دوشنبه 30 بهمن 1402 - 19 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/20 15:43
مراغه‌چیان: فوتبال شناور استراماچونی ستودنی است
کد خبر: 1088

استقلال بالای ۸۰ درصد قهرمان می‌شود

پیشکسوت استقلال گفت: اگر اتحاد تیمی و هماهنگی و انگیزه بازیکنان پایدار باشد قطعاً تا نیم‌فصل صدرنشین هم خواهیم شد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از خبر ورزشی؛ سعید مراغه‌چیان هافبک اسبق تیم ملی و استقلال در خصوص شرایط این روز‌های آبی‌پوشان و همچنین بازی با عراق با ما هم‌صحبت شد.
استقلال این روز‌ها روی نوار برد افتاده است. نظر شما در این خصوص چیست؟
فوتبال شناوری که استقلال ارائه می‌کند واقعاً ستودنی است. اگرچه با این روش در خط دفاعی روی ضدحملات تحت فشار قرار می‌گیرد، ولی تاکتیک تیمی در استقلال جا افتاده و تیم به یک بلوغ تاکتیکی رسیده است. به جرأت می‌توانم بگویم استقلال در حال حاضر از لحاظ فنی بهترین فوتبال را در بین سایر تیم‌های لیگ برتری ارائه می‌کند.
با این شرایط شانس استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر چقدر است؟
بسیار زیاد. ما اگر در یکی، دو بازی اول لیگ آن‌طور امتیاز از دست نمی‌دادیم حالا صدر جدول بودیم، ولی به هر حال اگر اتحاد تیمی و هماهنگی و انگیزه بازیکنان پایدار باشد قطعاً تا نیم‌فصل صدرنشین هم خواهیم شد. من شانس استقلال را برای قهرمانی بالای ۸۰ درصد می‌دانم.
نقش استراماچونی در موفقیت‌های اخیر استقلال تا چه اندازه است؟
من فکر می‌کنم بیشترین نقش را استراماچونی داشته و توانسته از لحاظ تیمی استقلال را متحول کند. یعنی سیستم ۳-۵-۲ استقلال به خوبی جا افتاده و استراماچونی براساس ابزار‌هایی که در اختیار دارد بهترین سیستم را به تیم القا کرده است. به نظرم استراماچونی بالاترین نقش را دارد.
و نقش مدیریت در این موفقیت‌ها؟
بسیار کم می‌دانم. به نظرم فتحی مدیر موفقی نبوده و ضعف‌های مدیریتی زیادی دارد. من کار او را قبول ندارم و فکر می‌کنم استقلال باید مدیری قوی‌تر از او داشته باشد.
تیم ملی با عراق بازی دارد. نظر شما در خصوص این بازی چیست؟
عراق قوی‌ترین تیم گروه ماست. دست‌کم گرفتن آن‌ها می‌تواند مثل بازی با بحرین خطرناک باشد. به نظرم باید خیلی هوشیار بازی کنیم و از اتفاقات بازی با بحرین درس بگیریم.
فکر می‌کنید ایران بتواند برنده شود؟
بله ما از لحاظ فنی توانایی‌های بالاتری داریم و باید هم برنده شویم، چون برای صعود از گروه باید امتیازات خارج از خانه را به قدر کافی جمع‌آوری کرده باشیم.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4p57d2