شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/03/10 02:49
کد خبر: 40309

ادیسون بی فایده، این چینی متخصص اختراعات بی فایده است! +فیلم و عکس

این ربات امنیتی برای گشت‌زنی ساخته شده و به دو مشت پنوماتیک و تفنگ های آبپاش مجهز است تا در مواقع اضطراری به کار گرفته شوند.

گنگ شوای یک مخترع چینی است که به واسطه استفاده از ضایعات قابل بازیافت مانند ضایعات فلزی برای ساخت ابزارها و دستگاه های مختلف، در فضای مجازی به شدت مشهور شده است.

اختراع

ربات امنیتی از جنس ضایعات فلزی

گنگ شوای قبلا در حرفه ای جوشکاری مشغول به کار بود. وی که در اینترنت با نام مستعار "ادیسون بی فایده" نیز شناخته می شود، به واسطه اختراعات بیهوده اما مبتکرانه خود از جمله قاب گوشی هوشمند به شکل ساتور، ساخت فوتبال دستی با باربیکیو، شمشیر دفاع شخصی به شکل کراوات و ظرف نودل ضد زلزله مشهور شده است.

اختراع

وی طی یکی از پروژه های اخیر خود با استفاده از مواد قابل بازیافت و ضایعات فلزی، یک ربات مکانیکی گشت امنیتی ساخته است. همانند دیگر پروژه های وی، گنگ شوای کل فرایند ساخت این ربات و تست آن را فیلمبرداری کرده و در شبکه های اجتماعی خود بارگذاری کرده است.

اختراع

ایده ساخت این ربات پس از دیدار گنگ شوای با عموی مسن خود و ارائه پیشنهاد مراقبت از کارگاه در زمان هایی که وی در آن حضور ندارد، شکل گرفت. عموی گنگ شوای مخالفتی نداشت اما نگران امنیت بود. بر همین اساس، گنگ تصمیم گرفت تا یک ربات امنیتی عملیاتی مجهز به مشت های مکانیکی و حتی تفنگ های آبپاش بسازد.

گنگ شوای از چرخ های دارای نوار شنی برای افزایش قابلیت تحرک این ربات استفاده کرده است. به عنوان یک جوشکار سابق، گنگ شوای با دقت به ضایعات فلزی که در اختیار داشت شکل داد و با جوش دادن آنها به یکدیگر بدنه و بازوهای ربات را ساخت.

این ربات با فشار یک دکمه راه اندازی می شود و با استفاده از چند اهرم به راحتی قابل کنترل است. برای تامین نیروی مورد نیاز این ربات، گنگ شوای از موتورهای دوگانه استفاده کرده است.

اختراع

این ربات امنیتی برای گشت‌زنی ساخته شده و به دو مشت پنوماتیک و تفنگ های آبپاش مجهز است تا در مواقع اضطراری به کار گرفته شوند. مکانیزیمی در این ربات به کار گرفته شده که با فشار یک کلید امکان چرخش 360 درجه آن را فراهم می کند.

دو چراغ ال‌ئی دی که شبیه به چشم های ربات به نظر می رسند نیز امکان گشت‌زنی های شبانه را فراهم می کنند. همچنین، برای این که عموی خود را بیشتر سرگرم کند، دو بلندگو در قسمت عقب این ربات قرار گرفته اند.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gknyx