دوشنبه 01 مرداد 1403 - 22 Jul 2024
تاریخ انتشار: 1401/06/27 01:33
حسن یزدانی
کد خبر: 27494

واکنش شدید حسن یزدانی به مرگ مهسا امینی | عذرخواهی حسن یزدانی از باخت در مسابقه

حسن یزدانی پس از کسب نقره جهان با انتشار پیامی ابتدا درگذشت مهسا امینی را تسلیت گفت و سپس بابت باخت به تیلور عذرخواهی کرد.

حسن یزدانی کشتی گیر ایرانی است. حسن یزدانی کشتی‌گیر وزن 86 کیلوگرم ایران با پیروزی شش بر دو برابر دیوید تیلور آمریکایی ضمن جبران شکست در دیدار نهایی بازی‌های المپیک توکیو به مقام قهرمانی رقابت‌های جهان دست یافت. همسر حسن یزدانی اهل استان کرمانشاه و بنابر شنیده ها کارمند شرکت هواپیمایی است.حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان پیش از اعزام به مسابقات جهانی با همراهی خانواده خود در کرمانشاه و بعد از طی مراحل خواستگاری عقد کرد. اما خبر ازدواج حسن یزدانی بعد مدتی تکذیب شد و ستاره کشتی ایران مجرد است. حسن یزدانی که شب گذشته در فینال وزن 86 کیلوگرم کشتی قهرمانی جهان مقابل دیوید تیلور شکست خورد و مدال طلا را از دست داد، طی یک پیام اینستاگرامی از مردم ایران عذرخواهی کرد.

حسن یزدانی در پیام خود ضمن تسلیت به خانواده مهسا امینی و ابراز همدردی با آنها بابت شکست شب گذشته خود ابراز ناراحتی کرده و البته از مردم ایران خواسته عذرخواهی اش را پذیرا باشند.

او ضمن بیان این مطلب که " امیدوارم در رقابت های بعدی شرمنده شما مردم عزیز نباشم" از افرادی که با پیام های مختلف با او همدردی کردند، تشکر کرده است.

این کشتی گیر باسابقه ایران که پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ کشور هم محسوب می شود، پیام خود را با این جمله به پایان برده است: «امیدوارم لایق این حجم از مهربانی شما عزیزان باشم و شما مثل همیشه فرزند کوچک ایران را به بزرگی خودتان ببخشید.»

حسن یزدانی حریف آمادگی بدنی بسیار بالا و انگیزه وصف نشدنی تیلور برای جبران شکست رقابت‌های جهانی اسلو نشد تا این بار گردن آویز طلا به کشتی گیر امریکایی وزن 86 کیلوگرم برسد.

حسن یزدانی در شرایطی که رکورد افتخار آفرینی کشتی گیران ایران را با کسب هشتمین مدال خود شکست اما غم و اندوه از چهره او فریاد زده می‌شد. اینطور که پیداست چیزی جز قهرمانی یزدانی را راضی نمی‌کند و رقابت حساس او با تیلور هم سبب شده باخت به این کشتی‌گیر تلخ‌کامی او را چند برابر کند.

یزدانی همانند المپیک به تیلور باخت تا به مدال نقره رسیده باشد و این مدال را در حالی که بسیار ناراحت بود به گردن آویخت. دیوید تیلور که یکی از به یاد ماندنی‌ترین شب‌های دوران ورزشی خود را با پیروزی مقتدرانه برابر یزدانی جشن گرفته با چهره‌ای خندان یزدانی و دارنده دو مدال برنز این وزن را به بالای سکوی نخست آورد اما ناراحتی صورت یزدانی طوری بود که انگار در این رقابت‌ها آخر شده باشد!

با این حال ابن رقابت تماشایی می‌تواند ادامه‌دار باشد و این بار یزدانی با اندیشه انتقام خود را آماده رقابت‌های جهانی و سپس المپیک بکند.

