شنبه 26 خرداد 1403 - 15 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1401/02/09 20:11
حسن یزدانی
کد خبر: 19554

هرآنچه راجب حسن یزدانی باید دانست | بیوگرافی و زندگینامه کامل حسن یزدانی

حسن یزدانی آزاد کار با تجربه ی کشورمان که در وزن 86 کیلوگرم افتخارات بسیار دارد .

به گزارش شمانیوز :حسن یزدانی آزاد کار با تجربه ی کشورمان که در وزن 86کیلوگرم افتخارات بسایر دارد.

حسن یزدانی کشتی گیر جوان و قهرمان المپیک می باشد که در میان مردم نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است، زندگینامه حسن یزدانی قهرمان پرافتخار کشورمان را در ادامه مشاهده می نمایید.

 

بیوگرافی و زندگینامه کامل حسن یزدانی 

نام :حسن 

نام خانوادگی :یزدانی چراتی

تاریخ تولد :7 دی 1373

محل تولد :جویبار

وزن :86کیلوگرم

قد :181 cm

 

زندگی شخصی حسن یزدانی قهرمان المپیک

حسن یزدانی یکی از نوابغ کشتی آزاد ایران می باشد بطوری که حسن یزدانی تا به حال در تمام مسابقات و تورنمنت های مختلف خوش درخشیده است و تجربه بالا رفتن از سکوهای (مسابقات آسیایی، مسابقات جهانی، مسابقات المپیک) را در کارنامه خود دارد، همچنین حسن یزدانی از کشتی گیران محبوب ایرانی است و این پهلوان تا به حال هیچ حاشیه ای نداشته و تمرکز وی تنها بر روی ورزش کشتی است. وی اعتقاد دارد که اگر برای هدفی با تمام وجود تلاش کنید حتما موفق می شوید و به آن هدف خواهید رسید.

حسن یزدانی یکی از شش کشتی گیر آزادکار ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای مسابقات المپیک شده است. او با یک مدال طلای المپیک و یک مدال طلای جهان و یک مدال نقره جهان در رده بندی بهترین کشتی گیران ایران در رشته کشتی آزاد در رتبه هفتم قرار دارد و با توجه به سن کمش می تواند در سالهای آینده یکی از برترین کشتی گیران تاریخ ایران بشود.

 

 زندگی کشتی گیر حسن یزدانی

حسن یزدانی در یک خانواده 6 نفره زندگی می کند و 3 برادر دارد و حسن یزدانی پسر سوم این خانواده است. پدر حسن یزدانی هم در رشته کشتی فعالیت داشته است اما نه بطوری که به صورت حرفه ای کشتی را دنبال کند و کشتی سنتی کار می کرد.

محل زندگی حسن یزدانی در گیل خواران شهرستان جویبار می باشد، همچنین حسن یزدانی در رابطه با مردم شهرش اینگونه می گوید:هم شهری هایم برای قهرمانان احترام بسیاری قائل هستند و علاقه بسیاری به ورزش کشتی دارند.

 

شروع کشتی حسن یزدانی

حسن یزدانی در دوران کودکی اش زمانی که مسابقات در شهرستان جویبار برگزار می شد، برای تماشا در مسابقات حضور پیدا می کرد و اینگونه شد که یزدانی به ورزش کشتی علاقه پیدا کرد.

 

زمان ازدواج کشتی گیر حسن یزدانی

حسن یزدانی در حال حاضر مجرد است و فعلا قصدی برای ازدواج ندارد. حسن یزدانی قرار است پس از مسابقات المپیک 2021 توکیو ژاپن با مشورت خانواده اش ازدواج کند.

 

هدف حسن یزدانی در کشتی

کشتی گیر حسن یزدانی:از همان روزهای ابتدایی که کشتی را شروع کردم، با این هدف کشتی را به صورت حرفه ای دنبال کردم که به بالاترین مقام در ورزش برسم.

تحصیلات حسن یزدانی

کشتی گیر حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر پیگیری می کند، وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت می باشد.

