یک‌شنبه 31 تیر 1403 - 21 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/11/04 03:58
مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان مطرح کرد:
کد خبر: 35730

در تامین قطعات ۶۵۰ میلیون یورو در صنعت فولاد صرفه‌جویی ارزی شد

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در زمینه خودکفایی تامین قطعات مورد نیاز صنعت فولاد گفت: با امضای بیش از ۲۷ تفاهم‌نامه با تولید کنندگان داخلی در چهارمین جشنواره بومی سازی افزون بر ۶۵۰ میلیون یورو در صنعت فولاد کشور صرفه‌جویی ارزی شده است.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: متاسفانه در این شرایطی که به ما تحمیل شده تامین قطعات و تجهیزات صنعت فولاد سختی‌های زیادی دارد، لذا توجه به توانمندی داخلی شرکت های و بخش خصوصی در این زمینه برای صنعتگران و تولیدکنندگان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کسری غفوری تاکید کرد: در این شرایط با تدبیر انجمن فولاد و صنعتگران به دنبال خودکفایی و عدم وابستگی به خارج از کشور در تامین قطعات و تجهیزات زنجیره صنعت آهن و فولاد هستیم.

غفوری گفت: انجمن تولیدکنندگان با تلاش تمام صنعتگران تاکید دارد که امسال بتوانیم در عرصه تولید قطعات و تجهیزات ارتباط و تعامل خوبی بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان داشته باشیم زیرا هرچه وفاق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قطعات مورد نیاز صنعت فولاد کشور بیشتر شود هزینه تولید کنندگان نیز کمتر خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته نیز در طول یک سال با ارتباط مناسب بین تولیدکنندگان قطعات و تجهیزات صنعت فولاد توانستیم در این زمینه بیش از یک میلیارد یورو صرفه‌جویی ارزی داشته باشیم.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان خراسان تاکید کرد: با توجه به تفاهم نامه هایی که بین شرکت‌های بزرگ فولادی و شرکت های زنجیره آهن و فولاد با تولیدکنندگان داخلی منعقد کرده‌اند امسال بیش از ۶۵۰ میلیون یورو در زمینه تامین قطعات صنعت صرفه‌جویی ارزی شده است.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران یادآور شد: بومی سازی و حمایت از تولید داخلی هنوز در کشورمان بسیار جوان است و ورود شرکت‌های بخش خصوصی به این بخش بسیاری از مشکلات و چالش‌های فراروی زنجیره آهن و فولاد کشور را برطرف می کند.

غفوری بیان کرد: خوشبختانه شرکت هایی که در زمینه تولید قطعات در کشورمان سرمایه گذاری کرده اند در چند سال اخیر بسیار توانمند شده اند و این برای صنعت فولاد کشور در حوزه خودکفایی تامین قطعات و تجهیزات بسیار کار ارزشمندی است.

وی اظهار داشت: قطعاً شرکت های دانش بنیان و فناور در خط مقدم این حوزه نقش مهم و بسیار اساسی در تامین قطعات صنعت فولاد کشور دارند.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان با اشاره به قطعی گاز فولاد سازان یادآور شد که متاسفانه هم اکنون بیش از ۴۰ روز از قطعی گاز فولاد خراسان و در کنار آن قطع برق نیز برای فولاد خراسان عملی شده و این وضعیت نیز تا اسفندماه سال جاری ادامه دارد .

غفوری با بیان اینکه این وضعیت بر میزان تولید این شرکت بسیار تاثیر منفی گذاشته است یادآور شد: فولاد خراسان سالانه ۲.۵ میلیون تن گندله، ۱.۶ میلیون تن اهن اسفنجی و یک میلیون و ۳۵۰ هزار تن شمش فولادی تولید می کند و تامین قطعات، تجهیزات و انرژی برای تداوم تولید این مجتمع فولادی بسیار اهمیت دارد.

 

دنیای معدن


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4bev78