پنج‌شنبه 31 خرداد 1403 - 20 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/23 08:44
کد خبر: 1275

مشخص شدن خریدهای زمستانی استقلال!

با نگاهی به ترکیب استقلال در 10 هفته اول لیگ برتر می توان حدس زد که آبی ها در نقل و انتقالات زمستانی در کدام پست ها بازیکن می گیرند.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ورزش سه؛ آندره استراماچونی در شرایطی استقلال را برای لیگ نوزدهم در اختیار گرفته است که این تیم در نقل و انتقالات بازیکنان تاثیرگذاری مثل منشا، ایسما، پاتوسی، مهدی رحمتی، منتظری، فرشاد محمدی مهر، آرمین سهرابیان، میثم تیموری، امید نورافکن و چند بازیکن دیگر را از دست داد و با وجود اینکه آبی ها در نقل و انتقالات زمستانی چند بازیکن جدید جذب کردند هنوز کمبود بازیکن را در چند پست حس می کنند، مثل دفاع راست که آبی ها به جز وریا غفوری بازیکن دیگری را در اختیار ندارد یا پست مهاجم که استراماچونی با وجود بازیکنانی مثل دیاباته، سجاد آقایی و مرتضی تبریزی استراماچونی بارها اعلام کرده است که تیمش نیاز به جذب بازیکن در این پست دارد و البته آبی ها به طور قطع باید جای خالی محسن کریمی و داریوش شجاعیان که در بازی های قبلی با مصدومیت طولانی مدت روبرو شدند را  هم پرکنند.

در این بین با نگاهی به ترکیب استقلال در این فصل می توان حدس زد که آبی ها در کدام پست ها باید بازیکن جدید جذب کنند.

7 بازیکن اصلی در ترکیب استراماچونی

در تیمی که استراماچونی آماده حضور در لیگ نوزدهم کرده است جای 7 بازیکن ثابت و بدون تغییر به نظر می رسد، جایی که این تعداد بازیکن در بازی های اخیر در ترکیب ثابت آبی ها به میدان رفته اند.

بعد از جدایی مهدی رحمتی از استقلال سیدحسین حسینی پیراهن شماره یک استقلال را بر تن کرد و این بازیکن در تمام بازی های استقلال در ترکیب آبی ها به میدان رفته است.

در سیستم 3 دفاعه استراماچونی جای عارف غلامی و محمد دانشگر به عنوان 2 دفاع وسط متمایل به چپ و راست بدون تغییر است و آنها بازیکنانی هستند که در بازی های گذشته به طور ثابت در ترکیب استقلال به میدان رفته اند.

وریا غفوری ستاره درخشان استقلال در پست بال راست است که در طول 10 هفته 2 گل زده و 3 پاس گل داده است و علی کریمی بازیکنی است که هر زمان که آماده بوده در ترکیب آبی ها به میدان رفته است.

از طرف دیگر فرشید اسماعیلی به عنوان تنها بازیکن تهاجمی خط هافبک استقلال در این فصل جایگاه بدون تغییر در ترکیب داشته است و استراماچونی جانشینی برای این بازیکن در ترکیب خود نمی بیند.

اما شیخ دیاباته هم دیگر بازیکنی است که در بازی هایی که برای استقلال به میدان رفته است نمایش بسیار خوبی داشته است و 4 گل در 2 بازی نشان داده است که اگر بازی کند می تواند مهره بدون جانشین در ترکیب آبی ها محسوب می شود.

4 پستی که بازیکن در آن جابه جا می شود

اما در استقلال 4 پست وجود دارد که بازیکنان در آن جا به جا می شوند. در دفاع سه نفره استقلال پست مدافع مرکزی جایی است که در آن روزبه چشمی و سیاوش یزدانی ملی پوش در آن حضور دارند و برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی با هم رقابت دارند.

هچنین در پست دفاع چپ از ابتدای فصل میلیچ و میلاد زکی پور بازی کرده اند و به نظر می رسد این رقابت تا پایان فصل ادامه خواهد داشت.

در پست هافبک دفاعی فرشید باقری، مسعود ریگی و آرش رضاوند در کنار علی کریمی بازی کرده اند و آنها رقابت نزدیکی دارند که بتوانند در ترکیب قرار بگیرند.

و اما پست بعدی پست مهاجم سایه است، جایی که بازیکنانی مثل سجاد آقایی و مهدی قائدی توانایی بازی در آن را دارند و اتفاقا هر دو در بازی هایی که بازی کرده اند نمایش خوبی هم داشته اند و می توان امیدوار بود که رقابت بین آنها باعث پیشرفت هر دو بازیکن شود.

استقلال چه در پست هایی نیاز به تقویت دارد؟

در این بین به نظر می رسد تقویت استقلال در دو پست قطعی است، جایی که گفته می شود آبی ها در پست دفاع راست تمایل دارند دانیال اسماعیلی فر را جذب کنند تا او در کنار وریا غفوری پست دفاع راست آبی ها را تکمیل کند. در صورتی که این انتقال جذاب صورت بگیرد ممکن است غفوری یک خط جلوتر برود و استقلال بتواند از قدرت تهاجمی او بیشتر استفاده کند.

همچنین استراماچونی از مدت ها پیش به دنبال جذب یک مهاجم خارجی است تا او بتواند در کنار دیاباته خط آتش استقلال را به خطی قدرتمندتر تبدیل کند.

البته با توجه به اینکه استقلال در نیم فصل بازیکنانی مثل شجاعیان و محسن کریمی را از دست داده است احتمال اینکه آبی ها در پست هافبک تهاجمی هم بازیکن جذب کنند وجود دارد هرچند که هنوز خبر دقیقی در این باره در دست نیست.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/48qjl4