دوشنبه 01 مرداد 1403 - 22 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/09/16 13:10
فاطمی امین تشریح کرد؛
کد خبر: 33400

جزئیات واگذاری خودروسازها و نحوه تامین مواد اولیه صنعت نساجی

وزیر صمت با اشاره به اتمام قیمت گذاری خودروسازها، از واگذاری یک مورد این شرکت ها در آینده نزدیک از طریق مزایده خبر داد.

سیدرضا فاطمی امین، وزیر صمت در گفتگویی در پاسخ به سوالی در خصوص خصوصی سازی صنعت خودرو گفت: در این مورد چند مرحله طی شده است، اولین مرحله ارزیابی ارزش و دارایی های آنها بود.

وی با اشاره به دارایی های زیاد شرکت های خودروساز گفت: به همین علت ارزیابی حدود 6 ماه طول کشید و حدود 1700 ابلاغ کارشناس رسمی صادر شد.

وزیر صمت با بیان اینکه قیمت گذاری خودروسازها نهایی شده است افزود: مذاکراتی با سازمان خصوصی سازی صورت گرفته و نظر نهایی را در خصوص واگذاری باید وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی دهند.

وی از صدور مجوز یک مورد واگذاری خبر داد و تاکید کرد: این واگذاری در آینده ای نزدیک از طریق مزایده صورت می گیرد. در مود سایر موارد نیز، بعد از واگذاری اول باید به بررسی بازخورد آن پبردازیم. البته زمان واگذاری دوم را این بررسی و وضعیت بازار مشخص می کند.

فاطمی امین همچنین در خصوص تامین مواد اولیه صنعت نساجی گفت: در این مورد قصد داریم از تجربه ای که در تامین فلزات و فولاد داشتیم استفاده کنیم و بدون سهمیه بندی مواد اولیه را عرضه کنیم، تامین فلزات و فولاد تجربه خوبی بود و موردی مشاهده نشده که در تامین مواد اولیه خود مشکل داشته باشد.

وی ادامه داد: برای تامین الیاف مصنوعی مذاکراتی با وزارت نفت در بخش پترشیمی داشتیم و تجربه فلزات و فولاد اکنون در مورد 2 محصول به صورت آزمایشی اجرا شده و امیدواریم بتوانیم در خصوص سایر محصولات پتروشیمی نیز اجرا کنیم.

وزیر صمت در خصوص تامین پنبه مورد نیاز صنعت نساجی نیز خاطرنشان کرد: برای اجرای همین سازوکار با وزارت جهاد کشاورزی در حال مذاکره هستیم تا به همین صوپنبه نیز مانند فلزات و فولاد عرضه شود.

وی در واکنش به موضوع متصل نشدن ایمیدرو به درگاه ملی گفت: ایمیدرو ارتباط کاری با شهروندان ندارد و یک سازمان توسعه ای محسوب می شود. ایمیدرو معادن بزرگ و سهام دولت در شرکت های معدنی را مدیریت می کند، معادن نیز توسط وزارت صمت و از طریق مزایده واگذار می شوند؛ بنابراین لزومی برای اتصال ایمیدرو به درگاه ملی نیست.

فاطمی امین با اشاره به اینکه اتصال بیش از 30 درصدی خدمات وزارت صمت به درگاه ملی تاکید کرد: در قانون بودجه 1401 آمده است که 30 درصد خدماتمتصل شوند اما ما فراتر رفته ایم و در تلاش هستیم این میزان را به 50 درصد برسانیم.

 

شاتا


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/45r8n9