سه‌شنبه 08 اسفند 1402 - 27 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/12 15:37
کد خبر: 2209

راه بخشش ستاره استقلال پیچیده شد!

عضو کمیته استیناف می گوید هافبک جوان و محروم استقلالی ها با مصاحبه ای که انجام اوضاع خود را برای بخشیده شدن پیچیده تر کرد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛ مهدی دادرس، عضو کمیته استیناف درباره شرایط بخشش محمد بلبلی هافبک جوان تیم استقلال گفت: بلبلی طبق قانون می توانست سه ماه از کمیته استیناف درخواست تجدید نظر کند. ما در ابتدا فکر می کردیم ایشان از روی سادگی به دو باشگاه همزمان قرارداد بسته اما وقتی او را دیدیم فهمیدیم نه تنها ایشان ساده نیست بلکه بسیار هم زرنگ و حواس جمع است و ما را به قوانین فیفا ارجاع می داد و این که محرومیت او نباید شش ماه باشد که باید چهار ماه باشد و ما هم گفتیم ابتدا تو برادریت را ثابت کن و سپس ادعای ارث و میراث کن.

عضو کمیته استیناف ادامه داد: به او گفتیم هرجایی قوانین خاص خود را دارد. قوانین فیفا ممکن است در کشورهای مختلف فرق کند مانند اینکه الان فیفا دو کارت زرد را محروم می کند اما ما سه کارت زرد را محروم می کنیم که این قانون را خود من باعث شدم تصویب شود. حالا شما برو به فیفا اعتراض کن که در ایران دو کارته محروم نمی کنند و سه کارته را محروم می کنند. در محموع به نظر من او کمی خامی کرد اما در اصل موضوع فرقی نمی کند چرا که ما بر اساس عدالت در این باره تصمیم گیری می کنیم و به دو باشگاه هم گفتیم که شما باید بروید از کمیته انضباطی اعلامیه بگیرید که تاریخ محرومیت این بازیکن چه زمانی بوده و اینکه سه ماه از محرومیت وی گذشته است یا خیر و آنها هم گفتند اجازه بدهید ما دوشنبه به جلسه بیاییم و ما هم گفتیم مسئله ای نیست و تشریف بیاورید. اما در کل باید بگویم برخی ها مانند این بازیکن جوان غوره نشده می خواهند مویز شوند. او مصاحبه خوبی نکرد و قطعا حرف هایی که به زبان آورد در نهایت به نفع او نخواهد بود.

بلبلی نباید مصاحبه میکرد

او درباره این که اگر بلبلی آن مصاحبه را انجام نمی داد پس از سه ماه می توانست به میادین بازگردد یا خیر گفت: این که محرومیت او سه ماهه بود یا خیر را باید ما تشخیص بدهیم و اعلام کنیم. البته ما هم بر اساس عدالت تصمیم گیری می کنیم اما آنها هم باید حواسشان را جمع می کردند. نمی دانم چرا برخی یاد گرفته اند که همیشه طلبکار باشند. ما همین که قانون را به آنها یاد دادیم که چه بکنند و چه نکنند محبت کردیم. حالا او باید بیاید و به ما که قضایی هستیم قوانین فیفا را یادآوری کند؟ البته ناگفته نماند مشخص است که این حرف را در دهان او گذاشتند اما خب او باید هوش داشته باشد. وقتی او محروم است که نباید به ما قوانین را گوشزد کند. به عنوان یک پیشکسوت در عرصه ورزش به او می گویم که این راهی که او در پیش گرفته است خطرناک است.

دادرس ادامه داد: به هرحال شما وقتی قرارداد داشتید رفتید و با یک تیم دیگر قرارداد بستید و بعد می گویید گول خوردم! متاسفانه این کارها فرار رو به جلو محسوب می شود. هواداران فوتبال هم پرشور هستند و فکر می کنند هر حرفی که این بازیکنان یا مدیرشان بزنند درست است و باید به آن حرف ها اکتفا کرد. مدیر باشگاه می اید و می گوید که ما این قانون را قبول نداریم! مگر می توانید یک قانون را قبول نداشته باشید؟ همین ها هستند که نمی خواهند جو آرام شود و فوتبال سر و سامان بگیرد.

