یک‌شنبه 24 تیر 1403 - 14 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/15 16:35
کد خبر: 128735

بچه ها، حرف نداشتید!/ هیجان فوتبال با تلویزیون اینترنتی آرپا، بی نهایت می شود

همه کارشناسان بعد بازی ایران با ژاپن در ارزیابی عملکرد بازیکنان گفتند:"بچه ها، حرف نداشتید!" این در شرایطی است که حریف بعدی ما میزبان بازی هاست و ما، تنها یک گام تا فینال فاصله داریم.

در سومین دیدار مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، ایران در ورزشگاه کوچک اجوکیشن سیتی قطر، به مصاف ژاپن رفت. ژاپنی‌ها با ۴ بار قهرمانی در این بازی‌ها، پرافتخارترین تیم آسیا محسوب می‌شوند. ایران و ژاپن تا کنون ۱۸ بار به مصاف یکدیگر رفته‌اند که سهم هر کدام از تیم ها ۶ برد بوده است. اما پیروزی ایران در بازی ۱۴م بهمن‌ماه نخستین برد ایران در برابر ژاپن در جام ملت‌های آسیا بود. در این دیدار، ابتدا ژاپن با گل هیدماسا موریتا از ایران پیش افتاد. اما ایران که برای گرفتن انتقام شکست دوره‌ی قبل پا به این مسابقه گذاشته بود، در ادامه نیمه اول و در نیمه دوم، بازی روان، هجومی و بسیار جنگنده‌ای را به نمایش گذاشت و توانست با ۲ گل دقایق ۵۵ و ۹۶ محمد محبی و علیرضا جهانبخش حریف قدرتمند خود را شکست دهد. در این دیدار ایران از ۲ هافبک دفاعی استفاده کرد و با ارسال پاس‌های بلند، هافبک‌های ژاپن را به طور کامل از بازی خارج کرده بود و میانه میدان را به صورت کامل در اختیار گرفته بود تا بتواند حریف مطرح آسیا را مقهور نمایش درخشان خود کند. امیر قلعه‌نویی تمام طول مسابقه را با ۱۱ نفر ثابت ادامه داد تا مشخص کند، علاوه بر آنالیز دقیق ژاپن، تیم و بازیکنان خود را نیز بسیار دقیق شناخته است.

در دیدار دیگر مرحله یک چهارم نهایی، قطر میزبان در استادیوم البیت به مصاف ازبکستان سخت‌کوش رفت. در این دیدار قطری‌ها ابتدا روی ضربه حسن الهیدوس و اشتباه یوسوپوف دروازه‌بان ازبک که یک‌ گل به خودی را تقدیم قطر کرد، پیش افتادند. اما در دقیقه ۵۹ این اودیلون خارموبکوف ازبک بود که بازی را به تساوی‌ کشاند. در ضربات پنالتی هم با این که ۲ بازیکن قطر از جمله معز علی پنالتی خود را خراب کرده بودند، باز هم ازبک‌ها نتوانستند از فرصت استفاده کنند، تا قطر حریف ایران در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها شود. مرحله نیمه‌نهایی این رقابت‌ها، از برنامه فوتبال بی‌نهایت از طریق تلویزیون اینترنتی آرپا پخش می‌شود. بازی اول نیمه‌نهایی در روز سه‌شنبه، ۱۷ بهمن‌ماه از ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه بین اردن و کره‌جنوبی برگزار می‌ شود. دیدار دوم‌ نیز، بین تیم ملی فوتبال کشورمان و قطر در روز چهارشنبه صورت خواهد گرفت. مشاهده این مسابقات از تلویزیون اینترنتی آرپا، علاوه بر جوایز متعدد، با اینترنت نیم‌بها و کیفیت پخش متنوع امکانپذیر است. البته که نصب اپلیکیشن پی پاد را فراموش نخواهید کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3kyx8d