حسن یزدانی در سال های ابتدایی کشتی

حسن یزدانی کشتی را از سن یازده سالگی و در سال 2006 میلادی آغاز کرد. او پس از چند سال و در سال 2011 به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در آگوست سال 2011 با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 به مدال برنز وزن 50 کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن 50 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال 2014 به عنوان نماینده وزن 66 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل همه رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن 66 کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به رده سنی بزرگسالان آمد و در همان سال در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن 70 کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

 

کودکی حسن یزدانی

حسن یزدانی ورزش کشتی را از سن 11 سالگی آغاز کرده و اولین مربی حسن یزدانی حاج محمد اسماعیل پور بوده است، اما پس از حدود یک سال کشتی را به طور بسیار جدی زیر نظر همت مسلمی ادامه داد و در حال حاضر هم در کنار همت مسلمی (مربی دوران کودکی اش) تمرینات خود را پیگیری می کند.

مدال های یزدانی از کودکی تا به رده سنی جوانان

مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا 2014 در وزن 66 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان جهان 2014 در وزن 66 کیلوگرم

 

کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور

کشتی گیر حسن یزدانی در فینال مسابقات جام جهانی کرمانشاه 2017 در مقابل کشتی گیر دیوید تیلور از کشور آمریکا با نتیجه 8 بر 4 مغلوب شد.

 

سرما خوردگی حسن یزدانی قبل از جام جهانی

کشتی گیر حسن یزدانی چند روز قبل از شروع مسابقات کشتی جام جهانی 2017 دچار سرما خوردگی شدید شد اما با این حال به دلیل کشتی گرفتن برای تیم ملی کشتی ایران در این مسابقات شرکت کرد، وی با وجود سرما خوردگی و تزریق آنتی بیوتیک ها به بدنش در شرایطی بسیار سخت در این رقابت ها کشتی گرفت و با اقتدار به فینال راه پیدا کرد.

حسن یزدانی در دیدار فینال مقابل کشتی گیر دیوید تیلور قرار گرفت و در یک کشتی حساس و نفس گیر در حالی که از حریف خود پیش بود، ناگهان در هنگام رد و بدل شدن فن بر روی پل رفت و با ضربه فنی نتیجه را واگذار کرد. بدین ترتیب حسن یزدانی به دلیل سرما خوردگی بسیار شدید این کشتی را مقابل دیود تیلور واگذار کرد.

 

ماجرای کشتی حسن یزدانی و جردن باروز

این کشتی می توانست در مسابقات جام جهانی 2016 و المپیک ریو 2016 اتفاق بیفتد که متاسفانه این مسابقه هیچ وقت برگزار نشد، به طوری که در مسابقات جام جهانی 2016 جردن باروز در رقابت ها شرکت نکرد و حسن یزدانی تمام حریفان خود را شکست داد و در مسابقات المپیک ریو 2016 هم قرعه وزن 74 کیلوگرم طوری رقم خورد که جردن باروز و حسن یزدانی در گروه یکدیگر نبودند، حسن یزدانی در المپیک با پیروزی در برابر تمام حریفان به فینال رسید و جردن باروز در آن طرف جدول در کشتی اول شکست خورد و بدین ترتیب حسن یزدانی و جردن باروز در مسابقات المپیک هم نتوانستند با یکدیگر کشتی بگیرند.

 

صحبت جردن باروز درباره کشتی گرفتن با یزدانی

کشتی گیر جردن باروز:اگر در فینال المپیک ریو دوژانیرو 2016 به حسن یزدانی برخورد می کردم، او را شکست می دادم.

 

صحبت حسن یزدانی در مورد کشتی

ورزش کشتی به هیچ وجه ورزشی نیست که در آن سلامتی باشد و در کشتی می تواند تمام اتفاقات پیش بیاید و مصدومیت هایی از جمله شکستگی دست و پا و شکستگی های ابرو در کشتی وجود دارد و می توان گفت یک امر طبیعی است.

