سه‌شنبه 08 خرداد 1403 - 28 May 2024
تاریخ انتشار: 1398/09/16 20:18
در اولین فرصت پول استراماچونی پرداخت می شود
کد خبر: 2430

توضیحات فتحی راجع به حواشی اخیر استقلال+ جزئیات

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: هواداران به یاد دارند از ۵ هفته لیگ که گذشته بود ما فقط ۳ امتیاز داشتیم، حالا که تیم صدرنشین لیگ شده است، استراماچونی را رها کنیم؟

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از خبر ورزشی؛  امیر حسین فتحی که در برنامه ورزشگاه شبکه ۵ حضور پیدا کرده بود در ابتدا در پاسخ به این سوال که آیا تصمیم دارد استراماچونی را با این شرایط حفظ کند یا خیر گفت: بله او می‌ماند. استراماچونی با مطالعه بهاستقلال آمده و حضو این مربی نزدیک به ۲ ماه برای ما زمان برد. هواداران به یاد دارند از ۵ هفته لیگ که گذشته بود ما فقط ۳ امتیاز داشتیم. حالا که تیم صدرنشین شده استراماچونی را رها کنیم؟

مشکلات استقلال برای انتقال پول به حساب سرمربی صحت دارد

وی در خصوص اینکه گفته می شود استراماچونی به دلیل مشکلات بانکی ناراحت است و حتی حساب های بانکی وی دچار مشکل شده است گفت: بله، به نکته درستی اشاره شده است. ما با تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و برای انتقال حساب با مشکل مواجه هستیم.ما فقط ۲ ماه از مطالبات این مربی را پرداخت نکرده ایم البته برای انتقال پول به حساب وی چاره ای نداریم که پول را از طریق صراف ها به حسب سرمربی تیم منتقل کنیم.

در اولین فرصت پول استراماچونی پرداخت می شود

فتحی افزود: ما در سال گذشته ۹ بازیکن و کادر فنی خارجی داشتیم که مطالبات آنها را نقد پردخت می کردیم اما حالا روز به روز حلقه تحریم بر ما تنگ می شود. از روزی که با سرمربی ایتالیایی قرارداد بستیم کار ما سخت تر شده است. ما به استراماچونی حق می دهیم ولی این تحریم ها تقصیر ما نیست. روز دوشنبه بانک های اروپا باز خواهد شد و خلیل زاده قول داده در اولین فرصت پول را به حساب سرمربی تیم واریز کنیم. این مربی در روز ۱۱ ساعت کار می کند و حتی یک روز هم به مرخصی نرفته است.

76

من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم

مدیرعامل استقلال ادامه داد: همسر استراماچونی برای کریسمس زودتر ایران را ترک کرده ولی باید به سرمربی تیم خودمان حق بدهیم.این مربی برای ما قابل احترام است. من و اعضای هیات مدیره برای حفظ این مربی مصر هستیم و با آگاهی او را جذب کرده ایم. با همه وجود تلاش می کنیم که او را حفظ کنیم. امیدوارم مشکل انتقال پول به حساب وی هم حل شود.چرا ویلموتس از ایران رفت؟ آیا تاج دوست داشت این مربی برود؟ عدم انتقال پول و تحریم ها باعث شد تا فدراسیون به این مشکلات بر بخورد.

به هیچ گزینه ای جز استراماچونی فکر نمی‌کنیم

وی در خصوص اینکه آیا به گزینه دیگری جز استراماچونی فکر می کند یا خیر گفت: ما به گزینه ای جر استراماچونی فکر نمی کنیم و همه فکر ما فراهم کردن شرایط است. هواداران استقلال شرایط کشور را درک می کنند. آنها می دانند مشکلات به کل کشور ما سرایت کرده و این مسائل فقط مختص استقلال نیست. استراماچونی باید در استقلال باشد و در این تیم افتخار آفرینی کند. ما با این مربی قرارداد دارد، خود او هم علاقه دارد به همکاری اش ادامه بدهد. من مشکلی در این زمینه نمی بینم و به زودی مشکل وی حل می شود.

سعی می‌کنیم به تعهداتمان عمل کنیم

مدیرعامل استقلال با اشاره به قرارداد استراماچونی گفت: قراردادی که مورد تائید فیفا باشد مورد تائید است. باشگاه تا امروز به همه تعهداتش عمل کرده و از این پس سعی می کند که به تعهدات خود بیشتر هم عمل کند.

