پنج‌شنبه 10 اسفند 1402 - 29 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/11/01 12:10
کد خبر: 5007

هشدار به استقلال؛ استرا تا دلار آخر پولش را می‌گیرد

استراماچونی پیش از استقلال سابقه گرفتن غرامت از باشگاه اسپارتاپراگ جمهوری چک را دارد و در این زمینه به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از ایرنا: در هیاهوی ماجرای حضور و یا عدم حضور استقلال و دیگر نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، چالش جدیدی پیش روی مدیران باشگاه آبی‌پوش پایتخت قرار گرفته که حسابی آنها و هوادارانشان را نگران کرده است.

آندره‌آ استراماچونی با کمک از تیم حقوقی خِبره‌اش به دنبال گرفتن مطالبات خود تا پایان مهلت قرارداد با استقلال یعنی انتهای فصل آینده است. رقمی که در رسانه‌ها چیزی در حدود یک و نیم میلیون دلار تخمین زده شده است.

پیش از این وینفرد شفر نیز مطالبه یک میلیون دلاری از استقلال داشت اما مدیران باشگاه بر این باور هستند که با حضور شفر در یک تیم جدید، او دیگر حقی برای گرفتن مطالبات خود ندارد و مشکلی استقلال را تهدید نمی‌کند. ولی ماجرای استراماچونی ابعاد پیچیده‌تری دارد.

سرمربی ایتالیایی سابق استقلال پیش از این نیز سابقه گرفتن غرامت سنگین را دارد. او قبل از ورود به استقلال سرمربی تیم اسپارتاپراگ جمهوری چک بود و بعد از اخراج از این تیم در تاریخ ۶ مارس ۲۰۱۸، به هیچ باشگاهی نرفت و با پیگیری شکایت خود از باشگاه چِکی، تا آخرین سنت پول خود را دریافت کرد.

حتی کار به جایی کشیده شد که بعضی بر این باور بودند او برای قبول کردن هدایت استقلال تا اواسط ژوئن صبر کرد تا آخرین قسط پول و غرامت خود را از باشگاه اسپارتاپراگ دریافت کند. رسانه‌های کشور چک در آن زمان حسابی از استراماچونی و مدیران باشگاه اسپارتا عصبانی بودند چرا که استرا در یکی از بهترین ساختمان‌های موجود در پراگ به همراه خانواده اش زندگی و استراحت می‌کرد و از باشگاه پول می‌گرفت.

این ماجرا یک هشدار جدی برای مدیران باشگاه استقلال است. آنها با کسی طرف هستند که با استفاده از علم حقوقی خود و همچنین مشاوران و وکلای قدرتمندی که دارد تا لحظه آخر برای دریافت غرامت تلاش می‌کند و از آن نمی‌گذرد. پس نیاز است تا باشگاه استقلال از همین حالا با یک تیم حقوقی قوی وارد کارزار شود و اجازه ندهد چند میلیارد پول به حساب کسی که دیگر برایشان فعالیتی ندارد، بدون دلیل واریز شود. یادمان نرود که استراماچونی خود از استقلال جدا شد و استعفا کرد. بی شک عملکرد ضعیف مدیران استقلال نیز در جدایی سرمربی ایتالیایی نقش داشتند اما با این وجود آنها با فشار هواداران، راضی به رفتن استراماچونی نبودند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4dz8m2