نتایج کشتی گیر حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی آسیا، جهان و المپیک

 

یزدانی در اولین تجربه خود در رده سنی بزرگسالان در مسابقات جایزه بزرگ پاریس شرکت کرد و با وجود حضور کشتی گیرانی مانند طغرل عسگرف قهرمان المپیک از جمهوری آذربایجان و کشتی گیرانی از کشور آمریکا و روسیه قهرمان شد. او سپس در مسابقات جام جهانی 2015 لس آنجلس که در ماه فروردین سال 1394 برگزار شد شرکت کرد، او که تنها کشتی گیر وزن 70 کیلوگرم عضو تیم ملی ایران بود توانست همه رقبای خود را شکست دهد و به همراه سایر ملی پوشان قهرمان جام جهانی کشتی شد.حسن یزدانی در اردیبهشت 1394 در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال اول در مقابل کشتی گیر مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد. تقوی در فینال دوم در مقابل حسن یزدانی حاضر نشد و بدین ترتیب یزدانی به عنوان ملی پوش وزن 70 کیلوگرم برای مسابقات قهرمانی جهان سال 2015 لاس و گاس در آمد. 

 

حسن یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2015

یزدانی در دور نخست یانگ یونگ هو از کره جنوبی را با نتیجه 16 بر 4 مغلوب کرد و در دور دوم میروسلاو کایروف از بلغارستان را با ضربه فنی مغلوب کرد و در دور سوم دیوید تلاشادزه از گرجستان را هم ضربه فنی کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در مرحله نیمه نهایی جیمز گرین از کشور آمریکا را با نتیجه 9 بر 4 شکست داد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد، یزدانی در دیدار فینال مقابل  ماگومدرسول گازیماگومیدوف از روسیه با نتیجه 10 بر 3 مغلوب شد و دستش از مدال طلا باز ماند.

 

کشتی گیر حسن یزدانی در سال 2016

به دلیل اینکه مسابقات وزن 70 کیلوگرم در مسابقات کشتی المپیک 2016 برگزار نمی شود، حسن یزدانی در سال 2016 به وزن 74 کیلوگرم صعود کرد. او در روز 12 بهمن 1394 در مسابقات جایزه بزرگ پاریس برای اولین بار حضور خود را در وزن 74 کیلوگرم تجربه کرد، وی در این رقابت ابتدا کشتی گیرانی از  کشور اسپانیا و آمریکا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. حریف یزدانی در نیمه نهایی، هموطنش کشتی گیر علیرضا قاسمی ملی پوش وزن 74 کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی جهان 2015 لاس و گاس بود. حسن یزدانی با نتیجه 8 بر صفر علیرضا قاسمی را مغلوب کرد و ضمن صعود به فینال گام بزرگی برای ملی پوش شدن در المپیک 2016 ریو برداشت. یزدانی در فینال در یک کشتی بسیار نزدیک و نفس گیر به علی شعبان اف از بلاروس با نتیجه 7 بر 6 باخت و دستش از مدال طلا باز ماند.

 

حسن یزدانی در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو

یزدانی در 27 فروردین 1395 در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران برای المپیک 2016 شرکت کرد. حریف او در این مسابقات مصطفی حسین خانی کشتی گیر با تجربه تهرانی بود. یزدانی در فینال اول مقابل حسین خانی با نتیجه 5 بر 1 پیروز شد و در فینال دوم با نتیجه 2 بر 0 حسین خانی را شکست داد و به عنوان نماینده وزن 74 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک 2016 انتخاب شد.

 

حسن یزدانی در این مسابقات اشرف علیف از جمهوری آذربایجان، آلکس دیرینگر از ایالات متحده آمریکا، پاروین رانا از هند و ختاگ تسابلوف از کشور روسیه را شکست داد و به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان جام جهانی شد.