حسن یزدانی به مدال نقره رسید

 دیوید تیلور قهرمان وزن 86 کیلو شد. در فینال وزن 86 کیلوگرم حسن یزدانی و دیوید تیلور آمریکایی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که پس از اینکه تیلور نتوانست در 30 ثانیه اخطار امتیازی بگیرد، یک امتیاز به یزدانی داده شد اما کشتی گیر آمریکایی در ادامه با یک زیرگیری نماینده کشورمان را خاک کرد تا وقت نخست با برتری 2 بر 1 تیلور به پایان برسد. در وقت دوم هم تیلور در یک ضد حمله یزدانی را خاک کرد و پس از آن هم پای یزدانی را از تشک خارج کرد تا حساب کار 5 بر 1 شود. تیلور آمریکایی که این بار آماده تر از همیشه بود، با خاک کردن دو امتیاز دیگر گرفت تا در پایان با نتیجه 7 بر 1 به پیروزی برسد و نماینده کشورمان به مدال نقره بسنده کند.

رقابت های کشتی قهرمانی جهان 2022 که مهمترین رقابت سالانه کشتی محسوب شده و پس از المپیک نیز پر اهمیت ترین رقابت این رشته ورزشی به حساب می‌آید از 19 الی 27 شهریور در دو رشته فرنگی آزاد و در بلگراد برگزار میشود. حالا و پس از پایان رقابت فرنگی، در روز نخست کشتی آزاد حسن یزدانی و محمد نخودی به فینال رسیدند و زارع نیز به رده بندی رفته است برای تماشای پخش زنده کشتی فینال حسن یزدانی در کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022 امروز 25 شهریور 1401 با ما باشید. 

اما امشب حسن یزدانی تلاش خواهد کرد تا در پنجمین دوئل خود با دیوید تیلیور آمریکایی به دومین پیروزی خود نائل آید و هشتمین مدال خود و در جهان و المپیک و پنجمین طلای جهانی و المپیک را به گردن بیاویزد؛ یزدانی حالا از حیث تعداد مدال جهانی و المپیک فارغ از مرغوبیت آن با عبور از تختی پرافتخارترین کشتی گیر تاریخ ایران است.

کشتی گیر ژاپنی به نام اوزاکی با پوشیدن تی شرت با عکس حسن یزدانی برای ایرانی ها دلبری کرد.

نونوکا اوزاکی کشتی گیر زن ژاپنی که صاحب مدال طلای مسابقات جهانی صربستان شده است از طرفداران حسن ییزدانی است و پیراهنی با عکس این سوپراستار کشتی به تن کرد.

رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان 2022 در بلگراد صربستان از روز پنجشنبه هفته جاری (24 شهریور 1401) آغاز می شود.

با اعلام مسئولان برگزاری رقابت های کشتی آزاد جهانی، حسن یزدانی آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران در روز اول مساباقت از ساعت 13 به روی تشک خواهد رفت.

کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور حریف آمریکایی در صورت صعود دو آزادکار به فینال رقابت ها روز جمعه 25 شهریور 1401 در بلگراد صربستان برگزار خواهد شد.

حسن یزدانی؛ به دنبال شکستن رکوردی 60 سالهرقابت‌های وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان در روزهای 24 و 25 شهریور در صربستان برگزار خواهد شد و حسن یزدانی نیز نماینده ایران در این وزن خواهد بود.حسن یزدانی؛ به دنبال شکستن رکوردی 60 ساله

بزرگترین دوئل جهان با حسن یزدانی و دیوید تیلور

به گزارش سایت flowrestling، رقابت‌های جهانی کشتی از 20 شهریور در بلگراد برگزار می‌شود و یکی از حساس‌ترین رقابت‌ها مربوط به وزن 86 کیلوگرم است جایی که حسن یزدانی و دیوید تیلور که هر دو سابقه قهرمانی در المپیک را دارند برای کسب طلا شانس خواهند داشت. دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک، نماینده ایالات متحده در وزن 86 کیلوگرم در مسابقات جهانی خواهد بود.

