یک‌شنبه 03 تیر 1403 - 23 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/11 03:12
کد خبر: 2096

تنها نقطه ضعف استقلالی‌ها

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال با تمجید از عملکرد این تیم در دیدار بزرگ هفته دوازدهم برابر تیم مدعی اصفهانی گفت: آبی پوشان در دیدار برابر سپاهان اصفهان تنها یک نقطه ضعف داشتند.

به گزارش خبرنگار رصدورزشی و به نقل از مهر: بهتاش فریبا در مورد تساوی دو بر دو استقلال برابر سپاهان گفت: به اعتقاد من دیدار زردپوشان اصفهانی و آبی پوشان تهرانی یکی از بهترین بازی های لیگ در دور رفت بود. در طول ۹۰ دقیقه در بیشتر زمان بازی این استقلال بود که صاحب توپ و میدان بود.

وی افزود: خط هافبک و فوروارد آبی پوشان روز خوبی را پشت سر گذاشتند. با این که استقلال گل اول را دریافت کرد اما خیلی زود به بازی بازگشت و توانست دوبار دروازه سپاهان را باز کند.

فریبا تصریح کرد: بعد از گل دوم استقلال، سپاهان تمام بازیکنان تأثیرگذارش را وارد میدان کرد. علی قربانی هم به زمین آمد تا سپاهان بتواند گل خورده را جبران کند. در طول بازی نورافکن چندین بار به دروازه استقلال شوت زد و در پایان و لحظات آخر، ضربه او به راحتی وارد دروازه استقلال شد. شاید تنها نقطه ضعف استقلال در دیدار برابر سپاهان، جمع نشدن توپ های دوم بود.

مربی پیشین استقلال اظهار داشت: در ایران هیچ کس نتوانسته روی سر کی روش استنلی ضربه بزند. متأسفانه در همان ثانیه های پایانی بود که استنلی ضربه زد و نورافکن از ضعف پوشش دفاعی استقلال استفاده و گل تساوی را وارد دروازه آبی پوشان کرد که البته چاشنی شانس هم همراه زرد پوشان بود. زیرا سابقه نداشت که ضربه یک بازیکن از میان پای دو بازیکن عبور کرده و وارد دروازه حریف شود.

بهتاش فریبا در ادامه خاطرنشان کرد: دو هافبک وسط استقلال یعنی کریمی و ریگی عملکرد فوق العاده ای داشتند و فکر می کنم ریگی بیش از ۱۱ کیلومتر در این دیدار دوید و بر روی گل اول که قائدی به ثمر رساند، تأثیر بسزایی داشت.

مربی پیشین استقلال با انتقاد از تعویض مهدی قائدی هم گفت: معمولاً وقتی یک تیم دو بر یک جلو می افتد، سعی می کند مهاجمان سرعتی خود را تغییر ندهد. زیرا تیمی که دفاع می کند می تواند بهترین ضد حمله ها را بزند. اما متأسفانه استراماچونی، قائدی را از زمین خارج کرد و این مسئله باعث شد تا مدافعان سپاهان با خیال راحت تر به دروازه استقلال نزدیک شوند. بنابراین احساس می کنم تعویض قائدی در دقایق پایانی به صلاح نبود و استراماچونی نباید چنین کاری را انجام می داد.

وی در خصوص تنبیه انضباطی محمد دانشگر، اظهار داشت: کاری ندارم که چه دلیلی وجود داشته که دانشگر اجازه حضور در اردوی آبی پوشان و اصفهان را نداشته. هر کاری که او کرده من کار استراماچونی را تأیید می کنم که اجازه نمی دهد نظم و انضباط از بین برود. من کلی می گویم بازیکن باید تابع باشگاه باشد و خوشحالم که استراماچونی به دنبال نظم و انضباط است. حتی زمانی که تیمش در ثانیه های پایانی، برد را با تساوی عوض می کند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/455ko4