یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/28 16:46
کوین یامگا
کد خبر: 127435

بینایی یک چشم کوین یامگا از دست رفت؟ | اخراج قصاب جدید فوتبال ایران (عکس)

کوین یامگا درتمرینات استقلال دچار مصدومیت شدیدی شده است.

به گزارش رصدورزشی - کوین یامگا اخیرا شدیدا مصدوم شده است. کوین یامگا در تمرینات با امید حامدی فر دیگر بازیکن استقلال به شدت برخورد کرده است. کوین یامگا اکنون بستری است. بینایی کوین یامگا آسیب دیده است. مشخص نیست کوین یامگا چه وضعیتی خواهد داشت. 

سه روز پس از مصدومیت شدید کوین یامگا در تمرین استقلال، پزشک این تیم درباره این بازیکن صحبت کرد و باشگاه استقلال با انتشار کلیپی از صحبت‌های محمدعلی زارع، شرح حال این بازیکن را بازتاب داد.
زارع گفت: سه روز پیش و در حین تمرین، متأسفانه کوین دچار حادثه شد. در 21 سالی که در فوتبال هستم، چنین برخوردی با این شدت ندیده بودم. شاید در سایر کشورها نیز مصدومیت با این شدت نبوده باشد. استوک کفش یکی از بازیکنان مستقیم به چشم چپ کوین برخورد کرد که دچار خون‌ریزی شدیدی شد و همان‌جا مشخص بود آسیب استخوان صورت و بافت نرم یامگا جدی است.

وی گفت: خوشبختانه با امکاناتی که باشگاه از قبل آماده کرده بود در کمپ، اقدامات اولیه انجام شد با کمک همکاران و بعد از پایدار کردن (یامگا از شوک برخورد بیهوش شده بود) و احیا کردن او، سریعا آمبولانس خواستیم و بیمار را با هماهنگی‌ای که کرده بودیم، به بیمارستان اعزام کردیم.
او ادامه داد: پس از اعزام به بیمارستان دوم که یکی از بهترین مراکز چشم ایران است، بلافاصله به دلیل شدت حادثه او را به اتاق عمل منتقل کردیم و دو عمل جراحی روی چشم او انجام شده که خوشبختانه کاملا موفقیت‌آمیز بود. یکی از عمل‌ها بحث پارگی مجرای اشک چشم چپ یامگا بود که کاملا از بین رفته بود و توسط تیم ترمیم شد. اقدامات درمانی یامگا با هماهنگی اساتید دانشگاه جان هاپکینز در حال انجام است.
پزشک استقلال مراحل درمان کوین یامگا را تشریح کرد، درحالی‌که خود بازیکن با آرامش مشغول غذا خوردن بود.
زارع در پایان گفت: تمرکز بر این است که فشار روی عصب چشم چپ یامگا برداشته شود تا بینایی او به‌صورت کامل بازگردد. مشکل اصلی این است که در حال حاضر، بینایی کوین کامل نیست و به احتمال بسیار زیاد، به جراحی‌های بعدی نیاز دارد. عصب چشم او دچار تروما شده و احتیاج به زمان دارد تا به حالت قبل برگردد و هواداران دعا کنند تا بینایی او به حالت قبل برگردد.

 

خبر دیگر این است که ضارب کوین یامگا در تمرینات اخراج شده است. امید حامدی فر پیش از این تذکر گرفته بود که بیش از اندازه خشن بازی نکند. اما دلیل اصلی اخراج او غیبت بی دلیلش در تمرینات است. او اکنون قصاب جدید فوتبال ایران معرفی میشود. 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3kymma