سه‌شنبه 01 اسفند 1402 - 20 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/26 15:39
حوادث کوهنوردی
کد خبر: 127200

تلخی حوادث کوهنوردی به توچال رسید | جسد کوهنورد 70 ساله پیدا شد

جسد کوهنورد مفقودی و 70 ساله در توچال پیدا شد.

به گزارش رصدورزشی - حوادث کوهنوردی هر چند وقت یکبار بولد می شود. حوادث کوهنوردی همیشه وجود دارد. اما حوادث کوهنوردی به خصوص در فصل زمستان رخ می دهد. انگار که این حوادث کوهنوردی تمامی ندارد. دوباره حوادث کوهنوردی قربانی گرفت. 

به گزارش ایسنا ، مدیر عامل جمعیت احمر استان تهران از کشف جسد یک کوهنورد ۷۰ ساله پس از سه روز جستجو در ارتفاعات توچال خبر داد.

شاهین فتحی با اشاره به عملیات جست‌وجو برای یافتن پیکر کوهنوردی ۷۰ ساله در حوالی قله توچال اظهارکرد: در ساعت ۹:۵۶ دقیقه صبح روز شنبه ۲۳‌ دی ماه ۱۴۰۲ طی اعلام گزارش مردمی‌ به مسئولین فدراسیون کوهنوردی  مبنی بر مشاهده پیکر کوهنورد ۷۰ ساله در حوالی قله توچال و انتقال خبر به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر استان تهران، تیم امداد و نجات پایگاه دربند هلال‌احمر شمیرانات وارد عمل شد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه تیم‌های جست وجو و نجات هلال احمر استان تهران پس از رسیدن به منطقه با برودت شدید هوا و شرایط آب و هوایی نامناسب مواجه شده و موفق نشدند به پیکر این کوهنورد دست پیدا کنند، عملیات جست‌و جو موقتاً متوقف و به روز بعد موکول شد.

فتحی با بیان اینکه عملیات جست‌وجوی پیکر کوهنورد با تلاش یک تیم ۳۵ نفره صبح امروز به پایان رسید گفت: با توجه به وزش باد شدید و بارش برف و کولاک در محدوده قله توچال، پیکر فرد به زیر لایه ای برف رفته بود و شرایط آب و هوایی نیز عملیات جست وجو را سخت کرده بود که روز گذشته با ورود تیم ۳۵ نفره متشکل از عوامل عملیاتی کادر و داوطلب به منطقه و چند ساعت جست و جوی ویژه، پیکر بی جان ‌این کوهنورد پیدا و پس از انتقال به ارتفاعات پایین‌تر، تحویل عوامل انتظامی‌شد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/458dmq