پنج‌شنبه 31 خرداد 1403 - 20 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/08 11:44
علیرضا فغانی
کد خبر: 128427

حاشیه های جام ملت های آسیا | چرا علیرضا فغانی از فینال دور شد؟

شانس علیرضا فغانی برای قضاوت در فینال جام ملت های آسیا کم شد.

به گزارش رصدورزشی - علیرضا فغانی به عنوان داور استرالیایی به جام ملت های آسیا رفته است. با این حال علیرضا فغانی هنوز چهره شاخص داوری ایران است. علیرضا فغانی شانس زیادی داشت تا فینال جام ملت ها را قضاوت کند. علیرضا فغانی اما اکنون با شرایط بدی روبرو شده است. احتمالا علیرضا فغانی نمی تواند به فینال برسد.

 فغانی که دوشنبه‌شب در مسابقه عراق و اردن در یک هشتم نهایی سوت می‌زند، در صورتی که ایران یا استرالیا به فینال آسیا برسند نمی‌تواند در این دیدار قضاوت کند.

اگر داور فینال جام ملت‌های 2015 در دوره‌های قبلی این تورنمنت فقط در صورت رسیدن ایران به فینال شانس سوت زدن در دیدار پایانی را از دست می‌داد، حالا او به عنوان یکی از داورانی که از کشور استرالیا به AFC معرفی شده و البته اصالت ایرانی دارد، در صورتی که هر یک از تیم‌های ایران و استرالیا به فینال شانس قضاوت در این بازی را کاملا از کف می‌دهد.

نکته قابل توجه اینکه اگر هردو تیم ایران و استرالیا به نیمه نهایی هم برسند(با توجه به شرایط جدول)، عملا فغانی شانس قضاوت در نیمه نهایی را نیز نخواهد داشت.

در شرایطی که تیم داوری ایران شامل موعود بنیادی‌فر، سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم قطر را ترک کردند و دیگر شانسی برای قضاوت ندارند، حالا فغانی هم در مراحل بعدی مسابقات از شانس کمتری برای قضاوت برخوردار می‌شود. موضوعی که یکبار دیگر تصمیم چند ماه قبل کمیته داوران برای خروج نام فغانی از لیست داوران بین‌المللی ایران را زیر سوال می‌برد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/48b5wl