سه‌شنبه 29 خرداد 1403 - 18 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/13 17:01
مسی | توپ طلا
کد خبر: 124022

اخبار ورزشی |جایزه مسی برای دریافت توپ طلا

ستارگان فوتبال پس از بردن توپ طلا به صورت مستقیم هیچ جایزه مادی را دریافت نمی‌کنند ولی برای برخی از آنها در قراردادهایشان این موضوع ذکر شده است.

به گزارش رصد ورزشی : توپ طلای ۲۰۲۳ دوشنبه‌شب گذشته برای هشتمین بار به لیونل مسی رسید. سال گذشته این جایزه به کریم بنزما اعطا شد که فصل درخشانی را با رئال مادرید تجربه کرد.

به نوشته روزنامه اسپانیایی آس، توپ طلا حدود ۳۰۰۰ یورو ارزش دارد و وزن آن کمی بیش از هفت کیلوگرم است. از نظر مالی باید اعلام کرد هیچ جایزه‌ مالی مستقیما با بردن توپ طلا مرتبط نیست.

با این حال بسیاری از بازیکنان در قراردادشان بندهایی دارند که به آنها امکان می‌دهد در صورت دستیابی به توپ طلا یا حضور در بین نامزدها، مبلغ هنگفتی به جیب بزنند.

خبرگزاری اسپانیایی El Confidencial مدعی شد که لوکا مودریچ، ستاره مادریدی، زمانی که توپ طلا را در سال ۲۰۱۸ برد، ۸۰۰ هزار یورو از اسپانسرش نایکی دریافت کرد. در همین حال، مجله آلمانی اشپیگل گزارش داد که کریستیانو رونالدو برای دریافت این جایزه با اسپانسرش برای دریافت چهار میلیون یورو پاداش مذاکره کرده بود.

بر اساس گزارش نشریه اسپانیایی Defensa Central، بنزما برنده سال گذشته یک بند جایزه توپ طلا در قراردادش با رئال مادرید به ارزش دو میلیون یورو داشت.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4yvlgb