چهارشنبه 02 اسفند 1402 - 21 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/07 04:59
کد خبر: 298

علی علیپور کدام گل‌هایش را بیشتر می‌پسندد؟

آقای گل پرسپولیس خاطره انگیز‌ترین گل‌هایی که تاکنون برای این تیم به ثمر رسانده را معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار رصدورزشی و به نقل از باشگاه خبرنگاران: علی علیپور مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس تهران که در ۷ هفته ابتدایی لیگ برتر در امر گلزنی ناکام مانده بود، در بازی هفته هشتم برابر شاهین شهرداری بوشهر عملکرد خوبی داشت و ضمن ثبت نخستین هت تریک خود برای پرسپولیس، تعداد گل‌هایی که برای سرخپوشان به ثمر رسانده را به عدد ۴۷ رساند و با پیشی گرفتن از بازیکنان بزرگی، چون مهدی مهدوی کیا، علی کریمی، علی دایی و مهدی طارمی به بهترین گلزن پرسپولیس در ادوار لیگ برتر تبدیل شد.

اما علیپور حساب ۵ گل را از بقیه گل‌هایی که برای تیمش به ثمر رسانده جدا کرده و از آن‌ها به عنوان خاطره انگیز‌ترین گل‌های خود با پیراهن پرسپولیس یاد می‌کند.

او در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر خاطره انگیزترین گلش را تک گل پیروزی بخش شهرآورد ۸۰ می‌داند که روی سانتر دقیق مرحوم هادی نوروزی و ضربه سر او به ثمر رسید دانست، علیپور در آن بازی تنها ۱۹ سال و ۱۸۵ روز سن داشت و به جوانترین گلزن تاریخ شهرآورد پایتخت تبدیل شد.

علیپور در یک بازی برابر سپاهان از نیمه دوم به بازی آمد و در اولین لمس توپی که داشت، موفق شد ارسال امید عالیشاه را وارد دروازه حریف اصفهانی کند و بازی را به تساوی بکشاند.

او از گلی که در بازی خانگی برابر تراکتور به ثمر رساند به عنوان یکی دیگر از گل‌های به یاد ماندنی خود یاد می‌کند. این گل نیز مانند ۲ گل قبلی با ضربه سر و این بار روی ارسال محسن مسلمان وارد دروازه تراکتور تبریز شد. علیپور در آن بازی موفق شد یک پاس گل هم بدهد.

گلی که به گفته علیپور هم بهترین بود و هم تلخ، چهارمین گل محبوب علیپور برای پرسپولیس است. او دلیل تلخی این گل را فشار‌هایی می‌داند که به دلیل عملکرد نامطلوبش در بازی‌های قبلی به او وارد شده است. علیپور با شوتی دیدنی از پشت محوطه جریمه موفق شد دروازه پیکان را باز کند. مهاجم پرسپولیس این گل را بهترین و غم انگیزترین گلی می‌داند که برای سرخ‌ها به ثمر رسانده است، زیرا پس از آن بغض مهاجم جوان پرسپولیس که در بازی‌های پیش از آن عملکرد راضی کننده‌ای نداشت و مورد انتقاد قرار گرفته بود، ترکید.

پنالتی علیپور در شهرآورد هشتاد و پنجم که پرسپولیس را پیروز میدان کرد، دیگر گل خاطره انگیز او است. علیپور که در این بازی در موقعیت تک به تک با دروازه بان استقلال قرار گرفته بود، با خطای بازیکن آبی‌ها در محوطه جریمه متوقف شد که این صحنه از دید داور بازی مخفی نماند و به سود پرسپولیس پنالتی اعلام شد. علیپور که خودش این پنالتی را گرفته بود، پشت توپ ایستاد و موفق شد برخلاف جهت سید حسین حسینی توپ را وارد دروازه استقلال کند تا برای دومین بار در شهرآورد پایش به گلزنی باز شود و پرسپولیس این بار هم با تک گل شماره ۷۰ خود ۳ امتیاز این بازی حساس را کسب کند.

 


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/a27x64