 

 

حسن یزدانی در دور اول آسناگه کاستلی از هائیتی را در یک دقیقه و پنج ثانیه با نتیجه 10 بر 0 مغلوب کرد. یزدانی در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی سونر دمیرتاش از کشور ترکیه را که قهرمان سال 2016 قهرمانی اروپا بود را با نتیجه 7 بر 0 مغلوب کرد. و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. یزدانی در نیمه نهایی به مصاف گلیم خام یوسربایف از قزاقستان رفت و در یک دقیقه و چهل ثانیه با نتیجه 10 بر 0 پیروز شد و راهی دیدار فینال شد.

 یزدانی در دیدار فینال به مصاف انور گدویف از کشور روسیه رفت. انور گدویف پس از چهل ثانیه یزدانی را خاک کرد و 2 بر 0 جلو افتاد سپس به علت خون ریزی ابروی گدویف، کشتی قطع شد. گدویف در ادامه به کشتی بازگشت و دو بار دیگر نیز حسن یزدانی را خاک کرد و در پایان تایم اول 6 بر صفر از یزدانی پیش بود، این در حالی بود که انور گدویف به علت مصدومیت از ناحیه ابرو دو بار دیگر نیز مسابقه را قطع کرد و استراحت پزشکی انجام داد.

 

در اوایل تایم دوم حسن یزدانی موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی 6 بر 2 شد. پس از کسب این دو امتیاز توسط حسن یزدانی باز هم کشتی به علت خون ریزی ابروی انور گدویف قطع شد که این مسئله با اعتراض شدید تماشاگران داخل سالن همراه شد. پس از چند دقیقه وقفه انور گدویف به تشک بازگشت. یزدانی بلافاصله گدویف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت.

یزدانی در آخرین ثانیه های کشتی یک بار دیگر با زیرگیری به پاهای انور گدویف رسید و پس از سی ثانیه کش و قوس در خاک، موفق شد انور گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی 6 بر 6 شد اما حسن یزدانی به علت کسب امتیاز آخر پیروز شد و به مدال طلای المپیک 2016 ریو رسید. این کشتی برای تمام ایرانیان یک کشتی تاریخی بود و یزدانی با پیروزی در این مبارزه موفق شد پس از 16 سال برای ایران در رشته کشتی آزاد در المپیک مدال طلا کسب کند.

 

حسن یزدانی بر اساس نظرسنجی فدراسیون کشتی، با کسب هشتاد و یک درصد آرا به عنوان برترین کشتی گیر آزادکار ایران در سال 1395 انتخاب شد.

 

حسن یزدانی در سال 2017 به وزن 86کیلوگرم صعود کرد. به گفته کارشناسان کشتی، حسن یزدانی برای تثبیت خودش در این وزن کار بسیار دشواری را پیش رو داشت.

یزدانی در نخستین تجربه اش در وزن 86 کیلوگرم در مسابقات بین المللی جام تختی شرکت کرد. او در این رقابت ها که در شهر مشهد برگزار می شد در دور نخست اولزیسایخان باسانتسوگ از مغولستان را در یک دقیقه و 29 ثانیه مغلوب کرد و سپس طی 81 ثانیه با نتیجه 12 بر 0 عزیزبک سولیف از کشور ازبکستان را شکست داد. یزدانی در آخرین کشتی اش در رقابت های جام تختی واهه تمرزیان از کشور ارمنستان را طی 4 دقیقه و 37 ثانیه مغلوب کرد. در حاشیه این رقابت ها از کشتی گیر حسن یزدانی به عنوان برترین کشتی گیر سال 2016 ایران در رشته کشتی آزاد تقدیر کردند.