چشمی، قائدی و دیاباته در استقلال می مانند

فتحی در خصوص وضعیت قرارداد دیاباته گفت: قرارداد این بازیکن ۵۰۰ هزار دلار است و او در استقلال می ماند. این بازیکن با تشویق استراماچونی به تهرن آمده و در استقلال بازی می کند و در تیم ما می ماند. در مورد روزبه چشمی، قائدی و ... هم بگویم که همه این نفرات در استقلال می مانند. اتفاقا یک مهاجم خارجی هم در نیم فصل به تیم اضافه می کنیم. سرمربی تیم استقلال به انتخاب بازیکنان فنی مد نظر خود اصرار داشت و دیدید که دیاباته با کیفیت خوب به تیم ما اضافه شد.

AFC برای استقلال و تراکتور دچار ابهام شده است!

مدیرعامل استقلال در خصوص شایعه حذف این تیم از آسیا گفت: هر زمان استقلال اوج گرفته و حالا هم که به صدر جدول رسیده متاسفانه حواشی شروع می شود. ما در کمیته اخذ مجوز حرفه ای موفق شدیم مجوز حضور در آسیا را بگیریم. هفته گذشته از طریق فدراسیون متوجه شدیم که ای اف سی برایش ابهاماتی در مورد استقلال و تراکتور ایجاد شده که البته فدراسیون قرار است به آن پاسخ بدهد.

مشکل جانواریو هم مثل پروپیچ حل می‌شود

وی در خصوص شکایت جانواریو گفت: شکایت این بازیکن انجام شده و مثل پروپیچ موفق شدیم این پول از حساب فیفا به حساب این بازیکن واریز می شود. ما هم نمی دانیم چرا برای ای اف سی ابهاماتی وجود دارد. زیر نام تراکتور و استقلال خطی کشیده اند که ما را متمایز کردند. فردا هم قرار است. نمایندگان ما و ۳ نماینده دیگر راهی مراسم AFC شوند.

*ظاهرا مشکلات ۴ دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم!

وی در خصوص اینکه چرا با وجود نتایج خوب مورد انتقاد سکو‌ها است گفت: متاسفانه انگار مشکلات ۴ دهه استقلال را من باید پاسخ بدهم. استقلال زمین تمرین ندارد و این مشکلات با یک روز و دو روز حل نمی‌شود. شعار‌ها علیه من خط دهی و جهت دهی شده است. واقعا نمی‌دانم چه کسانی این کار را می‌کنند. وقتی ما ۵ بر صفر جلو هستیم به هوادار القا می‌کنند که علیه من شعار بدهند. وقتی یک تیم می‌برد، همه عناصر یک باشگاه در برد دخیل هستند چطور می‌شود همه در برد موثر هستند الا من؟

*برخی‌ها سیستماتیک هواداران را نگران می‌کنند

فتحی در خصوص اینکه آیا کسی به صندلی او چشم دارد، گفت: من نمی‌دانم! کسانی که آرامش استقلال را دوست ندارد عامل این شعار‌ها هستند. من نمی‌توانم بپذیرم که هوادار به من مطمئن نیست. ما شب می‌خوابیم و صبح بیدار می‌شویم می‌گویند چشمی در حال ترک استقلال است، استراماچونی قهر کرده و دیاباته می‌خواهد برود و. این‌ها شیطنت است که هوادار را نگران کند. این‌ها مشکلات سیستماتیکی است که ایجاد می‌شود، ولی خواهش می‌کنم هواداران اجازه بدهند که مدیریت و کادر فنی کار خودشان را انجام بدهند.

* از تیم‌های بالانشین کمتر هزینه کردیم

وی در خصوص اینکه قول می‌دهد استراماچونی در این تیم بماند گفت: بله، او با ما قرارداد دارد و حفظ خواهد شد. ما در شرایط سختی هستیم، این نیست که پول در گاو صندوق باشگاه باشد، ولی به بازیکنان ندهیم. ما امسال استقلال را با ۳۰ درصد ارزان‌تر نسبت به فصل قبل بستیم و نسبت به تیم‌های دیگر و بالانشین کمتر هزینه کردیم. ما مثل پرسپولیس باید از اسپانسر پول بگیریم و به بازیکنان بدهیم. مثال می‌زنم، ما از اسپانسر قول گرفتیم که پول را بگیریم تا به بچه‌ها بدهیم، ولی وقتی اسپانسر بدقولی کرده من هم بدقول می‌شوم. مثلا اتکا و موسسه کوثر بدقولی کرده و پول ما را نمی‌دهند. طبیعتا ما بدقول می‌شویم.