8 کشتی گیر برتر این وزن بر اساس امتیازات جمع آوری شده در مسابقات رنکینگ از زمان المپیک توکیو به رقابت می‌پردازند. در بین تمام اوزان، کشتی گیران این وزن شناخته شده‌ترین کشتی گیران در جهان هستند.

سیدبندی:

حسن یزدانی، جمهوری اسلامی ایران

دیوید تیلور، ایالات متحده آمریکا

مایلز آمین، سن مارینو

ابوبکر آباکاروف، آذربایجان

بوریس ماکوئف، اسلواکی

عظمت دولتبکوف، قزاقستان

عثمان گوچن، ترکیه

احمد آیبویف، فرانسه

شانس‌های اصلی طلا

حسن یزدانی، جمهوری اسلامی ایران

دیوید تیلور، ایالات متحده آمریکا

از سال 2017، هر مدال طلای جهانی یا المپیک در وزن 86 کیلوگرم توسط حسن یزدانی یا دیوید تیلور به دست آمده است. یزدانی در سال‌های 2017، 2019 و 2021 عناوین جهانی را به دست آورد در حالی که تیلور در سال 2018 طلای جهان و طلای المپیک 2021 را به دست آورده است. رقابت یزدانی و تیلور ممکن است در حال حاضر بزرگترین رقابت در کشتی جهان باشد و به احتمال زیاد در مسابقات امسال شاهد یک مسابقه دیگر بین این دو خواهیم بود.

تیلور برنده سه مبارزه رقابت مقابل یزدانی شد و در جام جهانی 2017، قهرمانی جهان 2018 و المپیک توکیو برابر او پیروز شد. در حالی که تیلور هر بار برنده شد، هر مسابقه مثل یک نبرد رفت و برگشت بود که اختلافات ناچیز تفاوت را رقم زد. در واقع در هر سه برد تیلور، یزدانی در تایم اول برتری داشت، ولی تیلور توانست در تایم دوم برنده شود. تیلور به وضوح از سرعت خود برای غلبه بر یزدانی استفاده کرد تا در 3 مسابقه اول پیروز شود.

یزدانی سال گذشته سرانجام در فینال جهانی 2021 انتقام خود را گرفت و با نتیجه 6 بر 2 تیلور را شکست داد. در آن مسابقه یزدانی در وقت استراحت با نتیجه 2 بر صفر پیش افتاد و برای اولین بار در سری مسابقات خود توانست در وقت دوم از تیلور پیشی بگیرد. آیا این بدان معناست که بالاخره یزدانی رمز پیروزی مقابل تیلور را متوجه شده است؟ یا تیلور امسال انتقامش را خواهد گرفت؟

نمی‌توان اغراق کرد که تیلور و یزدانی در وزن 86 کیلوگرم چقدر از بقیه جلوتر هستند. اگر آن‌ها دوباره در فینال جهانی 2022 ملاقات کنند، مطمئناً آتش بازی خواهد بود!

پیش‌بینی:

مبارزه دیگر بین تیلور و یزدانی قریب الوقوع است. در حالی که رقبای برجسته زیادی در این وزن وجود دارند، اگر تیلور یا یزدانی قبل از فینال شکست بخورند، یکی از بزرگترین شگفتی‌های تمام دوران خواهد بود. اگر آن‌ها برای کسب طلا با هم دیدار کنند، انتظار نبردی سخت مشابه 2 مسابقه سال گذشته آن‌ها در المپیک و مسابقات قهرمانی جهان را داشته باشید. هر کسی که برنده شود احتمالا برنده یک رقابت نزدیک و باورنکردنی شده است.

این سایت در پایان مدال آوران این وزن را پیش بینی کرد.