کشتی گیر حسن یزدانی به عنوان یکی از نمایندگان وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد 2017 در شهر کرمانشاه شرکت کرد. او در نخستین کشتی خود با نتیجه 11 بر 1 سردار بوکه از کشور ترکیه را شکست داد. در این کشتی در حالی که سردار بوکه به پشت حسن یزدانی رفته بود و سعی داشت امتیاز بگیرد، حسن یزدانی با اجرای یک فن لنگ زیبا بر روی بوکه چهار امتیاز گرفت که اجرای این فن توسط حسن یزدانی بسیار مورد توجه قرار گرفت. یزدانی در دور دوم کشتی نگرفت و علیرضا کریمی جایگزین او شد، اما در دور سوم حسن یزدانی اونوربات پروجاو از مغولستان را با نتیجه 13 بر 2 شکست داد. یزدانی در فینال در حالی که مقابل دیوید تیلور از آمریکا پیش بود ضربه فنی شد و شکست خورد. اما در نهایت تیم ملی کشتی آزاد ایران به قهرمانی جام جهانی سال 2017 رسید.

گفتنی است که کشتی حسن یزدانی در اسفند ماه 1395 با رای مردم ایران به عنوان بهترین ورزشکار مرد ایران در سال 1395 انتخاب شد.

 

حسن یزدانی در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی 2017

حسن یزدانی در مسابقات بازی های همبستگی کشور های اسلامی 2017 نماینده 86کیلوگرم تیم ملی ایران بود، حسن یزدانی در دور اول بهادر کودیروف از تاجیکستان را با نتیجه 10 بر 0 به مغلوب کرد و در  دوم شریف شریف اف دارنده مدال های طلا و برنز المپیک و قهرمان جهان از کشور آذربایجان را مقتدرانه با نتیجه 11 بر 0 مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد، حریف حسن یزدانی در فینال سلیم یاشار از کشتی گیر قدرتمند کشور ترکیه بود که صاحب مدال های نقره جهان و نقره المپیک 2016 بود. یزدانی در مقابل سلیم یاشار مقتدرانه با نتیجه 11 بر 0 پیروز شد و قهرمان مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد. بنابراین حسن یزدانی در این مسابقات دو تن از بهترین های وزن 86 کیلوگرم جهان را با اقتدار شکست داد و خودش را به عنوان یکی از مدعیان اصلی وزن 86 کیلوگرم در سطح اول جهان معرفی کرد.

 

حسن یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی سال 2017

یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران در سال 2017 در وزن 86 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد شرکت کرد، او تا مرحله نیمه نهایی تمامی حریفانش را با امتیاز عالی و اختلاف امتیاز بالا به راحتی شکست داد، حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی مقابل علیرضا کریمی کشتی گیر ارزنده کشورمان با نتیجه 5 بر 0 پیروز شد و در دیدار فینال هم کشتی گیر عزت الله اکبری را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به مقام اولی در انتخابی تیم ملی رسید.

 

حسن یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان سال 2017

حسن یزدانی در دور اول مسابقات قهرمانی جهان پاریس عظمت دولت بکوف از کشور قزاقستان قرار را با نتیجه 12 بر 2 را مغلوب کرد. یزدانی در دوم پیوتر ایانولوف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از مولداوی را با اجرای فنون رکبی و پیش انداز از پهلو 10 بر صفر شکست داد و راهی دور بعدی شد. یزدانی در یک چهارم نهایی مقابل الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان قرار گرفت و باز هم با حملات پی در پی با نتیجه ده بر صفر پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد، یزدانی در نیمه نهایی با ولادیسلاو والیف از روسیه کشتی گرفت، او در این مبارزه سه بار پای ولادیسلاو والیف را از تشک خارج کرد و 3 امتیاز به دست آورد و در وقت دوم هم حریف روس را محکوم به کم کاری کرد و یک امتیاز دیگر را نیز به خود اختصاص داد و در نهایت چهار بر صفر پیروز شد و فینالیست شد، والیف در این کشتی با سر به صورت حسن یزدانی ضربه زد و پس از آن صورت خودش دچار خون ریزی شد و استراحت پزشکی کرد.

 

یزدانی در فینال با بوریس ماکوجف از اسلواکی مبارزه کرد و با اجرای فنونی مانند پیش انداز، پس از دو دقیقه و بیست و پنج ثانیه با نتیجه ده بر صفر و امتیاز عالی پیروز شد و با اقتدار قهرمان جهان شد و مدال طلا گرفت. مدال طلای حسن یزدانی، تنها مدال کشتی آزاد ایران در قهرمانی جهان 2017 بود.