انصاری فرد توهم زده است

عضو کمیته استیناف درباره حرف های مدیرعامل پرسپولیسی ها نیز گفت: شب گذشته مدیرعامل باشگاه پرسپولیس حرف هایی به زبان آورد که بیشتر آنها را می توانم بگویم که توهمات ذهنی و تهمت و البته بی منطق بود. این که لیگ را برای ما مهندسی می کنند! نخیر شما گل بزن و بازی را ببر آن وقت می بینی که چیزی مهندسی نشده است. متاسفانه الان می بینیم که پرسپولیس و استقلال و سپاهان و تراکتور و ... می گویند لیگ را برای ما مهندسی کرده اند. مگر ما چقدر می توانیم مهندسی کنیم؟ عقل هم چیز خوبی است. باید برخی چیزها را بر اساس عقل و منطق مان بسنجیم. قانون هم چیز خوبی است. همه که نباید اول بشوند.

او ادامه داد: به هرحال بر حسب قانون یک سری اتفاقات می افتد که شاید به نفع تیمی نباشد اما این که آنها بیایند سر فدراسیون خراب شوند و به قوانین و ارکان قضایی اعتراض کنند و آنها را قبول نداشته باشند به نفع خودشان نیست. برنامه های ورزشی هم می خواهند جنجال و حاشیه به راه بیندازند تا برنامه شان دیده شود. فدراسیون خراب، کمیته انضباطی خراب، کمیته استیناف خراب و به همین ترتیب ارکان دیگر اما من می خواهم بگویم آقای مدیر، آقای مربی، آقای بازیکن شما خراب نیستید؟ این ها عادت کردند که ضعف هایشان را بردارند.

رای پیروانی را شکستیم

دادرس درباره بخشش های کمیته استیناف نیز گفت: آقای پیروانی را پنج سال محروم کرده بودند ایشان اعتراض زد و ما هم آمدیم شرایط را بررسی کردیم و ادله را بررسی کردیم و در نهایت رای به شکستن محرومیت او دادیم. اینجا آمد کسی از ما تشکر کند که این کار را کردیم و سرپرست تیم شان را تبرئه کردیم؟ چرا که کسی نگفت ما یکی از پیشکسوتان پرسپولیس را به ضعف اعصاب و قرص خوردن افتاده بود را بخشیدیم؟ البته ما بر اساس قانون او را بخشیدیم اما بررسی آن پرونده زحمت بیشتری می خواست که ما متحمل شدیم.

50

او درباره بخشش خلیل زاده پیش از دربی نیز گفت: درباره آقای شجاع خلیل زاده که در نهایت در دربی به میدان نرفت. مسئولان تیم می دانستند که به هر حال ممکن است این بازیکن بخشیده شود چرا او را در تمرینات داخل یکی از پلن های خود نگذاشتند تا وی در صورت بخشیده شدن بتواند برای تیمش به میدان برود. با اینکه احتمال بخشیده شدن او می رفت از این بازیکن استفاده نکردند و بعد همه جا بیان کردند بازیکن را دیر بخشیدند و به همین دلیل به دربی نرسید. این بازیکن مگر از تمرینات هم محروم بود که او را آماده نگه نداشتید؟ این چه مدیریتی است که اینجا نمی آید پنجاه پنجاه کند؟ ابلاغیه او شب قبل رسیده بود اما آمدید به مردم و هواداران هم دروغ گفتید. البته شجاع بازیکن بسیار خوب و خوش رو است و ما هم محرومیت او را تعلیق کردیم. متاسفانه مسئولان نمی آیند این چیزها را به هوادارانشان بگویند و تا شاید روبروی آنها قرار نگیرند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3gm8d3