پنج‌شنبه 03 خرداد 1403 - 23 May 2024
تاریخ انتشار: 1401/09/04 03:28
علیرضا فغانی| علیرضافغانی داوری در جام جهانی| علیرضافغانی قضاوت کم اشتباه
کد خبر: 32119

آزمون موفق داوران ایرانی در پرتماشاگرترین بازی جام جهانی 2022

برزیل در دیداری که قضاوت آن را سه داور ایرانی به عهده داشتند توانست صربستان را شکست دهد.

تیم ملی برزیل شروع خوبی در جام جهانی 2022 داشت و موفق شد صربستان را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد. این تیم در دیداری که قضاوت آن را علیرضا فغانی به عهده داشت، یک فوتبال زیبا ارائه و توانست بر سبک دفاعی حریف غلبه کند. علیرضا فغانی که در این دیدار محمدرضا منصوری و محمدرضا ابوالفضلی او را همراهی می کردند، علیرضافغانی قضاوت کم اشتباهی داشت و توانست نمره قبولی از کارشناسان بگیرد.علیرضا فغانی متولد 1 فروردین 1357 در کاشمر است.علیرضا فغانی فارغ التحصیل لیسانس رشته زبان انگلیسی و فوق لیسانس رشته مدیریت ورزشی از دانشگاه آزاد است، شغل اولش کارمند شهرداری است و قبلا فوتبالیست بود.

 

علیرضا فغانی و قضاوت پرتماشاگرترین بازی جام جهانی 2022 

علیرضافغانی

این دیدار در حضور 88 هزار نفر برگزار شد تا پرتماشاگرترین بازی جام لقب بگیرد. شاگردان تیته در شرایطی که حمایت همه جانبه هواداران خود را متوجه خود می دیدند، کار را تهاجمی شروع کردند اما اسیر فوتبال تدافعی حریف شدند. نیمه اول در این شرایط با تساوی بدون گل به پایان رسید. صرب‌ها در صحنه‌های متعددی از 45 دقیقه نخست برای متوقف کردن ستاره های تکنیکی برزیل دست به دامان خطاهای خشن شدند. فغانی در مواجهه با این صحنه‌ها مدیریت خوبی داشت؛ او در دقیقه 7 اولین کار را به بازیکن صربستان نشان داد تا ثابت کند با کسی شوخی ندارد.

در نیمه دوم بازی شاهد به ثمر رسیدن دو گل برای برزیل بودیم. در این نیمه نیز فغانی دو بار از کارت زرد برای جریمه بازیکنان صربستان استفاده کرد. او البته می توانست در صحنه های دیگری نیز کارت زرد نشان بدهد اما ترجیح داد با سه کارت زرد کار خود را در اولین قضاوت این جام به پایان برساند. کمک‌های ایرانی فغانی نیز در این دیدار عملکرد خوبی داشتند و اشتباه تاثیر گذاری از آنها سر نزد.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4vqjyj