سه‌شنبه 22 خرداد 1403 - 11 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/11/19 06:51
کد خبر: 6368

استقلال، متخصص از دست دادن امتیاز در دقایق پایانی!

بخشهای مهم گزارش روزنامه فرهیختگان درباره مشکل اصلی استقلال در این فصل را برایتان انتخاب کردیم:

به گزارش  رصد ورزشی و به نقل از فوتبالی؛ استقلال در فصل جاری در یک‌سوم دیدارهایش یعنی در 6 بازی امتیازات را با حریفانش تقسیم کرد. نکته قابل توجه اینکه آبی‌ها در هر 6 دیدار در‌حالی‌که از حریف پیش بودند، گل تساوی را دریافت کردند که در این بین و به‌جز دیدار خارج از خانه مقابل نفت‌مسجد‌سلیمان، در سایر دیدارها یعنی در پنج دیدار دیگر استقلال در لحظات پایانی هر سه امتیاز را از دست داد. استقلال در سه تقابل مقابل با سپاهان، فولاد و پیکان در دقیقه پایانی بازی گل تساوی را دریافت کرد و در دیدار با ذوب‌آهن بعد از دقیقه 90 و در دربی اخیر نیز در دقیقه 88 دروازه‌اش باز شد تا از 6 تساوی این فصل این تیم؛ در پنج بازی در دقایق پایانی این تیم ناکام شده باشد. 

  • در هشت بازی از 9 دیداری که استقلال مقابل حریفانش بازی را واگذار کرده یا سه امتیاز را از دست داده در 15‌ دقیقه پایانی کار را با شکست یا تساوی به پایان رسانده است.این در‌حالی است که اگر بخواهیم این بازه زمانی را به دقایق پایانی محدود کنیم و از دقیقه 88 به بعد را درنظر بگیریم، استقلال در 6 دیدار، نتیجه را واگذار کرده یا با تساوی کار را به پایان رسانده تا این موضوع موید آن باشد که آبی‌ها مرد دقایق پایانی بازی‌های لیگ در فصل‌جاری نیستند. اینکه چرا آبی‌ها تیمی 90 دقیقه‌ای نیستند، بزرگ‌ترین سوالی است که ذهن استقلالی‌ها را آزار داده و اگر فکری به‌حال آن نشود مطمئنا کار در روزهای آتی برای فرهاد مجیدی و کادر و تیمش سخت‌تر هم خواهد شد.
  • آبی‌ها اگر در پنج دیداری که کار را به‌جای برد با تساوی تغییر دادند و در تک دیداری که در تبریز به‌جای مساوی، شکست خوردند، می‌توانستند در لحظات پایانی نتیجه را حفظ کنند، امروز این تیم به‌جای کسب 33 امتیاز با 44 امتیاز و یک بازی کمتر به تنهایی و بالاتر از پرسپولیس 41 امتیازی در‌صدر قرار داشت. این در‌حالی است که اگر آبی‌ها توانایی حفظ نتیجه را داشتند، از بین تیم‌های مدعی نیز باید از هرکدام از تیم‌های سپاهان و پرسپولیس نیز یک امتیاز کسر و اختلاف در صدر بین شاگردان مجیدی و سایر تیم‌ها بیشتر هم می‌شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/3wnox3