یک‌شنبه 31 تیر 1403 - 21 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1402/11/10 17:02
پرسپولیس
کد خبر: 128685

ابهام جدید درباره پرسپولیس | راز طلب 109 میلیاردی سرخ ها

باشگاه پرسپولیس مبلغ کلانی را طلبکار است.

به گزارش رصدورزشی - پرسپولیس همیشه بدهکار بوده است. اما اینبار پرسپولیس طلبکار است. پرسپولیس مبلغ کلانی را باید بگیرد. این طلب پرسپولیس معادل 109 میلیارد تومان است. اما ماجرای این طلب پرسپولیس چیست؟

به گزارش ایسنا، در روزهای اخیر پیمان حدادی عضو هیات مدیره باشگاه پرسپولیس از سمت خود استعفا داد و دلیل این موضوع هم پرداخت نشدن بدهی ۱۰۹ میلیاردی دولت به این باشگاه بود، اما موضوع این بدهی چیست؟

بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، در زمان واگذاری سهام باشگاه پرسپولیس در بورس، دولت به عنوان مالک تمام سهام باشگاه، تعهد می‌دهد درصورتی که بعد از واگذاری سهام مشخص شود باشگاه بدهی‌ای مربوط به پیش از واگذاری دارد، دولت باید آن بدهی را پرداخت کند. بعد از واگذاری سهام در بورس، باشگاه پرسپولیس متوجه می‌شود که همچنان از دوره پیش از واگذاری بدهی‌هایی وجود دارد و مجبور پرداخت آن‌ها می‌شود.

براساس حسابرسی انجام شده، مدیران پرسپولیس ۱۰۹ میلیارد تومان از بدهی‌های پیش از واگذاری را از محل درآمدهای باشگاه پرداخت کرده‌اند و حالا مدعی هستند این پول را دولت بر اساس تعهدی که داشته باید بپردازد. البته تا به امروز پاسخ مشخصی از سوی وزارت ورزش درباره این بدهی اعلام نشده است.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mjpjw