دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/23 08:51
استقلال | پرسپولیس
کد خبر: 124565

همای سعادت روی شانه های استقلال | پرسپولیس گوی و میدان را برای نکونام خالی کرد

نتیجه رقم خورده دیدار حساس تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در اصفهان بیش از هر تیمی در لیگ برتر به سود استقلال و شاگردان جواد نکونام شد.

به گزارش رصد ورزشی : استقلال مقابل تراکتور به برد رسید تا صدرنشینی استقلال تضمین شود حال نتیجه رقم خورده دیدار حساس تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در اصفهان بیش از هر تیمی در لیگ برتر به سود استقلال و شاگردان جواد نکونام شد و استقلال صدرنشین بلامنازع لیگ است.


گرچه برخی معتقد بودند نتیجه تساوی بهترین نتیجه رقم خورده احتمالی در دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس برای استقلال خواهد بود اما با توجه به فاصله نسبتاً زیاد امتیازی سپاهان با استقلال (که حالا با این برد به ۷ امتیاز کاهش پیدا کرده است) و همچنین شرایط تیم رقیب سنتی آبی‌ها در جدول رده‌بندی برای شاگردان نکونام از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

اینکه پرسپولیس در هفته دهم لیگ برتر از سپاهان شکست خورد قطعاً به لحاظ روحی روانی روی عملکرد بازیکنان استقلال تاثیر مثبت خواهد داشت.

 با زیادتر شدن فاصله امتیازی بین تیم‌های استقلال و پرسپولیس حالا شاگردان نکونام باید با فراغ خاطر بیشتر و راحت‌تری در ادامه مسابقات لیگ برتر رو به جلو حرکت کنند اما این به شرط آن است که تیم استقلال اسیر مشکل خودبزرگ بینی نشود. در این صورت این فرصت طلایی برای نکونام می‌تواند شرایطی ایجاد کند که استقلال باز هم در هفته‌های آینده فاصله امتیازی‌اش با یکی از جدی‌ترین رقبای خود را بیشتر و بیشتر کند.

نگاهی به بازی‌های پیش روی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و در نهایت بازی مقابل هوادار پیش از رسیدن به استقلال این وضعیت را پیش روی استقلالی‌ها قرار می‌دهد که باز هم ممکن است نتایج ضعیف در مسیر حرکت پرسپولیس باعث از بین رفتن تمرکز و آرامش شاگردان یحیی گل محمدی شود. نتایجی که می‌تواند باعث رقم خوردن شرایط بهتر برای استقلال در ادامه رقابت‌های لیگ برتر باشد.

شرایط مطلوب به وجود آمده برای استقلال این فرصت را در اختیار نکونام و شاگردانش قرار می‌دهد تا با استفاده از تعطیلات حاضر در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ بتوانند خودشان را مهیای حضور دوباره پرقدرت در لیگ برتر کنند.

از دست رفتن ۳ امتیاز پرسپولیس و فاصله مطلوب به وجود آمده بین امتیازات استقلال و حریف همیشگی‌اش در آستانه دیدار دربی این موقعیت را برای استقلال ایجاد می‌کند تا باز هم در دیدار رودررو با پرسپولیس از این برتری ذهنی و روحی بهره مند شوند. جدالی که غیر از زمین چمن، روی نیمکت ها بین نکونام و یحیی گل محمدی هم وجود دارد و هر یک سعی دارند توانایی و قدرت رهبری شان را به رخ هم بکشند. هرچند که فعلا بسته به اتفاقات مختلف از جمله مصدومیت ها و تعدد دیدارهای پرسپولیس در لیگ برتر و آسیا این گردونه به سود نکونام چرخیده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3qp6x9