جمعه 11 اسفند 1402 - 01 Mar 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/06 17:22
سرمربی پرسپولیس
کد خبر: 128232

این گزینه جذاب برای سرخ پوشان | سرمربی پرسپولیس از کجا می آید؟

پرسپولیس تصمیم نهایی خود را برای انتخاب سرمربی جدید می گیرد.

به گزارش رصدورزشی - سرمربی پرسپولیس در آستانه انتخاب شدن است. سه گزینه برای موضوع سرمربی پرسپولیس وجود دارد. سرمربی پرسپولیس ممکن است برانکو باشد. سرمربی پرسپولیس ممکن است یک گزینه اسپانیایی باشد. فعلا سرمربی پرسپولیس جذاب ترین موضوع برای هواداران است.

رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در آخرین مصاحبه خود اعلام کرد این باشگاه سه گزینه نهایی برای انتخاب سرمربی دارد که نهایتا تا دو روز دیگر سرمربی معرفی خواهد شد. از طرفی درویش اعلام کرد یکی از این گزینه‌ها اوسمار لوس ویرا مربی فعلی سرخ‌هاست و با تاکید بر اینکو برانکو منتفی نیست طبیعتا او هم گزینه دوم باشگاه به حساب می‌آید.

به گزارش ورزش سه، با این وجود سوال اینجاست که گزینه سوم پرسپولیس کیست. بعد از منتفی شدن گزینه‌هایی مثل مارکوس پاکتای برزیلی، فرانکو فودا آلمانی و وحید هلیل هودزیچ بوسنیایی به دلایل مختلف حالا صحبت از یک مربی اسپانیایی است.

از یک روز قبل افرادی در فضای مجازی و برخی رابط‎ه‌ها سعی در لینک کردن یک گزینه اسپانیایی به پرسپولیس داشته‌اند. این مربی پاکو لوپز نام دارد که اسپانیایی و 56 ساله است و تا دو ماه قبل سرمربی گرانادا بود و در 14 بازی این تیم را هدایت کرد. لوپز با گرانادا به لالیگا آمد و نیم فصل اول لالیگای فصل جاری هدایت این تیم را برعهده داشت که تیمش در مصاف با بارسا 2-2 مساوی کرد اما به اتلتیکو مادرید 3 بر یک باخت.

پاکو قبل از آن سه فصل سرمربی لوانته بوده و 147 بار این تیم را هدایت کرده است اما قبل از آن در تیم‌های کوچک اسپانیایی آلکوینا، کارتاگنا، بنیدورم و تیم‌های دوم و سوم باشگاه ویارئال سرمربیگری کرده است.

در دوران حضور این مربی در تیم لوانته او در فصل 2018-2017 یک پیروزی 5 بر 4 مقابل بارسلونا داشته، در فصل 2020-2019 با یک گل رئال مادرید را شکست داده، در فصل 2021-2020 تساوی 3-3 با بارسا را ثبت کرده و در فصل 2022-2021 نیز یک تساوی 3-3 مقابل رئال ماردید داشته هر چند در آن سه فصل شکست‌هایی هم مقابل غول‌های اسپانیایی داشته است.

جالب اینکه با وجود رزومه نه چندان جالبی که این مربی اسپانیایی دارد اما تبلیغات زیادی پیرامون او وجود دارد. البته حسین بادامکی معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس با نماینده این مربی در هلند و مدیر برنامه اسپانیایی‌اش مذاکره کرده و شاید گزینه سوم باشگاه نیز همین مربی باشد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3ex8ny