف درخواست جواد نکونام را رد کرد. جواد نکونام خودش هم با جریمه مالی روبرو شده بود. جواد نکونام باید این مبلغ را بپردازد. جریمه جواد نکونام نسبتا سنگین است.

آرای صادره به شرح زیر است:

در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی تراکتور تبریز نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم بر محکومیت تجدیدنظرخواه به پرداخت شصت میلیارد ریال جریمه نقدی به لحاظ نقض بند هشت دستورالعمل ناظر بر قرارداد بازیکنان از حیث تقبل مالیات شش نفر از بازیکنان تیم فوتبال بزرگسالان حاضر در لیگ برتر صادر شده است با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تائید و اعلام می‌شود. رأی صادره قطعی است.

در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی فرهنگی ورزشی سپاهان اصفهان نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم بر محکومیت باشگاه تجدیدنظرخواه به دو میلیارد ریال جریمه نقدی به دلیل سوء رفتار تیمی ناشی از شش اخطار و پرتاب اشیاء و مواد محترقه و توهین به مقام رسمی توسط تماشاگران منتسب در جریان مسابقه فوتبال مقابل تیم فولاد خوزستان از سری مسابقات لیگ برتر (هفته پنجم – معوقه) کشور با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تائید و اعلام می‌شود. رأی صادره قطعی است.

در خصوص استیناف آقای امین جوشقانیان نسبت به رای کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم بر محرومیت تجدیدنظرخواه به مدت شش ماه از حضور در کلیه ورزشگاه‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی به لحاظ حضور بر روی نیمکت تیم فوتبال هوادار لیام تهران در بازی مقابل تیم ملوان بندر انزلی به عنوان پزشک تیم بدون مجوز و با استفاده از کارت شناسایی آقای دکتر کامیار مکوندی صادر شده است لذا با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، با اصلاح بخشی از محرومیت به محرومیت از کلیه فعالیت‌های مرتبط با فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی تائید و اعلام می‌شود. رأی صادره قطعی است.

در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال ایران و باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس ایران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت دو باشگاه تجدیدنظرخواه به پرداخت مبلغ سه میلیارد ریال جریمه نقدی، یک جلسه محرومیت از همراهی تماشاگران در یک مسابقه رسمی و محکومیت آقای علی سامره به پرداخت دو میلیارد ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقه رسمی به صورت تعلیقی  تا شش ماه و محکومیت آقای علی شاجانی ماساژور تیم به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقات رسمی و پرداخت مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی و نیز محکومیت آقای یحیی گل‌محمدی به پرداخت دو میلیارد ریال جریمه نقدی بابت تخلفات ارتکابی در مسابقه داربی با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره با تعدیل رقم جریمه از مبلغ سه میلیارد ریال برای دو باشگاه به مبلغ دو میلیارد و پانصد میلیون ریال و مبلغ جریمه آقایان گل‌محمدی و سامره به مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال در نتیجه تائید و اعلام می‌شود. رأی صادره قطعی است.

در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای جواد نکونام، سرمربی تیم استقلال تهران، به پرداخت دو میلیارد ریال جزای نقدی به دلیل بدرفتاری در قبال مقامات غیر رسمی در جریان بازی تیم ذوب‌آهن اصفهان و استقلال تهران از سری مسابقات لیگ برتر در هفته یازدهم لذا با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید، به عمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره، عیناً تائید و اعلام می‌شود. رأی صادره قطعی است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/39dgq7