دوشنبه 24 اردیبهشت 1403 - 13 May 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/13 11:52
کد خبر: 659

پیش بازی استقلال - صنعت نفت آبادان: زمان رسیدن به مدعیان

استقلال و صنعت نفت دو تیمی که در شرایط خوبی به سر می‌برند به مصاف هم می‌روند.

استقلال – صنعت نفت آبادان
سه شنبه 14 آبان 1398
ورزشگاه آزادی - ساعت 15:30

تیم داوری: داور: محمدحسین زاهدی فر، کمک ها: علی میرزابیگی  - سعید قاسمی، کمک داوران اضافی: محمدحسین ترابیان - سعاد وفاپیشه ، داور چهارم: علی احمدی، ناظر: حیدر شکور

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از وبسایت نود؛   استقلال لیگ را بسیار بد آغاز کرد و در 5 هفته ابتدایی به پیروزی نرسید ولی در روزهای اخیر اوج گرفته و در 4 هفته اخیر به پیروزی رسیده و در صورت کسب پنجمین برد متوالی رکورددار لیگ امسال می‌شود. در طرف مقابل صنعت نفت، در این فصل فوق‌العاده بوده و با کسب 16 امتیاز بهترین عملکرد تاریخ این تیم در 9 هفته ابتدایی ثبت شده است. صنعت نفت فقط یک باخت داشته که آن هم در آخرین حضور این تیم درورزشگاه آزادی و مقابل پرسپولیس بوده است. صنعت نفت در آن بازی تنها گل خارج از خانه خود را دریافت کرد.
 شرایط جدول جدال این دو تیم را حساس‌تر می‌کند. صنعت نفت با 16 امتیاز پنجم و استقلال با 15 امتیاز هفتم است. در این هفته 4 تیم از 6 تیم بالای جدول با هم روبه‌رو خواهند شد و فولاد با پرسپولیس و سپاهان با تراکتور دیدار خواهد داشت. تیم پیروز این بازی می‌تواند با توجه به نتیجه سایر رقبا در یک جهش بزرگ تا رتبه دوم جدول صعود کند.
مصاف استقلال با صنعت نفت در تاریخ لیگ برتر یک تقابل خاص محسوب می‌شود و بین تیمهای با سابقه لیگ برتر کم تساوی‌ترین بازی رودرو در ادوار این مسابقات است. در 15 جدال دیگر استقلال صاحب 8 پیروزی شده و صنعت نفت 7 بار رقیب آبی‌پوش خود را مغلوب کرده است. دراگان اسکوچیچ سرمربی کروات صنعت نفت هم در تقابل با استقلال هیچ وقت به تساوی دست نیافته ‌است و 3 برد و 3 باخت حاصل رویارویی دراگان با استقلال بوده است.

استقلال-نفت

صنعت نفت بهترین تیم نیمه اول لیگ است و تنها تیمی است که دروازه‌اش در نیمه اول گل دریافت نکرده است. استقلال با 16 گل بهترین خط حمله لیگ را دارد. این تیم در 5 بازی گذشته در هر هفته حداقل 2 گل زده است. 
از جمع مصدومان استقلال، روزبه چشمی و میلاد زکی‌پور با بهبود مصدومیت مشکلی برای حضور به این بازی ندارند ولی فرشید باقری قطعا در این بازی غایب خواهد بود و داریوش شجاعیان هم دچار مصدومیت طولانی مدت است. صنعت نفت هم مهدی مومنی، مهدی حنفی و عیسی آل کثیر را به خاطر آسیب‌دیدگی در اختیار ندارد.


5 بازی آخر دو تیم
استقلال: برد، برد، برد، برد، مساوی
صنعت نفت آبادان: مساوی، برد، مساوی، برد، برد
نتیجه هفته گذشته:
تراکتور 2 – 4 استقلال
نساجی 0 – 0 صنعت نفت آبادان


سابقه تقابل:
برد استقلال 8    مساوی 1     برد صنعت نفت 7
آخرین مصاف:
هفته بیست و نهم لیگ هجدهم: صنعت 0 – 0 استقلال 
بهترین گلزن:
استقلال: شیخ دیاباته با 3 گل
صنعت نفت: عیسی آل کثیر با 3 گل

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3keq83