دوشنبه 13 آذر 1402 - 04 Dec 2023
تاریخ انتشار: 1402/01/26 05:34
کشتی آزاد | کشتی آزاد ایران | کشتی آزاد جهان
کد خبر: 38606

کشتی آزاد شوک بزرگی به کشور وارد کرد | واکنش فدراسیون به ناکامی کشتی آزاد کشور

بازگشت تیم ملی کشتی آزاد ایران از رقابت‌های آسیایی در قزاقستان، پس از عودت به کشور، با حضور مسئولان و اعضای کادر فنی، به بررسی نتایج این تیم پرداخته خواهد شد. سخنگوی فدراسیون کشتی نیز اظهار داشته است که نتایجی که آزادکاران در رقابت‌های آسیایی کسب کرده‌اند، دور از انتظار بوده و به همین دلیل نیاز به بررسی جامع و دقیق دارد.

کشتی آزاد یکی از رشته‌های المپیک و ورزشی است که در آن دو کشتی‌باز به صورت حریفی در یک مجموعه قانون‌مند، برای کسب امتیاز با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند. کشتی آزاد به عنوان یکی از ورزش‌های محبوب جهان، در قابلیت‌های بیشتری از ورزشکاران و همچنین طرفداران برخوردار است. بتازگی مسابقات کشتی آزاد را پشت سر گذاشته ایم که به آخرین اخبار آن پرداخته ایم.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان سی و ششمین دوره رقابتهای قهرمانی آسیا که به میزبانی آستانه قزاقستان برگزار شد، با کسب یک مدال طلا، یک نقره و سه برنز بعد از تیم های قزاقستان و ژاپن در جایگاه سوم آسیا ایستاد.

به دنبال کسب این نتایج توسط تیم ملی انتقادات زیادی از عملکرد تیم ملی و کادر فنی این تیم صورت گرفت. فدراسیون کشتی هم اولین واکنش را به این نتایج نشان داد و تاکید کرد که در بازگشت ملی پوشان به این موضوع رسیدگی می شود.

محمدابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در گفت و گو با روابط عمومی این فدراسیون در مورد نتایج کسب شده توسط تیم ملی کشتی آزاد گفت: فدراسیون کشتی ضمن اعلام پایبندی به چرخه انتخابی تیم ملی که خروجی آن اعزام نفرات اول قهرمانی کشور و بعضا جوان به رقابت های قهرمانی آسیا بود و بارها نیز فدراسیون اعلام کرده است که رقابت های قهرمانی آسیا و جام جهانی کشتی جزء اولویت های اصلی نیست و به منزله دیدارهای تدارکاتی است، با این حال به مانند تمامی علاقمندان به ورزش کشور، از نتایج دور از انتظار آزادکاران که بر خلاف کشتی فرنگی در قزاقستان بدست آمد، ناراضی است و طبق اعلام رئیس فدارسیون مقرر است پس از بازگشت تیم ملی کشتی آزاد، در اسرع وقت جلسه ای با حضور مدیر تیم های ملی، سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی و مسئولین فدراسیون برگزار و دلایل افت کشتی گیران منتخب که بر مبنای چرخه انتخابی تیم ملی راهی این مسابقات شده اند بررسی شود.

وی در پایان با بیان اینکه نتیجه این جلسه به آگاهی مخاطبان خواهد رسید، خاطرنشان کرد: فدراسیون کشتی همواره از نقطه نظرات و انتقادات سازنده کارشناسان و صاحب نظران که همراه با ارائه راهکار و پیشنهادات منطقی باشد، استقبال خواهد کرد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4beo7v