یک‌شنبه 30 اردیبهشت 1403 - 19 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/27 13:51
کد خبر: 38706

مهدی طارمی در راه فرانسه؟ | مشتری جدید مهدی طارمی از راه رسید

پیشنهادات مختلف تیم‌های برجسته جهان برای خریداری مهدی طارمی همچنان مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

در هفته گذشته، مهدی طارمی به دلیل دریافت پیشنهادی از باشگاه الهلال عربستان، مورد توجه قرار گرفت. اکنون، یک رسانه فرانسوی از علاقه باشگاه مارسی به این مهاجم ایرانی پورتو خبر می‌دهد. پیشنهاد الهلال عربستان به مهدی طارمی همچنان موضوع بحث و گفتگو است و یکی از مسائل مهم نقل و انتقالات فوتبالی ایران و پرتغال به شمار می‌آید. در حالی که نزدیک به یک هفته از انتشار این خبر گذشته است، هیچ پاسخی از مهدی طارمی یا باشگاه پورتو در این باره دریافت نشده است.

این در حالی است که امروز «خالد بن عبدالعزیز» خبرنگار عربستانی مدعی شد طارمی در صورت قبول پیشنهاد الهلال، قراردادی سه ساله با حقوق سالیانه ۱۰ میلیون دلار امضا می‌کند. 

از سوی دیگر نشریه اوجوگو پرتغال چندی پیش اعلام کرد هدف طارمی ادامه فوتبالش در قاره اروپا است و در انتظار دریافت پیشنهاد از کشورهایی چون انگلیس، اسپانیا و ایتالیا است. 

در میانه شایعات متعدد درباره طارمی، امروز وب سایت فرانسوی lequotidiendusport خبر داد باشگاه مارسی فرانسه برای تقویت خط حمله خود در فصل آینده مهدی طارمی را مدنظر قرار داده و سرمربی این تیم هم از امبمبا بازیکن کنگویی مارسی که سابقه بازی در پورتو را هم دارد، تحقیق کرده است.  

این رسانه فرانسوی نوشت: «المپیک مارسی در جستجوی تقویت‌کننده‌ها در خط حمله برای فصل آینده، مسیری غیرمنتظره را انتخاب کرده و به مهدی طارمی، مهاجم ایران می‌رسد. این بازیکن پس از یک فصل حضور در ریو آوه، جایی که از لیگ ستارگان قطر (الغرافه) به این تیم آمد، از سال ۲۰۲۰ برای پورتو بازی می‌کند. 

او که یک بازیکن گلزن است. از زمان پیوستن به لیگ پرتغال، در ۱۴۲ بازی ۷۷ گل به ثمر رسانده است. طارمی فصل گذشته با زدن ۲۱ گل در ۳۸ بازی در تمامی رقابت‌ها یکی از معماران بزرگ دو قهرمانی پورتو بود. ملی پوش ایرانی (که در جام جهانی حضور داشت) در ترکیب مارسی متحد قدرتمندی دارد یعنی امبمبا. این دو بازیکن در دو فصل گذشته مهره‌های اصلی باشگاه پرتغالی بوده‌اند.» 

به نوشته این وب سایت، سرمربی مارسی حتی از امبمبا درباره طارمی و توانایی‌های او پرس و جو کرده است. 

این خبر در نشریات رکورد و اوجوگو پرتغال هم بازتاب یافته است.

قرارداد طارمی با پورتو در تابستان ۲۰۲۴ به پایان می‌رسد و مشخص نیست پورتو با فروش مهاجم ایرانی خود در این تابستان موافقت خواهد کرد یا نه. 

مارسی البته نام آشنایی برای مهاجمان ایران است. این باشگاه در نقل و انتقالات زمستانی این فصل به شدت دنبال جذب سردار آزمون مهاجم ایرانی باشگاه لورکوزن آلمان بود.

آزمون بعدها در مصاحبه‌ای گفت که همه کارهای انتقالش به مارسی نهایی شده بود: «واقعیت این است که انتقالم به مارسی تقریباً صد درصد و قطعی شده بود. می‌توانم بگویم در لحظه آخر همه چیز منتفی شد. حتی شماره پیراهنم هم در المپیک مارسی انتخاب شده بود اما در نهایت در لورکوزن ماندم.»

مشتری جدید مهدی طارمی از راه رسید!

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4beox8