دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1399/04/01 10:51
کد خبر: 9943

اظهارات استراماچونی درباره فوتبال و کرونا

​سرمربی پیشین استقلال می‌گوید سلامت مردم ایتالیا در این شرایط باید همچنان در اولویت باشد و فوتبال در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی : تمامی رویدادهای ورزشی ایتالیا از جمله سری A از تاریخ 9 مارس (19 اسفند) به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور به حالت تعلیق درآمده‌اند اما مسئولان فوتبال این کشور در حال تدوین پروتکل پزشکی هستند تا به واسطه آن بتوانند بازی‌های باقیمانده فصل جاری سطح اول فوتبال باشگاهی این کشور را از سربگیرند. تیم‌های سری A ایتالیا در حال حاضر تمرینات خود را به صورت غیرگروهی آغاز کرده‌اند و این تیم‌ها از تاریخ 18 مِی (29 اردیبهشت) می‌توانند تمرینات گروهی خود را به طور رسمی از سر بگیرند.

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی پیشین تیم فوتبال اینتر در گفت‌وگو با برنامه «دومنیکا اسپورت» از «رای رادیو اونو» ایتالیا گفت: ما آماده هر گونه تصمیمی هستیم. به اعتقاد من درست است که فوتبال از زندگی که در اولویت قرار دارد، پیروی کند. با احترام به تجربه‌ای که ملت ما در زمینه شیوع ویروس کرونا داشته است و با توجه به اینکه متأسفانه تعداد زیادی از هموطنان ما جان خود را در نتیجه ابتلا به این ویروس از دست داده‌، من فکر می‌کنم پیش از صحبت درباره فوتبال، باید درباره امنیت ملی‌مان صحبت کنیم.

وی افزود: در صورتی که دولت ایتالیا یا هر مقام مسئول دیگری تصمیم به از سرگیری تدریجی بازی‌ها بگیرد، من معتقدم که فوتبال می‌تواند عملکرد عادی تفریح و سرگرمی را در این دوره دشوار به مردم بدهد اما به اعتقاد من اولویت همچنان باید سلامت ما، سلامت فرزندان‌مان و سلامت خویشاوندان‌مان باشد. ما هم فوتبال را می‌شناسیم و آماده هرگونه تصمیمی هستیم، حالا چه مثبت باشد چه منفی.

سرمربی پیشین استقلال همچنین در خصوص صدور مجور تمرینات گروهی تیم‌های سری A نیز خاطرنشان کرد: به طور حتم این یک شرایط غیرعادی و متفاوت از تمرینات تیم‌ها در پیش‌فصل است، چون زمان آماده‌سازی تیم‌ها کمتر است و بازی‌های دوستانه‌ای هم در کار نیست. قطعاً بازیکنان هم در شرایط متفاوتی به تیم‌های خود ملحق می‌شوند، چون هر کسی در این مدت به صورت انفرادی تمرین کرده است.

استراماچونی ادامه داد: بازیکنانی هستند که سفرهای طولانی انجام داده‌اند، برخی اصلاً تمرین نکرده‌اند و برخی دیگر هم مقداری اضافه وزن پیدا کرده‌‌اند. همچنین برخی تیم‌ها مصدومانی دارند که در حال ریکاوری هستند. وضعیت خاصی است، من این فرصت را داشته‌ام که با برخی همکاران که سرمربی تیم‌های سری A هستند، صحبت کنم و البته اراده کمی برای درک آنچه اتفاق خواهد افتاد، وجود دارد. اگر بازی‌ها از سرگرفته شود، در شرایطی بی‌نظیر و غیرقابل تکرار و شاید بحث‌برانگیز انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما همچنین در مرحله انتظار هستیم چون همه تمایل دارند تا بفهمند مرحله دوم چگونه پیش خواهد رفت و باید 10 تا 15 روز دیگر صبر کنیم تا شاید به تعادلی برسیم. فوتبال لوازم جانبی زندگی روزمره همه ما است.

 

منبع: تسنیم 

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4vo7j3