 

بنابراین کشتی گیر حسن یزدانی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان 2017 پاریس تنها با از دست دادن دو امتیاز در مسابقه اول و بدون از دست دادن امتیاز در 4 مسابقه بعدی به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان در وزن 86 کیلوگرم رسید. او در این مسابقات از 5 مبارزه خود 4 مبارزه از جمله فینال را با امتیاز عالی یعنی اختلاف امتیاز 10 پیروز شد. او در مورد این مسابقات اظهار کرد «برای طلا به پاریس آمده بودم، بدون اما و اگر».

حسن یزدانی بهترین کشتی گیر سال 2017 از نگاه اتحادیه جهانی کشتی

حسن یزدانی به علت عملکرد درخشان در مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2017، از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر مرد جهان در سال 2017 انتخاب شد. طبق اعلام سایت اتحادیه جهانی کشتی، حسن یزدانی در 16 وزن برگزار شده کشتی مردان بهترین عملکرد را داشته است.

 

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا سال 2018

حسن یزدانی در این سال موفق شد در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر بیشگک قرقیزستان مدال طلای وزن 86 کیلوگرم رقابت ها را از آن خود کند.یزدانی در نخستین دیدار خود در این مسابقات عظمت دولت بیکف قزاقستانی را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله هم کار سختی در پیش نداشت و جاورتیل شاپیف از کشور ازبکستان را در کمتر از سه دقیقه و با نتیجه 13 بر صفر از پیش رو برداشت و برای کسب عنوان قهرمانی آسیا، اویتومن اورگودول، کشتی گیر مغولستانی را در مسابقه پایانی با نتیجه ده بر صفر شکست داد و قهرمان شد.

حسن یزدانی در مسابقات بازی های آسیایی 2018

کشتی گیر حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم فاه ریان سیان کشتی گیری از اندونزی را در کمتر از یک دقیقه با نتیجه 10 بر 0 مغلوب کرد و در دور سوم کومار پاوان کشتی گیر از کشور هند را با نتیجه 11 بر 0 مغلوب خود کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت، حسن یزدانی در دیدار نیم نهایی مقابل ارگودول ایتیمن کشتی گیری از کشور مغولستان با نتیجه 12 بر 0 پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حسن یزدانی در دیدار پایانی هم مقابل مقابل حریف لبنانی خود با نتیجه 10 بر 0 پیروز شد و با اقتدار قهرمان این دوره از بازی های آسیایی شد.

 

حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی جهان 2018

کشتی گیر حسن یزدانی در اولین کشتی خود در مسابقات جهانی سال 2018 بوداپست مجارستان در وزن 86 کیلوگرم باید با دیوید تیلوراز کشور آمریکا کشتی می گرفت. کشتی گیر حسن یزدانی در ابتدای کشتی 5 امتیاز از دیوید تیلور جلو بود و در سه دقیقه اول این کشتی حساس با نتیجه 5 بر 2 به سود کشتی گیر حسن یزدانی تمام شد. منتها در تایم دوم کشتی گیر دیوید تیلور آمریکایی توانست در این کشتی دشوار را با نتیجه 11 بر شش پیروز شود. در ادامه با توجه به فینالیست شدن دیوید تیلور آمریکایی، کشتی گیر حسن یزدانی به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد و برای کسب مدال برنز به جدول مسابقات بازگشت. کشتی گیر حسن یزدانی در کشتی اول شانس مجدد توانست در زمان کمتر از سه دقیقه حاجی رجب اف از کشور بلاروس را با نتیجه 10 بر 0 مغلوب کند و در دور دوم شانس مجدد کشتی گیر توربلانکا کورالتا از کشور کوبا را در زمان چهار دقیقه با نتیجه 10 بر 0 شکست دهد تا به مصاف کشتی گیر پرقدرت روسیه ای برای کسب مدال برنز برود. کشتی گیر حسن یزدانی در دیدار رده بندی در مصاف با کورگلیف روسیه ای با نتیجه 11 بر 5 پیروز شد و به مدال برنز مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهانی بوداپست مجارستان در سال 2018 رسید.

