شنبه 05 خرداد 1403 - 25 May 2024
تاریخ انتشار: 1402/01/25 10:52
کد خبر: 38558

قیمت گوشت گوسفندی و گوساله در بازار امروز چند؟ + قیمت

درخواست پوریان از دولت برای خرید تضمینی دام زنده یا گوشت قرمز به منظور حمایت از دامداران و دامپروران، شامل پیشنهاد این است که شرکت پشتیبانی امور دام این کار را انجام دهد. وی بیان کرد که به نظر می‌رسد حجم واردات گسترده این محصول باعث عدم توانایی دولت در ذخیره سازی این حجم گوشت شده است.

رییس شورای تامین دام کشور، منصور پوریان، درباره کاهش قیمت دام زنده و لاشه گوشت گوسفندی و گوساله در روزهای اخیر به دلیل افزایش حجم عرضه، خبر داد. وی در مورد وضعیت بازار دام زنده و گوشت قرمز، بیان کرد که قیمت گوشت و قیمت هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی در حال حاضر با قیمت ۱۲۲ تا ۱۳۰ هزار تومان و گوساله نیز با قیمت گوشت ۱۰۵ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسد که این موضوع در کاهش قیمت گوشت و لاشه نیز تاثیر بسزایی دارد.

رییس شورای تامین دام اظهار داشت: به دلیل شرایط بارندگی و مراتع خوب با ازدیاد جمعیت دامی در کشور و افزایش عرضه دام در بازار روبرو هستیم؛ این در حالی است که با شروع فصل گرما، کاهش مصرف نیز خواهیم داشت که باید برای این مهم تدبیری اندیشیده شود.

وی قیمت‌های فعلی گوشت قرمز در بازار را همچنان کاذب دانست و گفت: با توجه به قیمت دام زنده باید قیمت لاشه گوسفندی گرم تازه به ۲۵۵ هزار تومان برسد، اما کماکان برخی فروشندگان با قیمت‌های بالاتر این محصول را عرضه می‌کنند.

پوریان از دولت خواستار خرید تضمینی دام زنده یا گوشت قرمز برای حمایت از دامداران و دامپروران توسط شرکت پشتیبانی امور دام شد و گفت: به نظر می‌رسد دولت به دلیل حجم واردات این محصول، ظرفیت ذخیره‌سازی این حجم گوشت را ندارد.

رییس شورای تامین دام بیان کرد: قیمت گوشت قرمز گوساله و گوسفندی با قیمت‌های بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان گران فروشی است.

 

کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4jekoz