شنبه 01 اردیبهشت 1403 - 20 Apr 2024
تاریخ انتشار: 1402/10/29 03:53
پزشکی و سلامت| راه‌های لاغری
کد خبر: 127448

۶ راهکار درجه یک برای لاغری | خواب تا چه اندازه در سرعت لاغری تاثیرگذار است؟

افراد مختلف راه‌های گوناگونی را برای لاغری پیشنهاد می‌کنند اما همیشه سریع‌ترین روش برای لاغری، بهترین روش برای لاغری نیست. باید به دنبال روشی باشیم که علاوه بر کاهش وزن و تناسب‌اندام به سلامتی‌مان آسیبی نرساند و وزنی که از دست ‌داده‌ایم دوباره برنگردد.

به گزارش رصدورزشی، رهایی از شر اضافه‌وزن در سریع‌ترین زمان ممکن، آرزوی بسیاری از افراد است. مخصوصا اگر رویداد مهمی مثل عروسی، تولد یا مهمانی در پیش رو باشد؛ خیلی خوب می‌شد اگر بهترین راه‌های لاغری را پیدا می‌کردیم و بعد از یک هفته تمام چربی‌های شکممان آب می‌شد و در مهمانی به بهترین شکل خودمان ظاهر می‌شدیم. اما بر خلاف تلاش‌های بسیار، راه های لاغری وزن ممکن است نتیجه‌ای کاملا برعکس داشته باشد.

زمانی که در مدت‌زمان کوتاهی وزن کم می‌کنیم در مقایسه با افرادی که به‌تدریج وزن کم می‌کنند؛ مقدار بیشتری آب و توده عضلانی از دست می‌دهیم؛ درحالی‌که ما به دنبال ازبین‌بردن چربی‌ها هستیم نه عضلات بدنمان.

در این مطلب، به شش روش اثبات شده برای کاهش وزن سریع ضمن ترکیب بینش علمی با برنامه‌های کاربردی تناسب اندام پرداخته شده است.

روزه (فستینگ) متناوب با تمرینات هدفمند
جفت کردن روزه متناوب (فستینگ متناوب) با تمرینات هدفمند در باشگاه‌ها یا در خانه می‌تواند کاهش وزن سریع را در پی داشته باشد. با برنامه ریزی تمرینات با شدت بالا در طول پنجره غذا خوردن (زمان مشخصی که در این رژیم به غذا خوردن اختصاص می‌یابد) ، کالری سوزی را به حداکثر می‌رسانید و سوزاندن چربی‌های بدن را و اثربخشی هر دو استراتژی را افزایش می‌دهید. در رژیم روزه متناوب، افراد ۱۶ ساعت از روز را روزه می‌گیرند و تمام کالری مورد نیاز بدن خود را در طول ۸ ساعت دیگر دریافت خواهند کرد. استفاده از این برنامه غذایی، هم برای کاهش وزن و چربی و همین‌طور به‌منظور پیشگیری از دیابت نوع ۲ و دیگر بیماری‌های مرتبط با چاقی، پیشنهاد می‌شود.

تمرینات اینتروال با شدت بالا (HIIT)

تمرینات متعارف و متحول کننده اینتروال در خانه ابزاری قدرتمند برای کاهش وزن سریع است. این تمرینات که ورزش‌های شدید و کوتاه و به دنبال آن دوره‌های استراحت کوتاه را در بر می‌گیرد، نه تنها کالری‌ها را در طول تمرین می‌سوزاند، بلکه متابولیسم (سوخت و ساز) شما را بعد از ورزش بالا می‌برد و باعث کاهش مداوم لایه‌های چربی می‌شود.

رژیم کتوژنیک به همراه بدنسازی

انتخاب رژیم کتوژنیک می‌تواند کاهش وزن را تسریع کند. این رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب، بدن را برای چربی سوزی آماده می‌کند و تمرینات بدنسازی این روند را بیشتر تقویت می‌کند. تمرینات قدرتی، به طور ویژه، می‌تواند به حفظ توده عضلانی بدون چربی در حین کاهش وزن کمک کند.

خوردن آگاهانه و ورزش

هنگامی که شیوه‌های تغذیه آگاهانه را با ورزش ترکیب می کنید، ضریب سلامتی شما به شدت ارتقا می‌یابد. شرکت در کلاس‌های گروهی تمرینات ورزشی نه تنها تنوع را وارد روند تناسب اندام شما می کند، بلکه مشارکت اجتماعی را نیز ارتقا می‌دهد. هم افزایی غذا خوردن آگاهانه و تمرینات گروهی می تواند رویکردی جامع برای کاهش وزن ایجاد کند.

خواب کافی و تمرینات عصرگاهی

خواب با کیفیت برای کاهش وزن موثر ضروری است. همراه کردن این کار با تمرینات عصرگاهی در باشگاه یا خانه می‌تواند به طور ویژه‌ای مفید باشد. ورزش عصرگاهی نه تنها باعث سوزانده شدن کالری‌های بدن می‌شود، که به تنظیم هورمون‌ها و به خواب آرام شبانه و سلامت کلی کمک می‌کند.

آبرسانی، چای سبز و تناسب اندام

شما باید تمرینات آبرسانی را در برنامه تناسب اندام خود بگنجانید تا اطمینان حاصل شود که در طول تمرینات پرانرژی خواهید بود. پیوستن به باشگاه‌ها یا مراکز تناسب اندام، دسترسی به تجهیزات و کلاس‌های ورزشی متنوع را فراهم می‌کند. مصرف یک فنجان چای سبز که به دلیل خواص افزایش دهنده متابولیسم شناخته شده، می‌تواند شما را برای انجام تمرینات ورزشی آماده کند . برای کسانی که به دنبال گزینه‌های با طروات بعد از تمرین هستند، اسموتی‌های پروتئینی، نوشیدنی‌ها و غذاهای غنی از کربوهیدرات می‌توانند مفید باشند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/458zjo