بغض حسن یزدانی از بی‌توجهی به قهرمانان

گلایه حسن یزدانی از بی‌توجهی به قهرمانان: پاداش سال قبل را ندادند

هشتمین اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان 2022 صربستان از روز 22 مرداد در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده کمپ تیم‌های ملی آغاز خواهد شد که این مرحله از تمرینات تا روز تا 5 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

شاگردان پژمان درستکار که برخی از آنها در قالب تیم اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی از امروز در شهر قونیه ترکیه به میدان خواهند رفت، بزودی باید در رقابتهای جهانی به روی تشک بروند و مهمترین رویداد کشتی در سال 2022 را پشت سر بگذارند.

حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک هم یکی از مدعیان بزرگ مسابقات جهانی صربستان است که در حال حاضر خود را برای آغاز اردوی جدید تیم ملی آماده می‌کند و به عنوان ستاره کاروان کشتی ایران، نگاه ویژه ای به پیکارهای پیش رو دارد.

در همین راستا حسن یزدانی در آستانه آغاز اردوی جدید آزادکاران ملی پوش اعلام کرد: نه تنها من بلکه تمامی بچه‌های تیم ملی روحیه و انگیزه بالایی دارند تا موفقیت‌های سال گذشته را در رقابت‌های جهانی 2022 صربستان هم را تکرار کنند.

وی در خصوص آخرین وضعیتش در آستانه رقابتهای جهانی افزود: خوشبختانه وضعیت مطلوبی دارم و با کمک مربیان تیم ملی در کنار تمرینات، تمامی حریفانم را هم با دقت آنالیز می‌کنم. بی تردید نگاه ویژه ای به رقیب آمریکایی ام دارم و به طور جدی تر او را زیر نظر دارم.

قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک در پایان با اظهار گلایه از بی توجهی به قهرمانان و افتخارآفرینان کشتی خاطرنشان کرد: بعد از رقابت‌های جهانی سال گذشته قرار بود به بچه‌ها پاداش دهند که متأسفانه هنور این اتفاق رخ نداده است.

حسن یزدانی قهرمان کشتی آزاد جهان و المپیک از بی‌توجهی به قهرمانان و افتخارآفرینان کشتی ناراحت بود و گفت: پاداش سال قبل را ندادند.

مراسم عزاداری محرم بعد از ظهر دیروز در محل خانه کشتی کمپ تیم های ملی کشتی با حضور حسن یزدانی و سایر ملی پوشان برگزار شد.

استقبال از ستاره ی کشتی ایران حسن یزدانی با شور و شوق مردم دیدنی بود.

حسن یزدانی، آزادکار پرافتخار ایرانی وارد 28سالگی شد. او طی روز‌های گذشته در یک کاخ رستوران در تهران جشن تولدش را برگزار کرد.

بیوگرافی و زندگینامه کامل حسن یزدانی 

نام :حسن 

نام خانوادگی :یزدانی چراتی

تاریخ تولد :7 دی 1373

محل تولد :جویبار

وزن :86کیلوگرم

قد :181 cm

حسن یزدانی یکی از نوابغ کشتی آزاد ایران می باشد بطوری که حسن یزدانی تا به حال در تمام مسابقات و تورنمنت های مختلف خوش درخشیده است و تجربه بالا رفتن از سکوهای (مسابقات آسیایی، مسابقات جهانی، مسابقات المپیک) را در کارنامه خود دارد، همچنین حسن یزدانی از کشتی گیران محبوب ایرانی است و این پهلوان تا به حال هیچ حاشیه ای نداشته و تمرکز وی تنها بر روی ورزش کشتی است. وی اعتقاد دارد که اگر برای هدفی با تمام وجود تلاش کنید حتما موفق می شوید و به آن هدف خواهید رسید.

حسن یزدانی یکی از شش کشتی گیر آزادکار ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای مسابقات المپیک شده است. او با یک مدال طلای المپیک و یک مدال طلای جهان و یک مدال نقره جهان در رده بندی بهترین کشتی گیران ایران در رشته کشتی آزاد در رتبه هفتم قرار دارد و با توجه به سن کمش می تواند در سالهای آینده یکی از برترین کشتی گیران تاریخ ایران بشود.

