شنبه 29 اردیبهشت 1403 - 18 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/25 10:47
کد خبر: 38556

حقوق جدید بازنشستگان با مبالغ جدید چه زمانی پرداخت می شود؟+ جزئیات

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی در مورد دلایل عدم پرداخت حقوق بازنشستگان براساس رقم جدید در فروردین ۱۴۰۲، توضیحاتی ارائه کرد.

با اشاره به پرداخت حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی، علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران، بیان کرد که طبق روال گذشته، حقوق بازنشستگان از بیستم هر ماه براساس حروف الفبای نام خود آغاز می‌شود و تا پایان هر ماه ادامه خواهد داشت. وی تصریح کرد که نخستین حقوق بازنشستگان 1402 در سال جاری، از بیستم فروردین‌ماه شروع شده است و این روند تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت. در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین‌ماه افزایش یافته است یا خیر، او گفت که بازنشستگان در فروردین‌ماه، همانند سال گذشته، حقوق خود را دریافت کردند.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران در خصوص چرایی عدم پرداخت حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار ادامه داد: باید ابلاغ حقوق جدید بازنشستگان توسط دولت و سپس مدیرعامل سازمان صادر شود و با توجه به اینکه تا پانزدهم‌ماه جاری همه جا تعطیل بود و تکلیف بازنشستگان سایر سطوح مشخص نبود به همین جهت سازمان تامین اجتماعی احکام حقوقی جدید بازنشستگان را صادر نکرده است و حقوق بازنشستگان بر اساس رقم سال گذشته پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت‌ماه، حقوق بازنشستگان بر اساس مصوبه جدید شورای عالی کار به بازنشستگان پرداخت خواهد شد به‌طوری که حقوق بازنشستگان حداقل‌بگیران ۲۷ درصد و سایر سطوح ۲۱ درصد به اضافه ۲۵۰ تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد و این افزایش از اول فروردین‌ماه خواهد بود به‌طوری که مابه‌التفاوت حقوق فروردین‌ماه بازنشستگان نیز در اردیبهشت‌ماه پرداخت می‌شود.

دهقان‌کیا گفت: احکام جدید حقوق بازنشستگان در اردیبهشت‌ماه صادر خواهد شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3egbjv