یک‌شنبه 27 خرداد 1403 - 16 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1399/07/05 16:09
کد خبر: 12589

نتیجه بازی استقلال و پاختاکور 5 مهر

تیم فوتبال استقلال که توانسته بود با نمایش‌های قابل قبول از مرحله مقدماتی صعود کند، در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر نماینده ازبکستان شکست خورد و حذف شد.

تیم فوتبال استقلال که با پیروزی قدرتمندانه برابر الاهلی عربستان به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرده بود، شامگاه امروز شنبه در این مرخله به مصاف تیم پاختاکور ازبکستان رفت و با قبول شکست ۲ بر یک برابر این تیم از رسیدن به مرحله بعد باز ماند. 

مجید نامجومطلق در این دیدار از سید حسین حسینی، روزبه چشمی، عارف غلامی، میلاد زکی‌پور، محمد دانشگر، علی کریمی، مسعود ریگی، فرشید اسماعیلی(۶۸ ذکریا مرادی)، ارسلان مطهری(۵۳ آرش رضاوند)، مهدی قائدی و شیخ دیاباته استفاده کرد. 

در نیمه اول تیم فوتبال استقلال در دقیقه ۳۳ توسط علی کریمی و از روی یک ضربه ایستگاهی به گل برتری دست پیدا کرد اما در فاصله دو دقیقه مانده به پایان نیمه اول روی غافلگیری مدافعان «گاردن چران» با ضربه سر دروازه استقلال را باز کرد تا نیمه اول با تساوی به پایان برسد.

در شروع نیمه دوم تیم ازبکستانی در بهترین زمان به گل رسید و توانست خیلی زود گل دوم را وارد دروازه استقلال کند تا از نظر روحی در شرایطی مطلوبی قرار گیرد. اشتباه بازیکنان استقلال فرصت خوبی برای «دردیف» ایجاد کرد کرد و شوت او به گل دوم پاختاکور در دقیقه ۴۷ تبدیل شد.

بعد از این گل در شرایطی که انتظار می رفت استقلال بتواند مثل دیدار برابر الاهلی نمایش دهنده فوتبال هجومی و زیبایی باشد، بازیکنان این تیم در دادن چند پاس سالم و پی در پی عاجز بودند و در مقابل تیم پاختاکور بسیار هماهنگ بازی کرد. 

تیم ازبکستانی با حفظ فشار روی بازیکنان خط دفاعی استقلال و پاس های کوتاه پرتعداد عملا اجازه بازیسازی را از شاگردان نامجومطلق گرفت. 

سرمربی استقلال تلاش کرد با تعویض هایی که انجام می دهد شرایط فنی تیمش را تغییر دهد اما استقلال کم رمق تر از آن بود که در این دیدار بتواند دروازه پاختاکور را با خطر جدی مواجه کند.

در دقیقه ۸۰ درون محوطه جریمه تیم پاختاکور توپ به دست مدافع این تیم خورد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. در این صحنه اکثر بازیکنان و نیمکت نشینان استقلال به نشانه اعتراض به سمت داور رفتند اما این اعتراض هم ثمری نداشت. 

یک دقیقه بعد شیخ دیاباته درون محوطه جریمه موقعیت گلزنی داشت اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. 

در وقت های اضافه هم استقلال نتوانست کاری از پیش ببرد تا در نهایت این بازی را واگذار کند و از دور مسابقات لیگ قهرمانان آسیا کنار برود.

 

 

حواشی بازی

پاختاکور ازبکستان که در گروه B لیگ قهرمانان آسیا به لطف حذف الهلال عربستان صدرنشین شد، در نخستین بازی مرحله حذفی مقابل استقلال ایران قرار گرفته که از انگیزه بالایی برای صعود برخوردار است؛ آبی‌ها که نمایش خوبی در دور گروهی داشتند، با دو تساوی مقابل الشرطه عراق و برد پُر گل مقابل الاهلی عربستان به دور یک هشتم نهایی رسیده‌اند و اکنون در تلاش برای راهیابی به دور یک چهارم نهایی هستند.

 

0.954132001288502541_irannaz_com

 

پاختاکور ازبکستان


الدوربک سویونوف
فرخ سایفی‌اف
ایگور کریمتس
آنزور اسماعیل‌اف
خوجی‌اکبر علی‌جانف
عادل‌جان خاموربکوف
سردار سابیرخودجائف(84- ولادیمیر کوژاک)
داستونبک خامداموف(74- جاووخیر سیدیکوف)
جلال‌الدین ماشاریپوف
ارن دردیوک(73- ایگور سرگی‌اف)
دراگان چران


سرمربی: جسور عبدرویموف

 


استقلال ایران
سید حسین حسینی
روزبه چشمی
محمد دانشگر
عارف غلامی
میلاد زکی‌پور
مسعود ریگی(79- فرشید باقری)
علی کریمی
فرشید اسماعیلی(68- زکریا مرادی)
مهدی قایدی
امیرارسلان مطهری(53- آرش رضاوند)
شیخ دیاباته


سرمربی: مجید نامجومطلق

 


لحظات حساس

24:10- شوت پای چپ تماشایی دراگان چران از پشت محوطه جریمه به کنج دروازه استقلال را حسین حسینی با واکنش عالی دفع کرد.
24:30- دیاباته فرصت عالی گلزنی را روی دفع اشتباه مدافعان پاختاکور به دست آورد که شوت زمینی او را سویونوف راهی کرنر کرد.

54:00- مهدی قایدی لایی چشم‌نوازی به سویونوف، دروازه‌بان پاختاکور که از محوطه جریمه خارج شده و به سمت راست زمین آمده بود، زد ولی در ادامه شوت مهاجم ریزنقش استقلال قدرت لازم را نداشت و ضربه چیپ او توسط مدافعان برگشت داده شد.
54:30- ضربه سر شیخ دیاباته روی ارسال زکی‌پور در دستان سویونوف جای گرفت.
57:10- شوت زمینی ماشاریپوف از داخل محوطه جریمه استقلال را حسینی جمع کرد.

68:50- پاس در عمق ماشاریپوف و ارسال زمینی خطرناک سایفی‌اف به مقابل دروازه استقلال را غلامی راهی کرنر کرد.

74:50- شوت محکم ماشاریپوف از روی ضربه ایستگاهی به تیرک عمودی دروازه استقلال اصابت کرد و به بیرون رفت.

79:05- بازیکنان استقلال به شدت اعتقاد به برخورد توپ به دست ماشاریپوف در محوطه جریمه پاختاکور داشتند که احمد الکاف، داور عمانی مسابقه تصمیمی برای گرفتن خطای هند نداشت و بازی را دنبال کرد.
80:20- ضد حمله سریع استقلال از جناح راست زمین با پاس در عمق دانشگر به قایدی رسید که او هم دیاباته را صاحب توپ کرد، اما سرتوپ و شوت زمینی او از کنار دروازه ازبک‌ها عبور کرد.

 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3q8mn3