چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/09/11 03:00
حمید درخشان | پرسپولیس | نبیل باهویی
کد خبر: 125472

حمله پیشکسوت به ستاره یحیی | آمار افتضاح ستاره پرسپولیس روی اعصاب پیشکسوت سرخ ها

حمید درخشان سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به گل نزدن مهاجمان این تیم و پیروز نشدن سرخپوشان برابر النصر در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این موضوع به استراتژی تعیین‌شده بستگی دارد.

به گزارش رصد ورزشی :حمید درخشان سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به گل نزدن مهاجمان پرسپولیس و پیروز نشدن سرخپوشان پرسپولیس برابر النصر در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: این موضوع به استراتژی تعیین‌شده بستگی دارد. تیم فوتبال پرسپولیس با تساوی بدون گل مقابل النصر عربستان در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا هشت امتیازی شد تا با حضور در رتبه دوم جدول گروه E شانس صعود به مرحله حذفی را داشته باشد.

این دیدار در حالی بدون گل به پایان رسید که پرسپولیس موقعیت‌های گلزنی قابل توجهی در نیمه اول داشت اما هیچ کدام تبدیل به گل نشد تا سرنوشت صعود تیم دوم از این گروه به دیدارهای هفته پایانی کشیده شود.

حمید درخشان درباره عملکرد سرخپوشان پایتخت در این دیدار و ضعف گلزنی مهاجمان این تیم صحبت کرد. او همچنین ساختار تاکتیکی پرسپولیس در چند دیدار اخیر را به چالش کشید.

پرسپولیس از ترس النصر ترسید!

حمید درخشان گفت: من فکر می‌کنم هرچه از زمان بازی گذشت النصر متوجه قدرت تاکتیکی پرسپولیس و نترسیدن میهمان ایرانی خود شد اما در نیمه دوم پرسپولیسی‌ها بودند که از همین ترس حریف هم ترسیدند!

درخشان ادامه داد: بازی در عرض و انتقال توپ‌های فراوان به عقب زمین نشان داد پرسپولیس در ۳۰ دقیقه پایانی از گل خوردن ترسید و یک امتیاز را هم غنیمت دانست. اگر این تیم رو به جلو بازی می‌کرد قطعا دوندگی حریف را تحت تأثیر قرار می‌داد تا آنها دچار مشکل در دفع توپ شوند و بازیکنان پرسپولیس بتوانند راحت تر به دروازه النصر نزدیک شوند.

مهاجم نه! خط آتش مشکل دارد

مهاجم پیشین پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران با انتقاد از استراتژی هجومی سرخ‌ها تصریح کرد: مهاجم در مسیر گلزنی تا حدی نقش دارد اما مهم این است او تزریق شود تا بازیکن هدف هم بتواند تمام کنندگی داشته باشد.

درخشان ادامه داد: مشکل پرسپولیس فقط مهاجم نیست بلکه نحوه سیستم بازی این تیم هنگام گلزنی است. پرسپولیس باید احتیاط را کنار بگذارد و متوجه ترس حریف از بازیکنانش شود. اگر پرسپولیس روی گلزنی تمرکز کند و رو به جلوتر بازی کند قطعا می‌تواند نتایج بهتری هم بگیرد. مشکل پرسپولیس مهاجم نیست بلکه گردش توپ در خط حمله ایراد دارد.

نبیل باهویی «بد» است

او با اشاره به عملکرد مهاجمان پرسپولیس یادآور شد: شهاب زاهدی توانایی رشد و پیشرفت دارد اما نبیل باهویی واقعا بد است و هیچ نشانه‌ای از پیشرفت در بازی اش دیده نمی‌شود. او بازیکن خیلی بدی است که روند مثبتی ندارد.

مصدومیت‌ها روی دوندگی‌های غیرمفید است

درخشان در پایان خاطرنشان کرد: دوندگی تیمی بالایی وجود دارد اما مفید نیست. زمانی می‌توانیم به شاگردان آقای گل محمدی نمره مثبت دهیم که نتایج هم رو به بهبودی باشد. قطعا نتایج به عملکرد تیمی ربط دارد و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/458amq