یک‌شنبه 12 آذر 1402 - 03 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1400/07/11 08:35
حسن یزدانی
کد خبر: 16832

تاریخچه رقابت‌های حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی | فیلم‌های مسابقه حسن یزدانی با تیلور

تا ساعاتی دیگر بزرگترین فینال رقابت های کشتی قهرمانی جهان 2021 در اسلو در وزن 86 کیلوگرم شاهد خواهیم بود.

به گزارش رصد ورزشی: تا ساعاتی دیگر بزرگترین فینال رقابت های کشتی قهرمانی جهان 2021 در اسلو در وزن 86 کیلوگرم شاهد خواهیم بود. تقابل حسن یزدانی با دیوید تیلور آمریکایی که از آن به نبرد پادشاه و جادوگر یاد می‌کنند به زودی در اسلو رقم می‌خورد. فینالی که قبل از شروع مسابقات همه کارشناسان و متخصصان کشتی معتقد بودند این دو گلادیاتور " حسن یزدانی-دیوید تیلور" برای چهارمین بار به مصاف هم خواهند رفت. رقابت حسن یزدانی و دیوید تیلور  نقل محافل ورزشی شده و حاشیه های جذابی نیز به ورزش کشتی افزوده است. همه در انتظار پرده چهارم مبارزه حسن یزدانی - دیوید تیلور بودند و حالا فردا شاهد اجرای این اثر هنری در شهر اسلو نروژ خواهیم بود. بی صبرانه در انتظار چهارمین رقابت بین حسن یزدانی و رقیب دیرینه اش دیوید تیلور در رقابت‌های جهانی نروژ خواهیم بود در ادامه به رقابت‌هایی که این دو کشتی گیر باهم داشته‌اند می پردازیم.

حسن یزدانی

اولین تقابل حسن یزدانی با دیوید تیلور 

اولین کشتی حسن یزدانی با دیوید آمریکایی در فینال جهانی 2017 کشتی آزاد در کرمانشاه بود. در این رقابت ابتدا حسن یزدانی با 3 امتیاز از حریف خود پیشی گرفت اما در ثانیه های آخر دیوید تیلور با زیرگیری توانست حسن یزدانی را به خاک ببرد و 2 امتیاز کسب کند. در وقت دوم این رقابت‌ها حسن یزدانی با یک امتیاز دیگر نتیجه را 4 بر 2 به نفع خود کرد اما در یک غافلگیری دیوید تیلور حسن یزدانی را به خاک برد و نتیجه 4 بر 4 مساوی شد. 2 امتیاز بعدی را هم تیلور با فن خاک به دست آورد و با استفاده از خستگی حسن یزدانی، توانست قهرمان المپیک را ضربه فنی کند و پیروز این میدان شود. در ادامه فیلم کامل این رقابت را مشاهده می‌کنید:

دومین مسابقه حسن یزدانی مقابل دیوید تیلور | قهرمانی جهان - بوداپست

رویایی حسن یزدانی و دیوید تیلور در رقابت‌های جهانی بوداپست این امید را بوجود آورده بود که این بار حسن یزدانی بتواند از سد حریف قدرتمند خود فائق آمده و پیروز میدان شود، در تقابل قبلی حسن با تیلور در کرمانشاه چون یزدانی یک وزن بالاتر آمده بود و در  وزن 86 کیلوگرم به رقابت می‌پرداخت آمادگی المپیک ریو 2016 را نداشت. در این رقابت مشابه کشتی قبل حسن یزدانی از حریف خود با نتیجه 3 بر 0 پیش افتاد. اما تیلور شروع به فن زدن به حسن یزدانی کرد و توانست 2 امتیاز از حسن بگیرد. اما دلاور ایران با جنگندگی تمام حریف خود را کنترل کرد و 2 امتیاز از تیلور پیشی بگیرد. وقت اول با پیروزی 5 بر 2حسن یزدانی به پایان رسید و هردو ورزشکار بعد استراحت شروع به رقابت در وقت دوم کردند که تیلور 4 امتیاز کسب کرد اما حسن یزدانی به رقابت خود و حرکات تاکنیکی زد و توانست نتیجه را مساوی کند. اما پیروز این نبرد در آخر کسی نیست جز دیوید تیلور آمریکایی و نتیجه را 9 بر 6 به نفع خود تمام کند و پیروز این رقابت باشد.

حسن یزدانی به تیلور باخت/ طلا در ثانیه‌های پایانی پرید

دارنده مدال های طلای جهان و المپیک با شکست مقابل حریف آمریکایی در ثانیه‌های پایانی از رسیدن به مدال طلای المپیک بازماند.

در جریان حساس‌ترین مبارزه کشتی آزاد در المپیک ۲۰۲۰ توکیو، حسن یزدانی دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از ایران و دیوید تیلور دارنده مدال طلای جهان از آمریکا در فینال وزن ۸۶ کیلوگرم به مصاف هم رفتند که این مبارزه حساس و دیدنی در پایان با نتیجه ۴ بر ۳ به سود دیوید تیلور به پایان رسید. این نتیجه در حالی بدست آمد که یزدانی تا ثانیه‌های پایانی ۳ بر ۲ پیش بود اما با زیرگیری تیلور در ۱۷ ثانیه به پایان مسابقه، در خاک نشست و ۲ امتیاز از دست داد تا ناباورانه مدال طلای المپیک را از دست بدهد و برای سومین مرتبه مغلوب حریف آمریکایی شود. تایم نخست این مبارزه با نتیجه یک بر صفر به سود یزدانی به پایان رسید.

مدال نقره یزدانی پنجمین مدال کاروان ایران در بازیهای المپیک توکیو است.

یزدانی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۸۶ کیلوگرم که روز گذشته(چهارشنبه) برگزار شد، در دور نخست مقابل جاورایل شاپیف از ازبکستان با نتیجه ۱۱ بر ۲ به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز مقابل استفان ریچموت از سوییس در مدت زمان یک دقیقه و ۴۸ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر یک به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در نیمه نهایی نیز در یک مبارزه سخت با نتیجه ۷ بر یک برابر آرتور نایفونوف دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۹ از روسیه به برتری رسید و راهی فینال شد.

حسن یزدانی

تیلور و یزدانی پیش از این دو مرتبه در جام جهانی کرمانشاه و مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان روبروی یکدیگر قرار گرفتند که در هر دو مرتبه تیلور موفق به شکست حسن یزدانی شده بود و همین موضوع حساسیت‌های سومین و مهمترین مصاف این دو کشتی گیر را این‌بار در فینال المپیک ۲۰۲۰ توکیو افزایش داده بود.

حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

حسن یزدانی

منبع: ایسنا


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3ek77p