چهارشنبه 30 خرداد 1403 - 19 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/10/07 15:18
کد خبر: 3599

چه کسانی باعث عصیان استراماچونی و کالدرون شدند؟

مربیان و بازیکنان خارجی شاغل در فوتبال ایران گاهی مجبور می شوند برای رسیدن به خواسته‌های خود دست به اقدامات عجیبی بزنند. گابریل کالدرون هم مثل استراماچونی مدیران پرسپولیس را تهدید به جدایی کرده است.

به گزارش خبرنگار رصدورزشی و به نقل از خبرانلاین: آندره استراماچونی پس از پیروزی مقابل شهرخودرو و صدرنشینی در لیگ از تهران رفت و از سمتش در استقلال استعفا داد. حال گابریل کالدرون که پرسپولیس را به قهرمانی در نیم فصل رسانده، از وضعیتش در پرسپولیس ناراضی است و مدیران این باشگاه را تهدید به جدایی کرده است. 

 

عده ای بر این باورند که سر زدن این رفتارهای به ظاهر غیرحرفه ای از افرادی که ادعای حرفه ای بودن دارند، از بعضی مشاوران و دلالان سرچشمه می گیرد. افرادی که به تحریک بازیکنان و مربیان خارجی می پردازند تا آن ها به هر طریقی شده مطالبات خود را زنده کنند و احتمالا در این میان سودی هم به این افراد خواهد رسید. اما از سویی دیگر نباید رفتارهای مدیران و مسئولان باشگاه ها را هم نادیده گرفت.

 

آن هایی که به راحتی زیر قول های خود می زنند و از اجرای مفاد قرارداد منعقد شده بین باشگاه و مربی سر باز می زنند،عملا اولین خشت رفتار غیر حرفه ای را بنا می کنند و همین باعث می شود تا سایرین هم با خروج از قواعد بازی، برای گرفتن حق خود از هر دستاویزی استفاده کنند. بی تردید ضعف و بی تدبیری مدیران و همچنین عدم توانایی آن ها در تامین منابع مالی و اینکه آن ها چندان با آداب مذاکره و گفت و گو به ویژه با اشخاص خارجی که از فرهنگ و سیستمی متفاوت به ایران آمده اند آشنا نیستند، از جمله اصلی ترین عوامل است که باعث تغییر رفتار مربیان و بازیکنان می شود و در این میان هیچکس هم به جز تیم و هوادارانش ضرر نخواهد کرد.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/485jw4