*ماجرای بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز

مدیرعامل باشگاه استقلال در خصوص جلسه‌ای که امروز در وزارت ورزش برگزار کرد گفت: امروز جلسه شورای معاونین وزارت ورزش بود. من با کریمی در ابتدای جلسه حضور داشتم و بلافاصله بعد از صحبت با کریمی نشست را ترک کردم. جلسه من با آقای کریمی بود و نیازی نبود در جلسه شورای معاونین حضور داشته باشم. من با کریمی در هفته جلسات متعددی برگزار می‌کنم. معمولا بلیت فروشی برای باشگاه‌ها است و شرکت توسعه علاقه‌ای به انجام این کار نداشت، ولی قرار شده فعلا بلیت فروشی به این شرکت واگذار شود تا زیر ساخت فروش بلیت توسط باشگاه‌ها فراهم شود.

* از صبوری بازیکنان تشکر می‌کنم

فتحی در خصوص مشکلات مالی بازیکنان گفت: من جا دارد از صبوری بازیکنانم تشکر کنم، آن‌ها واقعا صبوری کرده اند. از ووریا غفوری، چشمی، باقری، محسن کریمی و ... تشکر می‌کنم، چون کمترین مبلغ را گرفته اند. وقتی همراه اول، کوثر و اتکا پول نمی‌دهد من هم نمی‌توانم به بازیکنانم پول بدهم. پول به ما پرداخت می‌شود، ولی زمانی که صدای همه در آمده است. صبح که از خواب بیدار می‌شویم هتل، آژانس هواپیمایی، بدهی‌های مجوز حرفه‌ای و. همه به یکباره پیدا می‌شوند. تیم امسال ما با زیر ۷۰-۸۰ میلیارد بسته شده است. ما امسال ۱۰ میلیارد تومان فقط برای مجوز حرفه‌ای پرداخت کردیم. برای کارت بازی یزدانی، میلیچ، دیاباته و. حدود ۸ میلیارد داده ایم. بعدا می‌گویند پول‌ها چه شد؟ یا می‌گویند پول صیادمنش چه شد؟

* بدهی‌ها نبود الان بازیکنان ۵۰ درصد پول گرفته بودند

وی ادامه داد: ما بدهی‌های گذشته را داده ایم و کلی فشار را تحمل کردیم. بدهی‌هایی را پرداخت کردم که هیچکدام به دوران من بر نمی‌گردد. اگر این بدهی‌ها نبود الان ۵۰ درصد پول گرفته بودند. تا این لحظه هم بدهی به سازمان لیگ نداریم.

* به استراماچونی گفتیم مسقیم به آسیا می‌رویم، چون فدراسیون این را به ما گفته بود

مدیرعامل استقلال در خصوص اینکه آیا در مورد حضور در آسیا به استراماچونی اطلاعات درست داده اند گفت:همان چیزی که فدراسیون فوتبال به ما اعلام کرده بود به سرمربی تیم در آن زمان منتقل کردیم. تصور ما ابتدا این بوده که سهمیه ایران ۳+۱ بوده و ما این موضوع را به استراماچونی منتقل کردیم. بعدا اعلام شد سهمیه ایران ۲+۲ است. این تقصیر ما نیست و تقصیر فدراسیون هم نیست. مطمئنا با استراماچونی می‌توانیم به مراحل بالاتر هم برسیم.

* وقتی پول ندارم به بازیکنم بدهم شرمنده او می‌شوم

فتحی با اشاره به پرداخت بدهی‌ها گفت: پرداخت بدهی شجاعیان به باشگاه ماشین سازی انجام شده است. در دوره مدیریتی من هیچ پرونده‌ای مفتوح نبوده است. وقتی به تمرین می‌روم، بازیکن از من حقوقش را می‌خواهد، ولی من ناراحت نمی‌شوم، چون حق او است. وقتی پولی در دست ندارم شرمنده بازیکن می‌شوم. یکی از معضلات اداره استقلال و پرسپولیس این است ک سود ده نیستیم، ولی به اسم شرکت سودده با ما برخورد می‌کنند.

* یکی از هواداران ۸۸ هزار یورو به ما پرداخت کرده است

این کار در حال انجام است. یکی از هواداران عزیز ما ۸۸ هزار یورو به ما پرداخت کردند، ولی چون خلیل زاده درگیر بیماری همسرش بود نتوانستیم این مبلغ را به آن شخص برگردانیم. من قول می‌دهیم این مساله حل می‌شود.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4bxm52