حسن یزدانی در یک خانواده 6 نفره زندگی می کند و 3 برادر دارد و حسن یزدانی پسر سوم این خانواده است. پدر حسن یزدانی هم در رشته کشتی فعالیت داشته است اما نه بطوری که به صورت حرفه ای کشتی را دنبال کند و کشتی سنتی کار می کرد.

محل زندگی حسن یزدانی در گیل خواران شهرستان جویبار می باشد، همچنین حسن یزدانی در رابطه با مردم شهرش اینگونه می گوید:هم شهری هایم برای قهرمانان احترام بسیاری قائل هستند و علاقه بسیاری به ورزش کشتی دارند.

شروع کشتی حسن یزدانی

حسن یزدانی در دوران کودکی اش زمانی که مسابقات در شهرستان جویبار برگزار می شد، برای تماشا در مسابقات حضور پیدا می کرد و اینگونه شد که یزدانی به ورزش کشتی علاقه پیدا کرد.

هدف حسن یزدانی در کشتی

کشتی گیر حسن یزدانی:از همان روزهای ابتدایی که کشتی را شروع کردم، با این هدف کشتی را به صورت حرفه ای دنبال کردم که به بالاترین مقام در ورزش برسم.

تحصیلات حسن یزدانی

کشتی گیر حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر پیگیری می کند، وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت می باشد.

علی اعظم یزدانی پدر حسن یزدانی قهرمان دلاور کشتی آزاد کشورمان در گفت و گو با خبر ورزشی، درباره قهرمانی حسن یزدانی در رقابت‌های قهرمانی جهان 2021 اسلو نروژ و آینده فرزندش در کشتی آزاد کشورمان و همچنین اتفاقاتی که ظرف این مدت رخ داده است حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

ظاهراً از زمان قهرمانی حسن یزدانی، شهر جویبار یکسره بیدار است؟

بله! این لطف خدا بود که این اتفاق بزرگ برای کشتی ایران و البته شهر جویبار رخ داد. در این مدت ازدحام جمعیت اطراف منزل ما و البته خیابان‌های شهر اینقدر زیاد بود که ما شرمنده مردم می‌شدیم. مردم خوب جویبار و استان مازندران که چه عرض کنم، لابلای جمعیت می‌بینم که مردم از شهرهای دور خودشان را به اینجا رسانده اند تا با حسن دیدار کنند و به او تبریک بگویند. از کل کشور افرادی در جویبار هستند که باورتان نمی‌شود. می‌خواهم از طریق خبر ورزشی بگویم که من به این همه شور و شوق ملت ایران افتخار می‌کنم و دست تک تک کسانی که به جویبار آمده اند را می‌بوسم.

پدر چنین قهرمانی بودن چه احساسی دارد؟

نمی‌توانم آن را توصیف کنم. حس شادی زیادی دارم. خوشحالم که فرزندم پرچم کشورمان را برای چندمین بار به اهتزاز درآورد. البته این بار تفاوت ویژه ای داشت و آن این بود که حریف سرسختش را شکست داد. حریفی را شکست داد که چند بار حسن را مغلوب کرده بود. شکست دادن حریف آمریکایی طعم شیرینی برای مردم ایران داشت که من به عنوان پدر حسن به این موضوع افتخار می‌کنم. با چشم می‌بینم که شکست تیلور چقدر به دل ملت ایران چسبیده است.

شما غیر از حسن سه پسر دیگر هم دارید. چرا آنها در کشتی موفق نشدند؟

شرایط حسن و عشق و علاقه اش به کشتی با بقیه آنها فرق داشت. پسر بزرگ من هم کشتی گیر بود اما او دوست داشت ره صد ساله را یک شبه برود. پسر بزرگم که از حسن بزرگتر است می‌خواست ظرف یک سال همه قهرمانی‌ها را به دست بیاورد اما حسن اینگونه نبود و کم کم خودش را به این جایی رساند که مایه افتخار ایران و ایرانی شده است.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4y8lwb