 

حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی جهان سال 2019

کشتی گیر حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم جیمی اسپینال دارنده مدال نقره المپیک لندن را با نتیجه 10 بر 0 شکست داد و در دور سوم ایستوان ورب از کشور مجارستان را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب خود کرد و در دور چهارم آرتور نایفونوف از کشور روسیه را با نتیجه 4 بر 2 و ضربه فنی شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت، حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی با مایلس امینی از کشور سن مارینو سرشاخ شد و در نهایت با نتیجه 11 بر 0 پیروز شد و راهی فینال مسابقات شد. حسن یزدانی در حالی که در دیدار فینال باید به مصاف دیپاک پونیا از هند میرفت اما این کشتی گیر به دلیل آسیب دیدگی بر روی تشک حاضر نشد و بدین ترتیب حسن یزدانی قهرمان مسابقات جهانی سال 2019 شد.

 

حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی آسیا سال 2021

حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست مسابقات، در دور دوم هایاتو ایشیگورو از کشور ژاپن را با نتیجه 10 بر 0 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی مسابقات شد. حسن یزدانی در این مرحله مصطفی العبید از کشور عراق را با نتیجه 10 بر 0 شکست داد و به مسابقات فینال راه یافت، یزدانی در فینال مسابقات دیپاک پونیا از کشور هند را با نتیجه 10 بر 0 شکست داد و با اقتدار قهرمان مسابقات آسیا سال 2021 شد.

 

حسن یزدانی در مسابقات المپیک 2020

حسن یزدانی در دور اول مسابقات وزن 86 کیلوگرم جاورایل شاپیف از کشور ازبکستان را با نتیجه 11 بر 2 شکست داد و در دور دوم مسابقات استفان ریچموت از کشور سوئیس را با نتیجه 12 بر 1 مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی مسابقات آرتور نایفون اف از کشور روسیه را با نتیجه 7 بر 1 شکست داد و به فینال راه یافت. حسن یزدانی در دیدار فینال به مصاف دیوید تیلور از آمریکا رفت و در حالی که تا 15 ثانیه پایانی از حریف خود پیش بود اما طی یک غافلگیری کشتی را با نتیجه 4 بر 5 واگذار کرد و به مدال نقره مسابقات دست یافت.

 

حسن یزدانی در مسابقات جهانی سال 2021

کشتی گیر حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مسابقات عظمت دولت بیکوف از کشور قزاقستان را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد، حسن یزدانی در مرحله یک چهارم نهایی اتان راموس از پورتوریکو را با نتیجه 10 بر 0 مغلوب کرد و به نیمه نهایی مسابقات راه یافت، یزدانی در این مرحله آرتور نایفونوف از کشور روسیه را شکست داد و راهی فینال مسابقات شد. حسن یزدانی در فینال دیوید تیلور کشتی گیر قدرتمند آمریکایی را با نتیجه 6 بر 2 شکست داد و قهرمان مسابقات شد.

حسن یزدانی به چه کشتی گیرانی باخته است؟

باخت مقابل کشتی گیر کشور مغولستان در فینال نوجوانان آسیا سال 2011

باخت مقابل رشید اف کشتی گیر روسیه ای در فینال نوجوانان جهان سال 2011

باخت مقابل ماگومد رسول قاضی ماگمادوف در فینال مسابقات جهانی بزرگسالان سال 2015

باخت مقابل علی شعبانوف در فینال جام جایزه بزرگ فرانسه سال 2016

باخت مقابل ختیگ تسابولوف در فینال مسابقات الکساندر مدوید سال 2016

باخت مقابل دیوید تیلور آمریکایی در فینال جام جهانی سال 2017 و مسابقات کشتی جهانی 2018 و فینال المپیک 2020


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4byqd8